Pravidla mozku

Pravidla mozku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127706/mid_pravidla-mozku-cd3-127706.PNG 4 26 5

Molekulární biolog John Medina popularizuje své dlouholeté zkušenosti z výzkumu mozku. Uvádí dvanáct pravidel fungování mozku a radí, jak je uplatnit v praxi. Jeho fascinující příběhy zpřístupňují jinak suché poznatky neurovědy. Dozvíte se, jak stres ovlivňuje naši schopnost učit se; proč jsou vzpomínky nestálé a náchylné ke zkreslování či proč se můžeme učit do nekonečna.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , BizBooks

Brain Rules , 2008

gabriela05
09.08.2021 4 z 5

Kniha se zabývá především fungováním mozku ve vztahu k učení a obsahuje pro mě plno zajímavých a nových informací. Některé pasáže se četly velmi dobře a některé byly naopak nezajímavé. Celkově bych knihu hodnotila kladně.

ElionoraElla
11.01.2020 5 z 5

Zajímavá kniha, ze které se populárně naučnou formou dozvíte zajímavosti o mozku.
Doporučila bych ji hlavně začátečníkům v tomto tématu, protože se čte na rozdíl od jiných knih, lehce.
Určitě stojí za přečtení.

medima
13.02.2019 5 z 5

Knížka popisuje fungování mozku z pohledu vzdělávání, a proto pro mě extra zajímavá. Řada poznatků byla pro mě nová a přínosná. Přečtu si ještě Pravidla mozku dítěte.

Chmur
11.06.2018 1 z 5

Kniha je psaná v takovém tom cool stylu, ale působí dost nedůvěryhodně. Když se nějaké informace zaštiťují vědeckými studiemi, musí být uvedené odkazy na ony studie, jinak je hodnota informací nulová.

hellena1523
30.01.2017 3 z 5

Tato kniha je pro mě poměrně nevyrovnaná. Místa, která jsem hltala jako beletrii, střídaly stránky, které mě málem unudily k smrti. U populárně-naučné publikace bych čekala větší konzistenci textu.

mozek

John Medina