Potopené lodě

Potopené lodě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514584/bmid_potopene-lode-653a9b7b98e9d.jpg 4 131 131

Fletcherova univerzita série

Ona se zamilovat nechce, on už dávno zamilovaný je Carla Santosová si o lásce nemyslí nic pěkného. Ani o nesnesitelně milých, přitažlivých mladících jako je Mitchell, bratr její nejlepší kamarádky a kapitán univerzitního plaveckého týmu. Carla potřebuje tvrdou skořápku, aby jí život už nemohl ublížit a aby zvládla studovat, pracovat i postarat se o své dva bratry. Na zábavu a na lásku nemá čas ani sílu, nikdo z ostatních studentů však o jejím náročném životě nemá ponětí. Dokonce ani nejbližší kamarádky, s jedinou výjimkou, a tou je její spolubydlící Lenny. Mitchella Carla nemá ráda, protože si myslí, že je to dokonalé zlaté dítě. Ona sama bojuje s mnoha strachy a démony, kteří se probudili po nepříjemné události na jedné oslavě, kam výjimečně přišla i ona. Mitchellovi se podaří postupně Carliny ochranné hradby rozdrolit, přesto není jasné, zda Carla nakonec zvládne překonat svůj největší strach. Přizná si, že má Mitchella ráda? Dokáže zachránit sebe i své bratry? Nebo o bratry i o svou lásku přijde?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Sinking Ships , 2019

maluck
21.06.2023 4 z 5

Příjemná slow burn romance z vysokoškolského prostředí. Hlavní postavy se vzájemně doplňovaly a chemie mezi nimi fungovala na jedničku. První díl byl ale podle mě o trochu lepší, obsahoval více akčního děje.

Ann98
20.06.2023 4 z 5

Druhý díl série a naprosto diametrálně odlišný. Přečteno jedním dechem, stejně jako předchozí díl. Nechybí láska, vášeň, přátelství, tajemství, trauma, strach, ..
Vše je komplikované až do poslední kapitoly.
Vždycky mě víc přitahovali bad boy kluci, ale Mitchell... Mmm. Takový hodný slušňáček. Carla byla neuvěřitelná holka, měla toho k zodpovědnosti víc než by kdejaká holka v jejím věku měla mít, navíc si v sobě nesla trauma. Nedivím se, že si vystavěla obranné zdi. Na druhou stranu se mi líbilo, že i přesto byla ve společnosti oblíbená. Mezi Carlou a Mitchem byla neskutečná chemie.
Líbilo se mi, že autorka hrdiny zasadila do rozdílného sociálního prostředí. Opravdu nemohli být víc rozdílní.
Pokud někdo hledá vyloženě romantiku, ještě ke všemu slow-burn, tak rozhodně tuto knihu. Já osobně jsem si více užila příběh Elly a Thoržíše. Nicméně už se těším na další díl o Lenny a Creedovi.

Juici
05.06.2023 5 z 5

(SPOILER) .. Dohodnuto ..

Hollister je prostě další sexy sympaťák do sbírky. Celou knihu bavil a byl prostě k sežrání. Carla mě naopak bavila trošku méně. Když jsem ale zjistila, z jak temperamentní rodiny je, rozhodně to k její povaze pasovalo. Mám ráda, když nás spisovatelka nechává celou knihu v napětí, cítíme jiskření a oheň mezi hlavní dvojicí a dobře napsané erotické scény přicházejí, jako třešnička na dortu ke konci knihy.

Líbí se mi propojování hudby s knihou, kdy si mohu pustit playlist připravený v knize a prožívat příběhy o to intenzivněji.

Pokud mám porovnat s prvním dílem, tak byl tento méně eroticky nabitý než u Elly a Chese. Potom mi do poloviny knihy byla hlavní hrdinka Carla trošku nepříjemná a dost mi vadilo, jak byla ostrá. To o hlavní hrdince z prvního dílu říci nemohu.

Závěrem musím říct, že série patří mezi mé oblíbené. Jsem mezi přáteli Fletcherovi univerzity jako doma a mám radost, že v dalším díle nakoukneme do života Lenny a mého dalšího žhavého oblíbence Creeda.

happy19
31.05.2023 5 z 5

Krásná a moc romantická:-*
Opět vydařený kousek!
Ohnivá Carla a kliďas Mitchell!
Tyhle série z univerzit se čtou jedna báseň,-)
Postavy jsem si zamilovala už v prvním díle!
I ty vedlejší,které se postupně
stávají hlavními ;-)
Takže se nejvíc těším na Skryté bouře které nás čekají koncem léta.
A proč?Protože Creed:-*

,,Jakmile se rozhodnete pro naději, je možné všechno."

senoritar
11.05.2023 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu mi připadá být kniha podhodnocená. Tento druhý díl se mi líbíl víc, než první, i když i ten je skvělý. Carla mi byla sympatická pro svůj smysl pro rodinu i křehkou duši, kterou nakonec odhalila. No a Mitchell byl jednoduše zlatíčko, toho nešlo si nezamilovat. Těším se na další díl.

erikasy
18.04.2023 5 z 5

Kniha je velmi ctiva. Sice bylo od zacatku jasne jak to dopadne, ale i presto se mi kniha libila. Carla byla velmi emotivni a jeji starosti byly velmi realne. Mitchell mi prisel chvilemi jak trouba. Kniha byla velice prijemne cteni. Pokud bude nejaky dalsi dil uz ted se moc tesim.

lenka4032
15.04.2023 4 z 5

Pokračovanie série ako sa patrí, aj keď úplne odlišné od predchádzajúcej knihy. Čaká vás ...

- slown burn
- dual POV
- prostredie univerzity
- obľúbený dobrý chlapec
- uzavreté dievča
- trauma

Carla a Mitchell mali za mňa neuveriteľnú chémiu. Takmer vždy som na ,,zlých chlapcov,, a to Mitchell určite nie je, no aj tak by sa mi z neho podlamovali kolená. Ich láska a cesta ma očarila každou jednou stranou.

TerryDee
13.04.2023 4 z 5

Ústřední dvojicí v tomto příběhu jsou Carla a Mitchel, které už známe z předešlého dílu.

Carla se od všech drží odstup a nerada o sobě mluví. Jediná, kdo o ní ví všechno, je její kamarádka a spolubydlící Lenny. Nicméně, po nešťastné nehodě se více sblíží s Mitchelem, který se ukáže jako chápající a ohleduplný. Začnou spolu trávit více času a díky tomu se začínají sbližovat. Časem se ukáže, že by mezi nimi mohlo něco být. Ke všemu Mitchel ke Carle už nějakou dobu něco cítí, takže pro něho je tohle sbližování více osobní.

Ti dva měli mezi sebou úžasnou chemii. Bylo to jiskřivé, ale zároveň milé. Od samého začátku mě bavilo jejich pošťuchování.

I když se mi to líbilo, tak jsem si více užila příběh s Thoržíšem. Mělo to o trochu větší náboj. Ale i tak je to moc hezký příběh.

Už teď se těším na příběh Lenny a Creda. Myslím si, že tohle by mohlo být hodně zajímavé.

Mamberi
06.04.2023 2 z 5

Po Spálených mostech jsem čekala, že i tento díl bude stejné skvělý. Bohužel se tak nestalo, chyběla mi tady nějaká větší zápletka. Nic moc zajímavého se zde neodehrává. Snad budou další knihy od této autorky lepší. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

0197
29.03.2023 5 z 5

Do druhého dílu jsem se pustila hned, co vyšel. Těšila jsem se na tuto dvojici, protože tu máme hodného kluka a trochu drsnější hrdinku, což mě vždy baví. Skvělé, že tu tentokrát máme pohledy obou.

Carla měla velkou zodpovědnost. Není divu, že si kamarády z party nepouštěla k tělu. Přes svůj mladý věk obdivuhodně zvládala chod domácnosti a péči o sourozence. Nejstarší bratr jí to neulehčoval. Její temperament související s jejím původem se tu hodně projevoval. Nepřeložená španělská slovíčka tomu dodala správný šmrnc. A co teprve pak ženy ze salónu.

Mitchell byl do Carly už dlouho zakoukaný, což se často v knihách nevidí. Byl to ten typ milého, slušného a kamarádského kluka od vedle. Zdálo se, že ho nic netrápí. I když to nebyla úplně pravda, ale to nikdo neviděl. Se sestrou měli záviděníhodný vztah. Navrhl zajímavou dohodu a ty chvíle, kdy pomáhal Carle překonávat pomaličku její strach, byly krásný.

Celá série má v sobě něco originálního a neokoukaného. Řeší se tu i trochu jiné problémy. Zkrátka, ať to neokecávám oblíbila jsem si celou partu a těším se na každý jednotlivý pár. Četlo se to samo. Vzájemná přitažlivost fungovala opět jako u prvního dílu na jedničku. I když se jen líbali, bylo to pěkně žhavé a netrpělivě jsem čekala, kdy to dotáhnou dokonce :-). Vím, že je to teprve druhý díl z pěti, ale už teď to miluju. Škoda jen, že nebyl epilog.

valika0302
28.03.2023 5 z 5

Ako milovník romantických kníh od nemeckých autoriek som si samozrejme nemohla nechať újsť pokračovanie série Fletcherova univerzita.

Kniha nám ponúka príbeh, v ktorom sa výnimočne ako prvý zamiluje hlavný hrdina Mitchell, kapitán plaveckého oddielu a brat jej dobrej kamarátky Savanny. Carla, hlavná hrdinka nesie v sebe veľa obdivuhodných črtov. Táto krásna vysokoškoláčka obetovala najlepšie roky života, ktoré mohla prežúrovať a užiť si ich v spoločnosti vrstevníkov za robenie všetkého aj nemožného, aby sa postarala o svojich dvoch mladších bratov. Okolnosti minulosti jej nedali na výber, nesie si so sebou traumu a večný strach, že jej bratov vezmú do domova. Preto si okolo seba postavila múry, je neprístupná a odmieta každého nápadníka. Inak to nebude ani s Mitchellom, ktorý je ku nej vždy láskavý a obetavý, no napriek tomu sa ku nej spočiatku nevie dostať, pretože ho odháňa.

Až do času, kedy sa Mitchell nechcene dozvie jej tajomstvo. Uzavrie s ňou dohodu, ktorú ona sama nechápe, pretože to pre neho neprináša žiadne benefity. Tak spolu budú musieť tráviť viac času.

Hlavní hrdinovia pochádzajú z rozdielnych sociálnych pomerov, čo je hneď viditeľné aj pri pohľadoch jeho rodičov pri ich prvom stretnutí. Aj keď zase Mitchellov otec mi sympatický bol. Taktiež som úplne zbožňovala jej mladšieho brata Oskara, ktorý bol jednoducho zlatíčko. Starší naopak, priniesol veľa problémov a "okorenil" Carle život, aj keď vo svojej podstate nebol zlý (len partia kamarátov bola toxická - čo prináša ďalšie ponaučenie, že je veľmi dôležité, akými ľudmi sa obklopujeme).

Tento žáner romantických kníh milujem a mám prečítané takmer všetky, ktoré vyšli. Niektoré boli lepšie, iné trošku horšie. Úprimne, ale môžem povedať, že táto patrí do prvej skupiny a určite stojí za prečítanie. Je to síce druhá časť, ale dá sa čítať aj bez prvej (ktorá za mňa bola oveľa horšia, v Potopené lode sa autorka neuveriteľne zlepšila, čo ma až milo prekvapilo, aké dobré to bolo), pretože každá kniha rozpráva príbeh iného páru. Prečítaním získate krásny príbeh s pomalou romantickou linkou a šťastným koncom.

Hodnotenie: 5/5

romance univerzita