Potíže s empatií

Vychází 19.10.2017 - velký knižní čtvrtek. Ve světě vysokých financí a dravých obchodů, ve kterém se Gabriel Vaughn vyšplhal téměř na samý vrchol, platí jediné: právo silnějšího. Když tedy dvaatřicetiletý manažer zjistí, že má nevyléčitelný nádor na mozku a zbývá mu šest měsíců života, rozhodne se nedat na sobě co nejdéle nic znát. Jenže nemoc na to má jiný názor a Gabriel ke své hrůze zjišťuje, že začíná přemýšlet o pocitech jiných lidí – kolegů, sekretářek, svého otce, dokonce i Caitlin, politické aktivistky s houslemi, která ho neodolatelně přitahuje. Jenže v životě, jaký Gabriel dosud vedl, empatie představuje problém…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356628/potize-s-empatii-fN5-356628.jpg 3.728
Vydáno:, Argo

The Empathy Problem (2016)

Kniha Potíže s empatií

aydam
23.12.2018

Nakonec jsem to po měsíci dočetl, ale příběh mě nebavil. Gabriel mi byl protivný svým jednáním. Vůbec jsem ho nelitoval.

salamandrina
15.11.2018

V rámci žánru je to dobře napsané. Takové trochu Me Before You. Sic hlavní hrdina umírá na nádor v hlavě, byla to pro mě po přečtení knihy Vyvolení (téma: vyvražďování postižených dětí za 2. sv. v.) oddechovka a svůj účel splnila.

nikkifinn
14.07.2018

Jaj, to byl doják .... když jsem četla anotaci, myslela jsem si, že půjde o četbu jak dělanou na city, protože prostě hlavní hrdina a rakovina. Jenže hlavní hrdina - Gabriel - byl do dobré poloviny prostě strašnej hajzl, člověk bez empatií, kterého zajímají jen šesticiferná čísla na výplatu. Vše umě proloženo skutečnými událostmi z finančnictví a politiky, takže člověk nabývá dojmu, že nečte příběh o lásce a vážné nemoci. To všechno má změnit Caitlin, která ale není žádnou záchranou příběhu, řekla bych. V podstatě mi přišla až skoro nadbytečná vsuvka v Gabrielově životě, nicméně se mi dost líbila a stala se skvělým osvěžením celého příběhu. Naopak se mi ještě více líbila Gabrielova psychoterapeutka, která nedávala svému pacientovi nic zadarmo a dost často jsem se přistihla, jak se nad jejich rozhovory doslova řehtám. Naopak jsem nedokázala potlačit pláč nad posledním rozhovorem Gejba s otcem. To se z těch očí valily potoky slz a nešlo tomu zabránit. Užasná kniha. Jednak proto, že si nehraje na "zahraju ti na city, bo hlavní hrdina má rakovinu", jednak proto, že budete jedním dechem číst o síle politiky a moci peněz, jednak proto, že si zde přečtete spoustu užitečných názorů na život a na člověka jako takového, jednak proto, že to celé psal chlap, což je zárukou skvělých hlášek a "zvláštního druhu" chlapského přemýšlení, jež nechává autor skrze hlavní postavu dokonale ventilovat :-) Už dlouho mne žádná kniha tak nebavila a tak nepřekvapila.

Koko1
11.07.2018

Příběh se mi líbil, i když to nebyla kniha, která by mě zasáhla na dlouho po přečtení. Styl psaní je jednoduše přímočarý. Dobře se to četlo.

Kminie
06.06.2018

Kniha mě nepřekvapila, typický bestseller; jazyk byl přejednoduchý, klišé klišé klišé, členění kapitol rozčilující. A sympatizaci autora k aktivismu moc nevěřím, když na svůj výplod vyplácal asi 5x více papíru, než bylo třeba (kvůli členění kapitol).

boza7
03.05.2018

Po Alexovi, jsem se na další autorovu knihu docela těšil. Nyní, po přečtení, už vím, že oprávněně. :)

zupri
07.03.2018

Mně se knížka líbila, určitě o ní budu ještě dlouho přemýšlet. Styl je podobný jako u "Alexe", skvěle se čte. Ráda si přečtu další autorovy knihy.

magnolia
14.12.2017

Láká mě , začít komentář ve stylu: Byl jednou jeden krásný milionář... , knížka však není tak špatná (červenoknihovní), jen jsem po autorově prvotině měla očekávání něčeho jiného. Ale někomu se zase třeba bude líbit víc, nežli Alex Woods (já na ty boháče v hlavní roli nějak nejsem, ať jsou arogantní nebo polepšení). První třetina byla zkouškou trpělivosti, protože byla pouze o hlavním hrdinovi. Když do děje vstoupily další (ženské) postavy, už se to dalo číst lépe. Kromě výhrad k obsahu, musím napsat i to, jak mě vadilo uspořádání knihy do 99 kapitol (s extra názvy), někdy úplně zbytečně dělících děj, a hlavně začínajících vždy na nové stránce. Kniha je proto silnější a plýtvá se papírem (je to nějaký záměr? jsou autoři placeni od počtu stránek? nebo kapitol?).

empatie rakovina, nádory

Gavin Extence