Povídejme si, děti!

Koupit

Spisovatel a malíř si vypráví s dětmi o nejrůznějších věcech a poznatcích, se kterými se setkávají v okolním světě. Vypravěč vede s dětmi citlivý dialog, na jedné straně jim sám vypráví – vtipné a moudré příběhy o životě, na druhé straně se dětmi nechává sám inspirovat, ptá se jich na všelicos a ony mu pak také povídají. Vyprávění pro děti vycházejí poprvé jako samostatná kniha podle autentického znění, jak je publikoval Josef Čapek v Lidových novinách v letech 1929–1933. Rovněž při reprodukci Čapkových ilustrací k vyprávěním a grafickém členění textu byla respektována výchozí podoba původního otisku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339055/povidejme-si-deti-IiH-339055.jpg 4.679
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Triáda

Kniha Povídejme si, děti!

Pebra

Laskavý a moudrý Josef Čapek. Co by asi říkal dětem dnes?

tomsokar

Pro mne je to jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Bohužel trochu opomíjená. Četli jsme ji doma několikrát.

Shashlick
06.10.2020

Doba pokročila a ne vše je tak úplně výchovné. A že děti mají pít kafíčko už je úplně mimo. Příběhy jsou zvláštní, zatím to synka moc nezaujalo. Uvidíme časem.

ZuzanaK.
07.08.2020

Srdeční záležitost, protože obdivovatelka úžasných kreseb J. Čapka.

Knihomolová
24.02.2020

Krásný jazyk. Čtení nahlas tu krásnou češtinu ještě podtrhne.

MilanCFC
08.11.2019

Já jsem byl tedy na rozdíl od předešlých o tuto knihu v dětství ochuzen, mě jako malého nikdy nepotkala :( Nicméně dostal jsem se k ní dnes a naprosto chápu ono okouzlení a již si ji zapisuji do pomyslného seznamu knížek, které hodlám předčítat vlastním dětem. Ne jen, že obsah děti zaujme a pobaví, on hlavně také úžasně vychovává. A o ilustracích se netřeba bavit, ty jen dovrší již tak nádhernou knihu.

Osice
07.11.2019

Tříletá dcera ji přinesla s tím, že je to další knížka o pejskovi a kočičce:-) Oboum se nám hodně líbila. U dcery asi nejvíc zabodoval příběh O VÁNOCÍCH, KTERÉ NECHTĚLY BÝT a nadchla ji bába Povídajda. A když jsme si četly o černoších, tak vymyslela další dvě rasy: zeleništi a žlutišti:-D

Mně osobně je velmi sympatický styl psaní J. Čapka.

"Jak je svět zařízen? Copak bych to mohl všechno vypovědět! To bych vám musel povídat od rána až do večera, od večera zase do rána, dneska, zítra a pozítří, letos a napřesrok, pět let bych musel povídat a ještě by to nebylo všechno pověděno, a třeba osm let a ještě bychom nebyli na konci, a kdybychom si ještě čtyři roky přidali, ani pak ještě bychom to všechno nevěděli, jak je svět zařízen."

I když dneska může to jeho občasné moralizování na adresu dětí působit nevhodně, beru to tak, že dříve to nebylo nic neobvyklého. Babička často vyprávěla, jak na ní vzal její tatínek bejkovec atd.

A jedno ohromné moudro, které mi mluví z duše:

"Ale radost, ta může být zadarmo, ta často nic nestojí a bývá ze všeho na světě to nejlepší." Až mne to dojalo, když jsem to četla...

ArwenAragorn
28.07.2019

Moc milá knížka, která doprovázela moje dětství.