Postel

Postel https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97302/bmid_postel-7J6-97302.jpg 3 109 33

Výstřední hrdina Malcolm odmítá vše rutinní a zdánlivě všední. V den jeho 25. narozenin se v něm něco definitivně zlomí a rozhodne se už nikdy nevstát z postele. A jeho tělo začíná tloustnout a tloustnout. Po mnoha letech strávených na lůžku se už nedokáže zvednout, ani kdyby opravdu chtěl – váží totiž víc než šest metráků. Román se může pochlubit neotřelou strukturou s četným využitím retrospektiv a poutavým stylem, který se vyznačuje jemně ironickým nadhledem, barvitým líčením a živými obrazy. Je plný kontroverzních až bizarních obrazů. Popis dospívajících hrdinů a jejich nesnází a úzkostí velice dobře mapuje charakter doby, kde jsou problémy deprese, obezity a slávy nejen aktuální, ale často přímo nebezpečné.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Bed , 2011

Adliczka
08.07.2015 3 z 5

Tema super, ale nektere pasaze zdlouhave.

Marčullkas
22.06.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem silný příběh o nekonečnosti lásky, bláznivosti a odhodlání.

Giro
03.04.2015 4 z 5

Mě se to tedy líbilo. Je pravda, že občas příběh působil dost pomalu, ale některé myšlenky a části děje ve mě docela utkvěly. Některé postavy jsem si zamiloval a závěrečná pointa ve mě ještě nějakou tu chvíli rezonovala.

Sarri
04.02.2015 2 z 5

Podle mě nudné, zdlouhavé a zase nudné. Podobně by se dala napsat dvousetstránková knížka o přípravě napoleonských špaget. Neupírám Davidu Whitehouseovi určitý literární um, jeho sloh je okořeněný lehkou poetikou, kterou se snaží vmáčknout hlavním protagonistům, ale nefunguje to. Silné momenty příběhu vyšumí a ten všechen balast kraluje. Ani pointa se autorovi nevyvedla vhodně načasovat. Celé knize by spíše seděla verze povídky, prostě to více jak o polovinu zkrátit a mohlo by to pak být i smysluplnější. Četba téhle knihy mě prostě hrozně nudila.

aachilovka
11.11.2014 3 z 5

kniha nebyla špatná, ale abych se přiznala dočetla jsem ji jen ze zvědavosti jaká bude ta slavná pointa než že by mě to nějak nadchlo. znovu už ji číst nemusím

playada
18.09.2014

To je teda kravina.

Merlinit
19.05.2014 4 z 5

Na to, jak dobrá kniha to byla, mne příběh velmi iritoval.

medvěd
20.09.2013 4 z 5

Do jakých absurdit jsme ochotni zajít pro blaho druhých ? pěkné

Casei
23.06.2013 4 z 5

Kniha byla jiná než ostatní co jsem kdy četla, psychologie, láska, neskutečná oddanost a pochopení. Tohle knihu popisuje přesně.Vzhledem k tomu, že byla napsaná tak jednoduše se velmi dobře četla stačila 2 odpoledne abych jí zhltla jedním dechem,hlavně abych se dozvěděla co vedlo Mala k tak nepochopitelnému chování, které se vysvětlí až na pár posledních stránkách. Jak je psáno níže taky jsem byla zvědavá na bratrovo jméno, který celý tento šílený příběh vypraví. Na pár fakt pikantních popisování Malova morbidně tlustého těla jsem se i hodně zasmála. Takže pro ty co je už nebaví číst rádoby romány doporučuji:-)

kota
17.03.2013 4 z 5

Láska má různé podoby a každá osoba je dává různě najevo.. Co může způsobit kombinace psychické poruchy a naprosté chorobné oddanosti matky "pečovatelky" svému synovi.. autor fakt hezky popisuje tloušťku ležícího Mala a až do konce jsem byla v očekávání, kdy se dozvím bratrovo jméno :-)

Verrrunka
21.12.2011 3 z 5

Zajímavý příběh, místy až moc přeházené. A taky dost nechutné. Moc dobře nechápu, proč byla zrovna tahle kniha v knihkupectví v sekci pro mláděž, fakt ne.

pe3czech
05.08.2011 4 z 5

4tyři hvězdičky jsou v tomto případě velký kompliment. Z knihy sice často cítím "nevypsanost" Davidova rukopisu(což je paradoxní, vzhledem k tomu, že je novinář... ale není psaní, jako psaní) a některé dějové zvraty mi v knize nesedí, ale přece je to jeho prvotina! Kéž by byla každá prvotina alespoň takto povedená. Kéž bude i má prvotina tak dobrá!

jasmína
29.06.2011 2 z 5

Hodně zvláštní, jen škoda, že mi to připomenulo skvělý film Co žere Gilberta Grapea. Možná v tom autor našel kousek inspirace, ačkoli je to samozřejmě jiné, ale..... no nicméně dočetla jsem.. Film je skvělý, kdo nezná, vřele doporučuju !

David Whitehouse
britská, 1981