Poslušná dcera

Jasmin po otcově smrti náhodou objeví starou svatební fotografii své matky Lílí. Matce na ní asi čtrnáct a její ženich není Jasminin otec. Tak začíná barvitá pouť minulostí, na niž se užaslá Jasmin vydává poté, co její matka konečně prolomí dlouholeté mlčení a začne jí vyprávět historii své íránské rodiny. Jsou to příběhy prostoupené exotickou vůní Orientu, plné tvrdých životních zkoušek a nelítostných tradic, bolesti a násilí, ale i odvahy a naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66854/poslusna-dcera-66854.jpg 3.830
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Poslušná dcera

Princezna22
26.11.2016

Tak jsem knize dala druhou šanci a konečně ji dočetla... Ze začátku jsem měla problém se začíst a některé pasáže jsem si musela přečíst znovu..poměrně jsem se ztrácela ve jménech... Ale kniha sama o sobě není špatná.. Jen je to psané tak trošku jinak,než jsem zvyklá...

Dadula118
08.05.2016

pohled do osudů jedné iranské rodiny.Není to taková ta klasická knížka z východu,kdy hlavním hrdinkám je ubližováno.jsou tam také momenty,které my Evropané nechápeme,alle je to jejich kultura a jejich tradice.
Zajímavá je část,kdy se iránská kultura střetává s americkou a její vnímání poslední hrdinky,která z větší část vyrostla v Americe.
zajímavé počtení

Aaloha
17.11.2015

Hezká knížka, četla se rychle.

alnahu
10.03.2015

Zajímavý příběh íránské dívky Lílí , velmi dobře a poutavě se čte.V knize se prolínají čtyři generace žen.Knihu doporučuji k přečtení.

stefi61
10.12.2013

Velmi zajímavá kniha, pro ty kdo se zajímají o arabskou kulturu, v této knize konkrétně Irán, mohu jen doporučit. Na konci jsem čekala happy end, ale i tak se mi kniha příjemně četla

Dorry
16.06.2011

Tato kniha má velice zajímavý příběh který je napínavý až dokonce. Bohužel není až tak hezky napsaná, takže některé pasáže je třeba si přečíst znovu aby jim člověk správně porozuměl a vyznal se v té spoustě jmen co v této knize je. Dávám 4*