Mrtvý lotr

Mrtvý lotr https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436720/bmid_mrtvy-lotr-J4w-436720.jpg 4 165 39

Pouť mrtvého série

Virtuální světy jsou místem neomezené svobody. Kdokoli se může stát elfským mágem nebo neviditelným lotrem, připojit se ke klanu a účastnit se nájezdů, bojovat, rozvíjet svoji postavu a hlavně uniknout každodenní dřině. Hra je ovšem hrou pouze tehdy, když ji můžete přestat hrát. To jsem zjistil po zlém. Prostě jsem chtěl vypustit trochu páry ve virtuální realitě, místo toho mě ale zavraždili a já skončil uvězněný v těle jednoho z nemrtvých – pomalého, nemotorného a odsouzeného k tomu, aby znovu a znovu umíral rukou ostatních hráčů. Z té příšerné situace existovala jenom jedna cesta ven, a to nalezení legendárního Svitku vzkříšení, k tomu ale bylo zapotřebí, abych proměnil bezmocnou, chorobami prolezlou mrtvolu v opravdický vražedný stroj. Kdyby jen lidi tušili, jaké to je vylepšovat mrtvého lotra…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Мёртвый вор (Mertvyj vor) , 2018

maca5449
19.07.2020 4 z 5

LitRPG je relativně nový (sub?)žánr, který se zčista jasna vyloupnul na mém hledáčku. A je to boží. Moc moc boží. Ale tahle série je asi nejslabší v porovnání s Mahaněnkem a Rusem. Nedá se ubránit srovnání.
Nejpropracovnější mi zatím přišel Rus (jenže musím čekat na další díly - hrome!).
Nejvíce akční a konspirační byl Mahaněnko.
Jsem zvědavá co přinese tato série, zatím mou říci, že se to "dobře četlo" ale chyběli mi tam nějaké souvislosti, větší propracovanost. Chvílemi jsem měla dojem, že jsem snad přeskočila odstavec.
Ale další podobné knihy moc k dispozici nejsou, takže... Beru co je a hodnotím kladně.

A redakce. Chm. Fantom Printe, když je v knize vtipný okamžik a ty tam máš hrubku jak poleno, úplně tím čtenáři kazíš požitek. Myslela jsem, že je to třeba nešvar jen jedné knihy, ale měla jsem v poslední době v ruce více FantomPrinťáckých knih a už z toho pomalu rostu! A šílím. A vrčím.

Centurion.d
18.07.2020 4 z 5

Ctive napsané a dobře vybrána postava hlavního hrdiny. Precteno během chvilky, skoro jedním dechem.

lassse
17.07.2020 4 z 5

První setkání s tímto žánrem a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Překlad sice občas drhne, ale to je jen drobná vada. Už se těším na další knihy podobného žánru.

Keen.lady
14.07.2020 3 z 5

Nenáročná oddychovka, čekala bych větší spád, děj by se dal zkrátit. Další díly už číst nebudu.

borx
05.06.2020 5 z 5

na šamana nemá ale i tak je to dobré

Zavulonis
04.06.2020 5 z 5

Ještě jsem nečetl žádnou knihu tohoto ražení, ale jelikož jsem dříve hry hrával, tak mě to opravdu vtáhlo a nechtělo se mi knížku vůbec odkládat. Díky komentářům jsem narazil na obdobné série (Cesta Šamana nebo autory Rus, Atamanov, Mahaněnko a další), které si určitě přečtu. Už se těším na další díl.

spider74
09.05.2020 5 z 5

Výborný počinek, až jsem byl překvapen. Čekal jsem něco akčně tuctového, ale najednou jsem zjistil, že toho nemůžu nechat dokud kniha nebyla přečtena.

Kačí137
07.05.2020 5 z 5

Obsah této knížky mě upoutal už v edičním plánu Fantom printu. Přišlo mě, že to bude trochu jiné. A knížka nezklamala.Já od tohoto spisovatele nic jiného,zatím, nečetla.Líbí se mi ta myšlenka, že je uvězněný v on-line hře. Líbí se mi, že sbírá body :-). Je to čtivé a akční,žádná nuda.

Nevimm
05.05.2020 5 z 5

Když nemůžete pařit RPG fantasy hry, tak je aspoň můžete číst.

Roscata
31.03.2020 5 z 5

Na novou litRPG sérii jsem se neskutečně těšila a jsem ráda, že už je konečně venku první díl.
Zápletka je podobná jiným litRPG, především Cestě šamana, je ale zároveň neskutečně akční, čtivá, má svoje specifika a hlavní hrdina je sympaťák.
John je v domácím vězení kvůli tomu, že jeho šéfové jsou obviněni z praní špinavých peněz. Po dvou měsících bez lidského kontaktu mu jeho právník doporučí aby si zahrál hru ve virtuální realitě. Jak to tak chodí, něco se podělá a John se najednou musí poprat s nemrtvou herní postavou, tedy s něčím, s čím nemá žádné zkušenosti, navíc bez možnosti návratu do reálného světa. I když se mu ne vše daří, neklesá na duchu a snaží se pokračovat dál, aby se nakonec dostal zpět do reálného světa. To zda se mu to povede, je ve hvězdách.
Jsem ráda že Mrtvý lotr vychází u Fantom printu, díky tomu nebudeme muset čekat na další díl dlouho. Navíc musím pochválit za zlepšení korektury, nenarazila jsem na žádnou chybu.

IG: zrzi_cte

Prince_of_book
31.03.2020 5 z 5

WAU WAU WAU

Nemám co dodat. Kniha se mi líbila od začátku do konce. Příběh Johna mě hodně bavil stejně jako jeho dějové linky s Garthem, malým chlapcem či s Isabellou. Pár vtipných částí skvěle doplní děj. V knize se objevilo spoustu prvků žánru LitRPG, od oživování, po vylepšování statistik. Fakt jsem si při čtení představoval, že chodím tím světem jako John a dokonce jsem se dokázal i "vžít" do pozice nemrtvého a do johnova uvažování.

Na knize jsem opravdu neviděl jedinou chybičku a nezbývá než říct, že pokud nám fantomprint bude servírovat podobně dobré knihy tohoto žánru pořád, tak nejspíše nebudu mít ve své sbírce nic jiného.

Jasných 10/10

MichalH30
29.03.2020 2 z 5

Čekal jsem víc. Opravdu. Bohužel Cesta šamana nasadila laťku moc vysoko a Mrtvý lotr se k ní ani nepřiblížil. Na druhou stranu knihu hodnotím líp než Jiný svět (to bylo utrpení číst, skončil jsem u druhého dílu..). Mrtvý lotr je 90% zabíjení. Z jednoho boje do druhého, žádné zajímavé postavy, questy navazují jeden na druhý... Johnovi se podaří na co šáhne, vždycky mu dropne co potřebuje. Z jeho původně zombie-mob postavičky se stal OP sh*t, kterého nezastaví přesila, ani "miniboss". Z knihy jsem měl pocit, že autor jen využil vlnu LitRPG a rychle sesmolil příběh, který ale nemá hlavu ani patu a je postavený jen na akci a zabíjení.

Přemýšlím, jestli se pustit do zbývajících dílů, nebo to vzdát už teď :(

Ve srovnání: Cesta šamana 4/5*, Mrvý lotr 2/5* a Hraju, abych žil 0/5*

Fifineek
28.03.2020 5 z 5

„Uvíznout ve virtuální realitě bylo už dost zlé, ale navíc v těle mrtvého, to už bylo za hranicemi dobra a zla!“⁣

Říkáte si, že při hraní hry se vám nemůže stát nic špatného? John si to říkal taky.⁣
Co když vás ale hacker během hraní vláká do pasti, vyřídí vám pozdravy od vašeho šéfa a vy se znovuzrodíte jako úplně někdo jiný? A ještě k tomu jako nehráčská postava? Jedinou Johnovou záchranou jak se vrátit zpátky do reálného světa je získat vzácný artefakt Svitek vzkříšení. A tak se náš hlavní hrdina vydává na cestu do Království mrtvých se svým ohnivým flambergem na zádech a malým společníkem po svém boku.⁣

Na novou LitRPG sérii jsem se opravdu těšil a konečně je tady! Zápletka je podobná jako u ostatních sérií tohoto žánru, ale to vůbec nevadí, protože kniha je čtivá, akční, chvílemi napínavá a hlavní hrdina je sympatický chlapík, který se ve hře ještě úplně nevyzná. Číst o hraní za nemrtvého bylo zase něco úplně jiného než na co jsem zvyklý a opravdu jsem si to užíval. Jediné z čeho jsem byl trochu zklamaný, byla absence hlášek, ale snad to další díly napraví. I když věc, která mě opravdu velice a mile překvapila, byla téměř úplná absence chyb v textu, takže za to si Fantom Print zaslouží velký palec nahoru!⁣

Pokud máte rádi LitRPG stejně jako já, nebo byste jen chtěli zkusit něco nového tak vám Mrtvého lotra můžu jen a jen doporučit!⁣

kukoviky
26.03.2020 5 z 5

Skvele a fakt je dobre, ze to vydava FP, nie ze len maju dobry vyber, este k tomu nemusime rok cakat na dalsie vydanie. Tak sa uz tesim na pokracovanie :)

Mornau
25.03.2020 4 z 5

Kniha se moc pěkně četla ... stále se něco děje.
Navíc jsem moc ráda, že knihu vydal Fantom Print ... nebudeme tak muset dlouho čekat na další díly.

witko
22.03.2020 5 z 5

Moc jsem se těšil na další knihu z tohoto žánru a nebyl jsem zklamán. Dostal jsem to, po čem jsem toužil. Už aby vyšli další díly.

Dakye
21.03.2020 5 z 5

Zvladl jsem to jedním dechem. Konečně zase vyšlo něco podle mého gusta :)

DrDanko
21.03.2020 5 z 5

Kniha je akční, furt se něco děje, je to i místy vtipné. Prostě mě to bavilo už od prvního písmene. Sice jsem četl e-knížku, ale koupím si papírovou verzi.

spiker99
18.03.2020 5 z 5

super, tenhle žánr fakt můžu a nebudem muset čekat víc než rok na další díl :)

LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Pavel Korněv
ruská, 1978