Poznávání vesmíru

Poznávání vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105811/bmid_poznavani-vesmiru-PfK-105811.jpg 5 2 2

Historie a vývoj jedné z nejstarších věd – astronomie. Publikace nás provází astronomií od prvních kalendářů starověké doby, přes první „primitivní“ modely vesmíru řeckých myslitelů, přes středověký rozvoj arabské astronomie, přes velký přerod této vědy v novověku, až po nedávnou součastnost, kdy zejména astrofyzika změnila obzory a vzdálenost našeho pozorování všeho nad matičkou Zemí... (pfa)... celý text

pfa
30.05.2014 5 z 5

Úžasná publikace. Jako astronomie sama. Jako vesmír sám. Nádherná cesta, chronologicky nás vedoucí poznáváním světa kolem nás. Nechte se tedy s chutí klidně vést nestárnoucí krásou, moudrostí a duší této starší, vysloveno v tom nejlepším slova smyslu, ba skvostné publikace.... Ona není zrovna úplně lehce k sehnání, je třeba se poohlédnout v antikvariátech, ale doporučuji to úsilí všem zájemcům o vědu a především astronomii, bez ohledu na počet znalostí v této oblasti. Tato nestárnoucí "učebnice" astronomie se už o vás postará a obohatí jaksi, řečeno mluvou školní, všechny ročníky. Poklad naučné literatury a mé knihotéky.

[10/10] Naučná literatura; Přírodní vědy, Vesmír
(Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/poznani-nejen-vesmiru-1763)

Bublinka78
19.11.2013 5 z 5

Dosud nepřekonaný poklad dějin astronomie. Svědčí o hlubokému porozumění nejen vědě, ale také filosofii, která se s vědou stále prolíná a v minulosti se prolínala snad ještě víc. Kniha boří některé mýty (především o "temném" středověku a zasvěceně vysvětluje některé omyly. Rozhodně stojí za přečtení