Pošťákova snoubenka

Pošťákova snoubenka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389383/bmid_postakova-snoubenka-H1t-389383.png 4 172 52

Pošťák Bilodo série

< 2. díl

V montrealské Bukové ulici, v bistru U Madlenky pracuje půvabná dívka Tania. Víří mezi stoly jako tanečnice a hosté ji mají rádi. Jen ten, do nějž je potají zamilovaná, jako by ji snad ani neviděl. Plachý pošťák Bilodo, pohroužený sám do sebe, krouží u baru kaligrafické tahy a skládá japonská haiku... Až jedné bouřlivé noci zasáhne jejich životy událost, jež všechno změní. Jejich osudy se nerozlučně propletou a oba vstoupí do světa, kde nic není takové, jak se zdálo. Pošťákova snoubenka vrací ke čtenářům postavy z románu Podivuhodný život osamělého pošťáka a dovoluje jim podruhé vstoupit do světa lyrické prózy, v jejíchž vírech je tak příjemné a snadné se ztratit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

La fiancée du facteur , 2016

Sandy007
13.02.2019 3 z 5

Pro mě už to nebylo ono. Jen se dokola opakuje to, co už vím, opakují se i básně. Sobecká láska se mi nelíbila. Měl zůstat jen první díl a čistá láska k Ségolene.

Corly
02.02.2019 5 z 5

Bylo to krásný...taky se mně líbilo ještě víc než první díl, ale oba jsou moje pokladky :-) Opět dotek jemna, snění, poetiky běžného života i kus tajemna..
Ale ten konec....asi to právě tak mělo být...,ale škoda...

attila1
24.01.2019 5 z 5

Pošťákova snoubenka se mi líbila ještě víc než podivuhodný život osamělého pošťáka. Druhý díl se hezky protíná s prvním. Moc krásné počteníčko.

Namarti
14.01.2019 4 z 5

Díky Bilodovi, Tanje a Ségolène mám novou vášeň - haiku!

petrarka72
14.01.2019 4 z 5

Něžné a půvabné, s nebezpečnými spodními proudy a časem ve smyčkách. "Enso."

bgott
14.01.2019 5 z 5

Co všechno jsme ochotni pro lásku udělat a obětovat? A je to vůbec láska?
Čteno v bezprostřední návaznosti na Podivuhodný život osamělého pošťáka.
Kruh se uzavřel.

Nefilim
13.01.2019 4 z 5

Denis Thériault navázal na Podivuhodných život osamělého pošťáka tím nejlepším způsobem. Původní myšlenku částečně okopíroval, ale zároveň rozvinul a přinesl nový úhel pohledu. Výsledkem je enso na druhou. Kniha sama o sobě obstojí, ale ideální je přečíst si rovnou obě, které tvoří harmonický pár.

Márinka
04.01.2019 5 z 5

Lehce, prostřednictvím krásného jazyka, jsem hltala stránku po stránce až do konce. Láska, sny a skutečnost. K tomu ztráta paměti a haiku. Co víc bych si mohla přát! Denis Thériault umí!

Cailas
03.12.2018 5 z 5

Vířící jako voda
když potká kámen
čas jde ve smyčkách

***

Knížka je opravdu milá, stále nádherně graficky zpracovaná. Vážně krásný milostný příběh, který snad nikoho nemůže ani urazit.

A pokud na konci prvního dílu někdo nechápe, jak se věci ve skutečnosti mají, zde pochopí. Do čtyřicáté sedmé stránky nahlížíme na děj první knihy z jiného pohledu, když v tom přijde ona osudová událost a příběh se začne vyvíjet. A to opravdu zajímavě. Nechybí ani japonské básně, které zde sehrávají neméně důležitou roli. Ovšem o tom se přesvědčíte i po dočtení poslední stránky, která mě absolutně zdrtila.

***

Enso

Poetika_slov
01.12.2018 5 z 5

Kniha byla velmi poutavá, dokud jsem poslední stánku nepřečetla. Příběh začíná tam, kde končí její první díl. Popisuje lásku dvojí, která se proplétá haiku básněmi. ????

sagasir
27.11.2018 5 z 5

Čas zjemnit

Tato kniha je prostě čistá radost. Radost jak je vizuálně zpracovaná a radost je i číst. Nejdříve k její vizuální podobě. Naštěstí si zachovala stejný charakter, který kniha dostala už pro svůj první díl. Vytvořit knižní obálku vizuálně jako obálku dopisní, tak to je skvělá nápad a to obzvláště když v obou dílech hraje zásadní prim postava pošťáka. Tato kniha rozhodně tedy bude vítanou vizuální vzpruhou každé knihovny a byla by opravdu škoda oba díly do ní dát hřbetem a ne obálkami dopředu.

Jak jsem psal, tak i číst tuto knihu je radost. Mám velice rád, když se z knihy něco nového dozvím a je úplně jedno zda se jedná o beletrii či odbornou literaturu. Tady jsme trošku nahlédli do světa japonské poezie a dozvěděli se něco o pár pojmech z ní. Samotné haiku a jiné verše pak opět dodávají knize nádech romantiky, erotiky, jednoduchosti a jemnosti a skvěle doplňují ostatní text. Celý text v tomto díle je promyšlený od a po z a zbytečně neodbíhá od tématu, je takový hravý, poctivě zpracovaný. Je vidět, že si na něm autor dal záležet a vyhrál si s ním do posledního detailu. Byť kniha není žádnou kriminálkou, tak čtenáře udržuje v příjemném napětí. Čítatel je tak zvědavý jak to vlastně s tou láskou daných postav dopadne a kdo nakonec takříkajíc ostrouhá. Kvituji velice i překvapivý závěr, ale prozrazovat ho nebudu, protože to by byla věčná škoda. Plus si zaslouží i samotné postavy, které jsou vykreslené mnohdy dosti podrobně a hlavně lidsky. Autor z nich nedělá nějaké hrdiny či něco co prostě nejsou. Žijí si své životy a potýkají se vším, co jim to přináší. Díky tomu si k nim čtenář velice rychle získá vztah a začne jejich příběh prožívat s nimi. Klady si zaslouží i prostředí. To je jako celé toto dílko vykresleno detailně a opět znamenitě. Montreal musí být určitě krásné město a i Guadalupe musí být krásný ostrov. Byť na něm v roce 2015 údajně žilo jen 213 obyvatel. K tomuto číslo se pak blíží i samotný rozsah knihy a konkrétně pak má Pošťákova snoubenka 201 stran.

Pošťákova snoubenka je krásným vizuálním i příběhovým pokračováním Podivuhodného života osamělého pošťáka a i když svým romantickým nádechem asi nesedne každému, tak ji mohu jen vřele doporučit a udělit ji plných 100 %. Není nikdy na škodu v dnešní uspěchané době se zklidnit a ponořit se do krásného čistého příběhu o lásce. Třeba vás toto dílko mile překvapí a třeba nás překvapí i autor a napíše jeho pokračování na popud čtenářů. Těm se totiž první díl tolik líbil, že si Poštákovu snoubenku prý vynutili jako jeho pokračování. Buďme za to rádi. 

Ivuska.09
15.11.2018

Pošťákova snoubenka je skvělým doplněním prvního dílu o Bilodovi, který pracuje jako pošťák. Pokud ve vás po dočtení první knihy zůstaly nějaké nejasnosti, tak tady se dozvíte, jak to všechno vlastně bylo. A samozřejmě i to, jak to všechno ještě bude. Kruh se uzavře, zároveň by klidně zbýval prostor pro další díl. Uvidíme. Opět krásně napsané a i dějově se mi kniha líbila. Navíc přečteno budete mít za chvilku. Doporučuji.