Potlach aneb Čaj s příchutí jehličí a rumu

Potlach aneb Čaj s příchutí jehličí a rumu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120176/bmid_potlach-aneb-caj-s-prichuti-jehlici-cEJ-120176.jpg 4 5 3

hrdlickova_61
16.04.2019

Jed jeden děd med. Lesem, kde vede devět cest, jde vesele, se zpěvem, tremp Jen Nedvěd. Než řeknete švec, je zde. Vece: „Hleď, děde, dej sem hned teď ten med! Jde sem ten děsně nebezpečnej knecht Fred Nedvěd. Než se hneš, sežere med. Tebe též, děde.“ ... Hle, přes zelené meze se sem žene Fred. Dere se lesem, nehledě sem, neb sem. Keře nekeře, kde přejde, zeje seč... „Nechme jej běžet, Frede“, řekne pevně. „Nejméně pět neděl je ten élent stejně nejedlej.“
Wabi Daněk, str. 68, kráceno
: o)

pecinka21
05.09.2016 2 z 5

S prvním dílem porovnat nemohu, ten jsem nečetla. Kniha mě moc nebavila je v ní celkem dost trampského slangu a hlavně už je zastaralá alespoň pro mě. Úplně ji ale křivdit nebudu asi 3 povídky se mi líbily a ilustrace byly též pěkné.

Makaja
31.01.2016 4 z 5

Oproti předchozímu Čaj s příchutí jehličí mi to, nevím proč, přišlo trochu slabší. Opět se jedná o soubor povídek a básniček z pera trampů jako je Wabi Daněk, Aťka, Plivník, Kapitán Kid a další. Většinou jde ale o příběhy smyšlené, někdy s nádechem tajemna. Přestože je to moje srdcovka a jak sám autor říká, konečně reprezentativní knížka v pevné vazbě, prostě mě to tak nechytlo jako ta původní na koleně psaná.

Jan Vyčítal
česká, 1942 - 2020