Pozdní navrátilec

Pozdní navrátilec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497794/bmid_pozdni-navratilec-MFc-497794.png 4 4 1

Mavis Gallantová se narodila v Kanadě a žila ve Francii, kde v roce 2014 zemřela ve věku 91 let. Celý svůj život se věnovala téměř výlučně jedinému žánru, povídce, a prvním místem jejich vydání byl takřka výhradně časopis The New Yorker. Ve svých stručných, břitkých prózách autorka skloňuje téma emigrace – vnitřní i vnější. Jelikož sama strávila většinu života mimo rodnou zemi, má pro vykořeněné a osamělé postavy svých povídek hluboké, lidské pochopení. Zároveň ale se smyslem pro zkratku a ostrou ironií prolamuje konvence a ustálené formy žánru. Mistrovské povídky Mavis Gallantové jsou svým významem přirovnávány k dílu Čechova či Henryho Jamese a hluboce ovlivnily celou generaci autorů. Spolu s A. Munroovou je řazena k nejvýznamnějším kanadským spisovatelům 20. století. Výbor Pozdní navrátilec obsahuje třináct novel a povídek v překladu Martina Pokorného a vůbec poprvé představuje tuto významnou autorku českému čtenáři.... celý text

Literatura světová Novely Povídky
Vydáno: , Maraton

The Collected Stories of Mavis Gallant / The Cost of Living. Early and Uncollected Stories , 2009

Plast
16.11.2023 5 z 5

Jedny z nejlepších povídek, jaké jsem za poslední dobu četl. Výborný překlad!

kanadská literatura výbor z díla 40.-50. léta 20. století emigrace francouzsko-německé vztahy

Autorovy knížky

Mavis Gallant