Posvátnost sexuality

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Setkání s absolutní láskou Tantrismus je jedinou starobylou filozofií, jež přežila veškeré dramatické historické otřesy, invaze a vlivy, a dostává se k nám prostřednictvím nepřerušeného předávání od mistra k žákovi a jako jediná si také uchovala obraz Velké Bohyně coby nejvyššího zdroje síly. Celé tantrické linie následovaly velké ženské mistry a v dnešní době řada jogínek pokračuje v předávání této prastaré moudrosti. Po měsících hledání hluboko v Himálaji se Odier setkal s Déví, významnou jogínkou, jež ho vzala na mystickou cestu, která se nepodobala ničemu, co si kdy dokázal představit. Občas ho posouvala za hranice sexuálního prožitku, občas ho děsila zničením a přitom ho učila, co to znamená být opravdově živý, a znát božskou podstatu absolutní lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275143/big_posvatnost-sexuality-B3K-275143.jpg 21
Žánr:
Literatura naučná, Erotika

Vydáno: , Maitrea
Originální název:

Tantric quest: an encounter with absolute love, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Posvátnost sexuality

LuckyVagabond
04.03.2019

Zasvěcení do tantry pomocí beletrie znělo lákavě.
Prvních 30 stran hlavní postava cestuje po Asii a hledá duchovní mistry, zasvěcuje se, iniciuje, dělá rozhovory, fotí, sbírá materiál pro knihu, a svým způsobem se sám poznává a hledá..
Když ho jednoho dne okradou o všechno co za rok práce nahromadil, není daleko od zhroucení. Časem si ale uvědomí, že to bylo to nejlepší co se mu mohlo stát. Kdyby ho neokradli a on střídavě nepropadal panice, nikdy by nepotkal tajemnou a krásnou tantričku Déví, která 16 let žila sama v celibátu a askezi v malé chatrči u vodopádu v zapadlém koutě lesa, kde nikdo nechodil.
Po čase si najde k Déví cestu a ta se nakonec nechá přesvědčit aby ho zasvětila do tantry. No komu by se tohle nelíbilo že :) Konečně příběh začíná být zajímavý. Ale ne na dlouho. Budou spolu řešit klasická východní témata jako je dualita, ego, Šiva, Šakti, lingam, jóni, kundalini, čakry, splynutí, nekonečno, vesmír, lásku, budou meditovat, koupat se nazí, praktikovat jógu, prohlubovat a projasňovat vědomí, zažívat orgasmy bez ejakulace a bez erekce... noo i když to zní všechno dobře, tak to bylo celé podané dost kostrbatě a pro mě nestravitelně. Jakoby měl autor nastudovanou tantru na teoretické rovině, ale po praktické se v tématu sám stále hledal a tak trochu vařil z vody. Moc se mnou toto vysvětlování tajů tantry nerezonovalo i když mě téma hlubšího intimního splynutí s partnerem a prohlubování a posouvání vědomí ne jen při milování zajímá. Knihu bych nedoporučil.

Na závěr jedna ukázka:
Celá tahle doba učení má za úkol proměnit mužské obvyklé a průměrné vyvrcholení ve vyvrcholení pomalých a neustále se zvětšujících vln, díky čemuž bude muž schopen pociťovat rozkoš ženy a uctívat Bohyni tak, jak by měl. Běžný mužský orgasmus je aktem násilí proti ženě. Je to projev mužské nemohoucnosti, použití této krátké rozkoše jako nože k bodnutí proti všemu co je ukryto hluboko uvnitř jejího těla obdařeného nekonečnými schopnostmi.