Poupata odkvétají v máji

Poupata odkvétají v máji https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32838/poupata-odkvetaji-v-maji-32838.jpg 4 150 49

Kniha vypráví o jedné obyčejné anglické rodině (Larkinových), která se chce vyhnout svým zákonným povinnostem. Jedná se o osmičlennou rodinu venkovských usedlíků, která je schopná podnikat na docela slušné úrovni. Všichni, až na nejstarší dceru Mariettu, jsou velmi dobrými jedlíky. Jednoho dne přichází mladý daňový inspektor pan Charlton. Jeho profese napovídá, že se pokusí od této neplatičské rodiny vymoci daň. Jak k tomu však v podobných případech dochází, náš mladý hrdina se zamiluje (do Marietty). Je hostěn pochutinami maminy Larkinové, která je skutečnou mistryní kuchařského řemesla. Taťka Larkin ho zase zahrnuje značným množstvím alkoholických nápojů, které sám mixuje. Není se ani čemu divit, že pan Charlton ztrácí vládu nad sebou a začíná se mu mezi těmito lidmi líbit...... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Odeon

The Darling buds of May , 1972

jarka2222
16.03.2016 3 z 5

Do třetiny knížky jsem se bavila, knížka je milá, poetická, s příjemným humorem. Pak jsem se začala nudit a čekala jsem nějakou kvalitnější zápletku, která se ne a ne dostavit. Čekala jsem víc.

KleaM
18.02.2016 5 z 5

Je úžasná, nasmějete se. Patří k těm nejlepším kouskům knihovny.

katerinn
14.09.2014 5 z 5

Útlá knížečka, avšak malý klenot knihovny. Lehounké čtení, kdy se velmi snadno ztratíte v kouzlu a světě této rodinky. Dlouhé letní dny, zpěv slavíka, bezstarostný způsob života, kde nic není problém. Není kam spěchat, žádné starosti. Výborné číst v létě v houpací síti, nebo večer u praskajícího ohně. Pár hodin s Larkinovými je krásný únik ze světa.
Taťka, mamina, nemravná svůdnice Marietta, opojný parfém s gardénií, neduživý daňový úředník, lísající se husa pod stolem a hora jídla.. Jak by řekl taťka Larkin.. -Bezva, co?-

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem nedávno vytáhl zapomenutou z knihovny s tichou zvědavostí, jak se mi bude po letech líbit. Ta pohoda a humor mě okamžitě dostaly! Knížka už je na čestném místě a jen se ptám: Jak je možné, že u nás nikdo nevydal i další díly? Pane Hilský - prosím, překládejte!!!

Rup
25.10.2013 4 z 5

Humor ve své čisté podobě. A s jasným poselstvím - žijte!

vygum
28.05.2013 3 z 5

Sympaticka, trochu trhla kniha plna britskeho humoru, ktera si na nic nehraje. Za zminku stoji kongenialni preklad Martina Hilskeho. Upozorneni: nectete, pokud se prave snazite drzet dietu!

Ikkju
12.10.2011 4 z 5

Moje první "dospělácká" knížka x). Užil jsem si jí...

klf76
29.07.2011 3 z 5

Prumer, zas tak skvela mi kniha neprisla.

verun74
30.06.2011 5 z 5

Tato kniha prostě nemá chybu, vracím se k ní vždy když mám špatnou náladu a spolehlivě zabírá ;-))

Herbert Ernest Bates
anglická, 1905 - 1974