Právo na milence

Právo na milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433004/bmid_pravo-na-milence-kOQ-433004.jpg 5 1 1

Kdyby napsala "Právo na vraždu", asi by názvem knihy nevyvolala takový rozruch... Třetí povídková knížka Olívie Úžasné o nás všech, kteří se snažíme být úžasní, ale moc nám to nejde... I tentokrát se můžete těšit na povídky ze života, který není vždycky takový, jaký jsme si ho vysnili. Rýpají do vztahů, vynášejí na povrch, co mělo zůstat skryto, překvapují pointou a velmi často i nečekaným závěrem. Prožijte s jejími hrdiny útrapy s láskou a sexem, či dokonce strach o holý život. Protože když šťouráte do hnízda, létají z něj vosy… A téměř vždy nějaké to žihadlo od života dostaneme. Olívie si ve své knize klade zásadní lidskou otázku: „Mám právo na štěstí i za cenu toho, že to někoho jiného bude bolet?“... celý text

Brigina
25.06.2020 5 z 5

I když literatura pro ženy není obvykle má parketa, knížky této autorky mi neobyčejně sedí.
Sice se najde občas povídka, která mně neosloví, ale většinu povídek čtu vícekrát a s potěšením. Každý čtvrtek se pak těším na další povídku na jejích stránkách.
Povídky mají spád, šmrnc a zajímavé zvraty, žádné nudné pasáže a obvyklá klišé.
Jako většina mám ráda šťastný konec,ale ne vždy se mi to splní. No, co se dá dělat, třeba ta další.
Občas je tam i námět k zamyšlení - opravdu musí člověk žít, tak jak žije? Není cesta ven?