Přátelé divočiny

Přátelé divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42339/pratele-divociny-42339.jpg 4 13 1

Devátý svazek díla E. T. Setona je sbírka klasických povídek Přátelé divočiny, které ho proslavily po celém světě. Příběh Reka, horského berana proslulého svou vytrvalostí, medvěda Honzíka, statečného psa Činka, kojotice Tity, stříbrné lišky Domino a dalších zvířat a ptáků. Seton nás přitom provází celou severní Amerikou, opuštěnými horami, hlubokými lesy dosud nedotčenými dřevorubeckou sekerou, nekonečnými prériemi, na nichž se toulají divoká zvířata dnes jako před tisíci lety. Zavádí nás i do prostředí osad a městeček, kde žijí lidé na pokraji civilizace a divočiny.... celý text

Yarwen
15.03.2023 3 z 5

Kniha s devíti povídkami, jejichž kvalita osciluje od vlažných (**) až po ty vynikající (****). Detail píšu k jednotlivým kouskům zvlášť, dohromady mi to dává 64%, tedy tři hvězdy. Ale povídky jako Tita nebo Domino jsou vskutku luxusní, krásné, a vedou člověka k láskyplnému náhledu na přírodu a tvory v ní žijící, z nichž každý jen žije takovým způsobem, k jakému byl zrozen, ať už to lidem do jejich plánů zapadá či ne.
A malá douška na závěr: ty malé kresbičky po stranách listů jsou neobyčejně hezké a vtipné.