Potíže s hlubinnou psychologií

Potíže s hlubinnou psychologií https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161485/potize-s-hlubinnou-psychologii-161485.jpg 5 7 2

Esejistická studie o analytické psychologii C. G. Junga. Autor se zabývá z hlediska Jungovy analytické psychologie světonázorovými předsudky dnešní doby, a především polemizuje s racionalistických a objektivistickým redukcionismem. Studie, která vznikla už v první polovině osmdesátých let, objasňuje základní termíny a přístupy, kterými jungovská psychologie uchopuje psychický život jednotlivce a společnosti.... celý text

Tom87
07.03.2024 5 z 5

Najlepší a najzrozumitelnejší úvod do Jungovej psychológie, aký som kedy čítal. Na autentickosti jej pridáva aj to, že bola písaná v časoch hlbokej totality, kedy neboli prístupné Jungove diela v čestine a ani v slovenčine (aj ako ostatné diela západných mysliteľov).

Měnící
08.12.2019 5 z 5

Zásadní kniha v českém prostoru, které si skoro nikdo nevšiml. Jen pro některé z nás, tehdy hledajících sebe sama, se stala důležitou připomínkou a možná i mezníkem. Pravděpodobně nejdůležitější kniha mého života.