Podivuhodný život osamělého pošťáka

Podivuhodný život osamělého pošťáka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356462/bmid_podivuhodny-zivot-osameleho-postaka-4is-356462.jpg 4 532 532

Pošťák Bilodo série

Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si přečte první dopis psaný v haiku. Milostné korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolene a výstředním intelektuálem Gastonem propadne natolik, že když po čase Gastona srazí auto, pokusí se jej nahradit... Poetický román o lásce a záhadách lidské identity.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Plus

Le facteur émotif , 2005

Alma-Nacida
12.01.2019 5 z 5

Krásná tenoučká knížka plná haiku (sem tam tanka), které mám moc ráda, s velmi stylovým závěrem a také hodně povedenou obálkou, dnes je to za 5 hvězd. :)

Ishir
10.01.2019 5 z 5

Název knihy vystihuje přesně i obsah. Kniha se dobře čte a dozvěděla jsem se informace o japonské poezii. Doporučuji

jakafe
31.12.2018 5 z 5

O této novele se dá těžko vyprávět, ta se musí číst! Knihu jsem přečetla o Vánocích a krásně, hluboce a smysluplně doplnila tento čas. Je o tajemstvích haiku, o odhodlanosti, o zenu, o lásce ne běžné, ale platonické. Tleskám paní překladatelce, protože předklad, byť musel být nesnadný, je ve výsledku dokonalý. Příběh i poselství jsou tak neobyčejné, že to jen musíte přečíst a pokud možno mezi řádky prožít. Děkuji za tento zážitek, pět hvězd je málo...
A na konec:
Vířící jako voda
když potká kámen
čas jde ve smyčkách

Skřítek77
20.12.2018 5 z 5

Krásná, něžná a snová knížka s překvapivou pointou. Moc se mi líbí i vizuální úprava a skláním se před překladatelkou, protože překládat haiku musela být opravdu výzva!

mosem
17.12.2018 4 z 5

Nejsem zpravidla čtenářem romantických příběhů (to se snad na chlapa ani nesluší), ale poté co moji pozornost při hledání knihy pro manželku upoutala skvostná obálka, stejnou pozornost upoutala haiku, která tvoří velkou část této knihy. Takže jsem se do ní začetl, a užíval si krásný příběh proložený verši. Příběh který na nevelkém prostoru poměrně rychle graduje k nečekanému závěru, příběh který doznívá ještě po dočtení. Stejně jako myšlenka - život jako kruh, život jako smyčka...... Myslím, že kniha dokáže zaujmout nejen milovníky haiku. A myslím, že mnohé přivede k prvním pokusům.

attila1
16.12.2018 3 z 5

Taková zajímavá knížka, krásný obal . Druhá polovina knížky mě bavila více, čekala jsem jak to všechno s pošťákem dopadne a konec mě překvapil.

banánovépyré
11.12.2018 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli je to kniha jenom zvláštní, nebo prostě podivná. Možná obojí. Hlavní hrdina mi přišel až úchylný, takže tady u mě rozhodně nedošlo k žádnému napojení na protagonisty příběhu. Vztah formou haiku je zajímavým ozvláštněním a kniha je moc hezky graficky zpracovaná. Ale je to psycho.

Veru.Viti
10.12.2018 4 z 5

To je tak roztomiloučká kniha. Plná rozkošných haiku básniček. Krásný romantický příběh. V celé knize chybí přímá řeč. Je to vlastně kniha plná myšlenek a rozhodnutí pošťáka Biloda. Jeho cesta za vytouženou láskou k ženě, kterou zná pouze z daných básniček. Je to taková jednohubečka, která pohladí po duši.

Lotka
03.12.2018 2 z 5

Příběh zajímavý, ale mně ten hlavní hrdina prostě nesedl...

petrarka72
10.11.2018 4 z 5

Kdo by to byl řekl - od začátku je to milé, laskavé, tváří se to takřka naivisticky - a najednou začínají být situace nejednoznačné, řeší se věci vážné a témata složitá (od schopnosti žít nezprostředkovaně svůj život přes formy a obsah japonské poezie po hranice a smysl umění) - až se nakonec narodí překvapivá pointa a učiní z příběhu velmi rafinovaný útvar. Příjemné překvapení, chutná jednohubka.

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Absolutně dokonalé, kouzelné, snivé, jemné čtenářské pohlazení na duši!Navíc vše zahalené do kouzla Japonska, drobných veršíků a nevinné lásky! Šestou hvězdičku dávám za nápaditý přebal a drobné ilustrace uvnitř knihy, které jsou jako malá,ale přesto výrazná třešnička na dortu.

Kniho.mol.ka
07.10.2018 4 z 5

Podivuhodný život osamělého pošťáka. Rozkošná čtenářská lahůdka! Milostná korespondence psaná v haiku, to pro mě bylo velmi příjemné osvěžení :) A je to naprosto vymazlená kniha i co se zpracování týče. Takové estetické pohlazení pro oči :)

Corly
28.09.2018 5 z 5

Zas další kniha, u jejíž konce nemám slov...ten mě tedy opravdu dostal!!!
Zvláštní, poetická, kouzelná, o přenádherné grafice se ani nebudu rozplývat :-), a hlavně hodně jiná knížečka s atmosférou, která nás poety a snílky fakt potěší...
Líbila se mi moc!
A už se těším se na volné pokračování...!

Denikyy
24.09.2018 3 z 5

Tahle kniha je hrozně zvláštní...
Na jednu stranu je napsaná hrozně milým způsobem plným metafor, s téměř naprostou absencí přímé řeči, ale který vás stále nutí číst dál. Na druhou stranu se v ní dějově nic moc neděje. Ačkoliv závěr je opravdu skvělý a nečekaný a kniha se mi celkově líbila, stále bych jí označila za dost rozplnuplnou.

MayaBu
20.09.2018 4 z 5

Můj vztah k Japonsku? No, veškerý žádný. Stejně jsem si ale tenhle příběh plný haiku užila. Jemné pohlazení se závěrem, který mě opravdu dostal.
(Navíc ta obálka? To je do-ko-na-lost :)

zlinissi
18.09.2018 4 z 5

Už dlouho jsem v ruce neměla tak poetickou knížku. Krásné grafické zpracování, mé první setkání s haiku. Příběh zvláštní, plný metafor, ale nakonec se mi jako celek líbilo dílo moc.

Marluksa
15.09.2018 4 z 5

Nádherný přebal, poutavý příběh, ale nic, z čeho bych se vyloženě posadila na zadek. Hlavní mínus je ale absence dialogů, ty u knih vyžaduji!! Chvílemi jsem měla tendence přeskakovat, chvílemi jsem s nadšením hltala každé slovo. Velmi zvláštní kniha. Emotivně rozpracovaná, o pointě (trochu mě zmátla) jsem uvažovala ještě dlouho po dočtení. Skoro bych to nazvala "nudným" příběhem, který nechcete paradoxně kvůli zvědavosti odložit. Některá haiku mě nadchla, jiná nezaujala. Každopádně nic tak prapodivného jsem už dlouho nečetla. Doporučuji ovšem k přečtení, právě kvůli oné odlišnosti. Buď nadchne, nebo zklame. PS: jste-li "dialogový" a zároveň "nepopisový" typ čtenáře, pak ji ani neotvírejte. ;-)

Knihomolka10942
05.09.2018 5 z 5

Jáa jsem se do ní sice ze začátku nutila kvůli tomu stylu jak je napsána-( spisovatel nepoužil žádnou přímou řeč). Ale díky tomu zakončení, mu to zpracování můžu prominout. Opravdu mě těch posledních pár stran dostalo!

ela1972
05.09.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, ale čtivá. Ovšem obálka a celá kniha vypadá skvostně.

Papaja1
21.08.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla v podstatě za jeden den. Po prvních kapitolách jsem přemýšlela, jak to asi sakra může skončit. Co by měl Bilodo udělat. Jestli má šanci vyhrát. Ale takový konec jsem opravdu nečekala. :D Moc krásné dílo o zvrhlé zálibě, s čistě-erotickou poezií.