Postrach Chicaga ekniha

Chicago třicátých let v době prohibice. Pašerácké gangy terorizují život města. Tony Perelli, nekorunovaný král podloudníků, nemilosrdně likviduje každého, kdo se mu postaví do cesty, ještě nikomu se nepodařilo usvědčit ho z vražd jeho odpůrců, ještě nikdo nenabyl odvahy ukázat na toho, kdo je postrachem Chicaga. Až jednoho dne tragická smrt nešťastné dívky se stane osudovým nástrojem spravedlnosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474239/big_postrach-chicaga-3fc-474239.jpg 3.357
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Artis

On the Spot, 1931

Kniha Postrach Chicaga

MaxQ
14.07.2020

Prakticky komorní drama z jednoho luxusního apartmánu. Jak už tady někdo psal, Wallace nám nabízí různé typy gangsterů, aby je na další stránce bez milosti odpravil. Ale nevadí, klidně si dokážu představit podle této knihy i kvalitní film. Ten příběh tam je.

Sabina335
07.04.2020

Pbdobí prohibice a pašování alkoholu. Celkem pěkný námět, ale mohlo to být napsáno trochu poutavěji.

David61
13.03.2019

Zřejmě předobraz mnohých knih a filmů z mafiánského prostředí. Moje první kniha od autora Edgara Wallace. Určitě se k němu někdy vrátím.

lancelot
31.12.2018

Mafiansky příběh, který je průměrný a čte se dobře.

kalache
31.01.2016

..."pohrozím mu jenom prstem",řekl,když stiskl spoušť...

chardon
23.06.2015

Autor si dal práci s detailním popisem a myšlenkovými pochody gangstera, aby ho s klidným svědomím nechal na následující stránce zastřelit. To se v knize opakuje několikrát, takže postavy zvolna přicházejí a zase z knihy po mafiánsku mizí. Báječná kniha.

Evik30
02.05.2013

Celkem čtivá knížka z mafiánského prostředí. Jednoduchý příběh se spoustou zápletek.

jesuswlasac
10.03.2013

Jednoduchý pribeh, jednoduchá oddychovka z prostredia mafie v USA. Nič horybilne ale jeden - dva večery s tým zabijete :-)