Potřeby pro sebevrahy

Potřeby pro sebevrahy https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95549/bmid_potreby-pro-sebevrahy-oU4-95549.jpg 3 92 27

Neuspěli jste v životě? S námi se vám zaručeně podaří zemřít! Komický román o tom, co se stane, když do rodinného podniku s potřebami pro sebevrahy, v němž vládne ponurá atmosféra a vrozený pesimismus, vtrhne nadšení a životní elán. Stane se totiž něco naprosto neočekávaného: z nepochopitelných důvodů se do tradičně pochmurné rodiny vedle nejstaršího Vincenta trpícího anorexiI a migrénami a Marylin zatíženou snad všemi možnými komplexy narodí syn Alan, projevující od narození nespoutanou radost ze života a nezdolný optimismus. Na smutku založený rodinný podnik má své dny sečteny…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Le Magasin des suicides , 2007

miuk
09.04.2014 4 z 5

Docela vtipný příběh, taková malá svačinka na pochmurné nedělní odpoledne. Nečekejte žádné literární veledílo, ale rozhodně se pobavíte.

Firefox4
05.07.2013 2 z 5

Přibalte na odpoledne k vodě, pokud máte rádi poetiku Addamsovi rodiny a přítomnost modrookého, věčně se usmívajícího blonďáka v rodině je pro vás živelnou pohromou.. začátek knihy se vám bude líbit a chvílemi se i pobavíte...no a pak už jsem měla pocit, že bylo potřeba knihu s předvídavým koncem hodně rychle dopsat. Mimochodem, to šišlání mi šlo na nervy děsně :-(

hlina
05.05.2013 3 z 5

Nápad dobrý, ale literárně nedotažené. Taková jednohubka na odpoledne či večer.

TheKesh
18.03.2013 3 z 5

Podle mě vcelku zajímavý nápad, bohužel dost pokulhává zpracování. Styl psaní je nezáživný, postavy nedotažené i z děje se rozhodně dalo vymačkat daleko víc. Rozjezd je pomalý, asi tak jako celý zbytek knihy, ovšem závěr (poslední věta) šokující...
Filmové zpracování (Obchod pro sebevrahy) zde knihu jasně předčí.

Hanichka
14.08.2012 1 z 5

Pro mě se z téhle knížky vyklubalo ohromné zklamání. Těšila jsem se na originální černohumorný příběh, ale toho se mi nedostalo. Nevím, jestli je to vina překladatele nebo to tak bylo i v originále, ale některé věty mi přišly kostrbaté a neuvěřitelně nepřirozené. Humoru jsem moc nenašla, v podstatě chybí zápletka...ale za nejhorší považuju postavy, nikomu se tam nedá fandit, nikoho pořádně nepoznáte...škoda, kdyby jsem nahlédla do hlavy aspoň jedné postavě, možná by mi to celé nepřipadalo tak absurdní. (A můžete mi někdo vysvětlit smysl toho, proč Alan pořád šišlal?)

Boboking
29.02.2012 4 z 5

Oddychovka na jeden den. Přiznám, nic až tak origináoního, taková Addamsova rodina pro starší. Některé hlášky ale super.

Aries
11.02.2012 4 z 5

skvělá, odpočinková, nápaditá knižka

zfilmováno francouzská literatura

Jean Teulé
francouzská, 1953 - 2022
2011  66%Potřeby pro sebevrahy
2016  78%Já, François Villon

Kniha Potřeby pro sebevrahy je v