Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537784/bmid_pravy-vylet-pana-broucka-do-mesice-663629ab1836d.jpg 4 304 304

Pan Brouček série

Pan Brouček je zámožným panem domácím na Starém Městě v Praze a je denním hostem hradčanské hospůdky Na Vikárce… Tuto skutečnost si vybral Svatopluk Čech jako nevyčerpatelný zdroj neuvěřitelných příhod, které se staly panu domácímu po pozření nespecifikovaného počtu Würflových (jméno hostinského Na Vikárce) piv. Autor podává pivní události s krásnou noblesou a ústy pana Broučka filozofuje a glosuje humorným jazykem, velmi blízkým naší současnosti.... celý text

knihomilka
05.11.2013 5 z 5

Medzi takýmito obyvateľmi by som chcela žiť. Najvyššia kultivovanosť vo všetkých umeniach, mier, nijaké úrady, éterické telo, bez potreby jesť, iba sa napájať rosou a vôňou kvetov... ideálny život v prostredí najvyššej krásy. Veľmi pútavé, ako to všetko prežíval pán Brouček, čo si myslel, čo vykonal, hoci nechtiac, k čomu došlo, pekne som sa na tom zasmiala.

Rup
10.09.2013 4 z 5

Skvělá parodie na maloměšťáctví a provincionalismus (to je hrozné slovo) obyvatel srdce Evropy neboli pupku světa. Vtipně a svižně napsané. Vřele doporučuji.

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Tady je ještě pan Brouček jen směšně pomýlený muž na Měsíci, v 15. století dostal za uši mnohem víc a Čech tam jeho oportunismus důrazně vystupňoval. Chtěla bych upozornit, že dva příběhy o Broučkovi nejsou vůbec nudné (a zvláště první je tak kraťoučký, že na nudu opravdu není čas - moje krásné, malé vydání z roku 1908 má 120 stran, oproti zde uváděnému), takže stojí za to aspoň je zkusit.

WEIL
22.08.2011 3 z 5

Travlo, než jsem tomu přišel trochu na chuť, ale nápad od autora je to zajímavý.