Pravěká příroda

Pravěká příroda https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76757/praveka-priroda-76757.jpg 4 19 6

AnoMANder
07.09.2022 4 z 5

Příjemná knížka, která uvede do světa živočichů od jeho počátku až po konec pravěku. Krátkými a srozumitelnými hesly jsou přiblíženy různé živočišné druhy (plazi, savci, ptáci, obojživelníci,...), se základními informacemi, kdy a v jakém prostředí žily, co žraly, kde se našly kosti atd.
A ty nádherné ilustrace pana Buriana. No comment :-)

palka452
28.12.2020 5 z 5

Moc milá kniha

tygřík2
06.01.2020 5 z 5

Objevila jsem tenhle malý šperk mezi knihami, které nikdo nechtěl. Alespoň jsem se o ni nemusela s nikým tahat:-))) Stala se ozdobou mé knihovničky.

Nočnípták
09.07.2018 4 z 5

Josef Beneš -významný odborník a Zdeněk Burian -významný malíř a ilustrátor. Z jejich spojení vznikla kniha, kterou obdivujeme ještě po letech. Dnes už věda značně pokročila, takže kniha není aktuální. Pro seznámení mladého čtenáře s vývojem života na naší planetě je určitě dostačující.
Dnes už je mnoho jiných a výpravnějších knih. Tahle je však díky panu Burianovi nepřekonaná. Navíc je moje a já ji mám ráda. I když se právě dnes úplně rozpadla. Zkusím ji poslepovat.

joninho
04.04.2013 4 z 5

Pamatuji, když jako malý jsem poprvé viděl Zemanovu Cestu do pravěku (není to narážka na našeho prezidenta). Tehdy Harry Potter ani Matrix neexistoval, u děcek "frčely" knihy o dinosaurech. Tak to prostě bylo. Děda mi koupil tuto knížku, protože věděl, že mu jinak nedám pokoj, a já jí potom listoval od rána do večera. Kniha je vlastně chronologicky uspořádaná. Začíná u vzniku života na Zemi a končí s příchodem člověka. Vždy je na levé straně text o živočichovi a na pravé kresba. To mi připadalo dost fér, pro malého čtenáře, a právě proto jsem knihu měl tak rád. Tenkrát totiž knihy nebyly tak nápadité jako dnes. Kniha sice není aktuální, jsou nové vědecké poznatky, nové knihy, nové dokumenty, nové filmy. O životě dinosaurů víme mnohem víc a hlavně o jejich anatomii. Ale ta kniha je klasika a obrázky nejsou o nic méně kouzelné než tenkrát. Proto 80%

mikky1
02.05.2012 5 z 5

Poutavá kniha o pravěku s úžasnými ilustracemi Zdeňka Buriana

paleontologie pravěk zvířata, fauna dinosauři

Josef Beneš
česká, 1927 - 2001