Pouhý stín

Pouhý stín https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401570/bmid_pouhy-stin-yh2-401570.jpg 4 153 67

Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré… Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín? Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesbӧ nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Jota

Juste une ombre , 2012

martousek
05.09.2019 5 z 5

Kniha je téměř všude avizovaná jako thriller, na obálce je srovnání s Jo Nesbem a dvojicí Lars Kepler. Po prvních stránkách však přijdete na to, že se jedná o skvěle propracovaný psychologický thriller, který mě osobně hodně nadchl.

loskatos
03.09.2019 3 z 5

Výjimečně jsem si nečetl předem žádné hodnocení této knížky, tak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Od autorky jsem předtím také nic nečetl.
Knížka je napínavá, postavy nesympatické, konec netypický. Celkově 2,5 *

Zdenas5
24.08.2019 2 z 5

Zlákalo mě vysoké hodnocení knihy i některé komentáře, ale příběh mě nechytil. Hlavní hrdinka byla sobecká kariéristka jdoucí přes mrtvoly, těžko jsem pak byla schopna uvěřit tomu, že se tak úplně rozložila. Poznat, kdo za vším stojí, nebylo tentokrát moc těžké. Závěr mě zklamal úplně, nečekala jsem happyend, ale takovýto konec také ne.

zuzana2599
18.07.2019 5 z 5

Dokonalý psychothriller ! Děsivý a fascinující ! Jen opravdu stěží jsem knihu odkládala a s velkým napětím jsem sledovala život Cloé, který se mění v peklo. Teď již věřím, že Karin Giébelová je královnou francouzského thrilleru. Chci číst další její knihu !

malkina11
11.07.2019 1 z 5

Nedočteno...a to se mi stává jen velmi zřídka.

Ufonka123
10.07.2019 2 z 5

Pro mě je kniha průměr. Vůbec mi nesedla hlavní představitelka, ani jak byla kniha ukončena.

Danago
06.07.2019 3 z 5

Moc mi neseděl styl jakým je kniha napsaná. Připadal mi hodně strohý a nedokázala jsem si k hlavní postavě ani k žádné jiné vytvořit vztah. Možná to byl účel, ale mě toto vadí.
Celkově je zde dost věcí nevěrohodných a přehnaných a zase něco naopak dobře vysvětleno a vykresleno.
Konec je , ale opravdu dost drsný a překvapivý. Myslím, že právně závěr získává knížce plusové body.

kneslova
24.06.2019 5 z 5

Tak to je opravdu těžce psychothrillerová kniha. Problém je v tom, že postavy a hlavně ta hlavní mi byly hodně protivné a nesympatické a i takhle je vytvořit je umění.. Ale musím ohodnotit nesmírně kladně ten konec, to je síla. Počtení pro milovníky tohoto žánru je to nadprůměrné. A já doporučuji.

Costanzo
23.06.2019 5 z 5

Mrazivý psychothriller, který vám přibije oči ke knize. Autorka krásně popisuje psychický pád Cloe až na úplné dno. Ten strach, to zoufalství, bezmoc, samotu, a nakonec rezignaci s myšlenkami na sebevraždu s cílem zapomenout úplně na všechno. Strach vás rozežírá do morku kostí, takže jediné východisko je smrt…Zápletku vymyslela autorka do sebemenších detailů. Kniha byla čtivá, co však tuto knihu dělá skvostem je děsivá atmosféra, kterou autorka vylíčila s velkou dávkou přesvědčivosti. Příběh mne chytl již od prvních stránek a nepustil. Musím říct, že je to jednoznačně nejlepší thriller za posledních 5 let, co jsem četla.

janina66
17.06.2019 4 z 5

kniha byla velice napínavá. Líbila se mi, ale ten konec???? Za něj dávám jednu hvězdu dolů

Atanone
15.06.2019 5 z 5

Už dlouho mi nebyla hlavní hrdinka tak nesympatická. Sama kariéristka, která šla přes mrtvoly, to je pak těžko v ní vidět oběť. I když něco takového, co v knize prožívá ona, si asi vážně nikdo nezaslouží.
Ale bavilo mě to. Bavil mě Gomez. A potěšilo mě, že autorka nevyužila možnost zahrát to do sladkého happyendu, ale dotáhla příběh až do překvapivého konce.

Česneksmedem
10.06.2019 4 z 5

Dobrá hraboška, dobrá. Jak je vidět i z komentářů poněkud kontraverzní, ale to je jen dobře.
Spoiler!
Samozřejmě jsem si říkal, proč si nedá do domu sledovací kameru nebo alespoň štěnici???
Původně jsem hodlal dát pouze tři hvězdy, ale konec to o jednu zlepšil.

RADOST
09.06.2019 5 z 5

Jak silná a zároveň zranitelná je lidská mysl! Jak jednoduché je ji zneužít. Jak těžké je to postřehnout. Co je pravda, co paranoia? Skvělý thriller. Hrůzný v tom, že se možná v různých obměnách stává některým z nás v běžném životě.

JustWomen
07.06.2019 odpad!

Tak tato kniha byl úplný omyl, Cloe neskutečně nesympatická, neuvěřitelně divné vztahy, stupidní dialogy a ten konec mě úplně dorazil, rychle pryč.

pavlinka0250
06.06.2019 5 z 5

Výborně napsáno, má to napětí, děj neustále graduje.
Konec mě překvapil, nečekala jsem to.
Dávám zasloužených 5* a doporučuji přečíst.

andrea4053
20.05.2019 5 z 5

Cloe by som najradsej nafackovala, myslím ze o to sa autorka aj snazila. Na druhej strane mi jej bolo luto. Z toho by sa zblaznil asi kazdy. Za to Alexa si oblubite, sucitite s nim. Osud? Náhoda? Ich da dohromady a.. Nebudem prezradzat, ale koniec ma prekvapil, vobec som to necakala a posledne stranky sa citali az moc rychle. Knizku urcite doporucujem.

Knižní střípky
14.05.2019 5 z 5

Naprosto skvělý psychothriller z pera francouzské autorky. Hlavní hrdinka Cloé mi byla vrcholně nesympatická, policista Goméz byl zase správný klaďas, i když vnitřně rozervaný po smrti své milované ženy. Cloé je úspěšná manažerka, která vždy šla v profesním životě přes mrtvoly, byla samostatná, sebejistá. Jednoho dne si ji vyhlédne Stín, začne ji pronásledovat a systematicky ji ničit. Velice brzy se Cloé začne všechno hroutit. Na policii si o ní myslí, že je jenom nějaká hysterie, v práci se jí vše začíná kazit přímo pod rukama. Jedině Alexander, toho času mimo službu, je ochoten se jejímu problému věnovat. A Stín stupňuje svůj nátlak. Tato kniha je temná skrz na skrz. Jsme svědky, jak se může z emancipované ženy stát uzlíček nervů. Jsme svědky totálního rozkladu osobnosti. Opravdu Stín existuje nebo je to jenom výplod Cloéiny choré mysli? Pro mě to byl skvělý zážitek, vřele doporučuji.

PerchtaR.
12.05.2019 5 z 5

Super příběh! Kniha se čte snadno, napínavý děj, nepředpokládané vyústění... Doporučuji :)

kneprulka
12.05.2019 4 z 5

Myslím, že něco na tom příběhů bude. Napsala to baba dobře. Mohla si trochu víc pohrát s postavou stínu. Déle se Cloé ukazovat. Nicméně, postava Cloé se mi moc líbila.

zuzi.podzim
08.05.2019 5 z 5

tohle mne opravdu překvapilo, ale příjemně! Doporučuji a při čtení raději neodhadovat, jak to dopadne!

psychiatrické léčebny rakovina, nádory policisté thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Karine Giébel