Poslední žid

Poslední žid https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160973/bmid_posledni-zid-ZCI-160973.jpg 4 361 361

Píše se rok 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi... Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Last Jew , 2000

Zuzu88
19.09.2017 5 z 5

Perfektní historický román o postavení Židů v Evropě v 15. a 16. století. Výborně převyprávěný příběh o dospívání a životě jednoho z nich, se všemi nástrahami tehdejšího nepřátelského světa.

MirijamFrankl
01.09.2017 5 z 5

Vynikající, velmi spletitá kniha. Zaujal mne nápad ( dlouhodobě pátrání po relikviáři) i způsob zpracování a duch knihy. Postavy byly jako opravdové a navíc jsem se toho spoustu dozvěděla o judaismu a historii Španělska i dějin lékařství. Za mě bezva a jistě si přečtu další autorova díla a doufám, že se Poslednímu Židovi vyrovnají.

Boby17
07.08.2017 5 z 5

Noah Gordon napsal moc pěkný, i když také chvílemi velmi smutný, příběh ze středověkého Španělska. Každopádně kniha se mi velmi líbila a tak s klidným svědomím dávám plný počet hvězd.

VercaLukasova
12.07.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá, promyšlená, napínavá a dobrodružná kniha. Čtení jsem si užívala, moc mě bavila. Před touto knihou jsem přečetla Katalánce a ten mě tolik neoslovil. Určitě se pustím i do Ranhojiče.

pajama
11.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autor opět nezklamal. Díky tomuto dílu jsem se trochu více začala zajímat o dějiny Židů u nás i v Evropě. Kniha je velmi poutavě napsaná

Lemurka
04.07.2017 1 z 5

Četla jsem 3 knihy od autora, které se mi líbily. Tato mě do děje nevtáhla a po 100 stránkách ji odložila.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Další pěkný historický román z židovskou tematikou.

Vojslava
11.06.2017 4 z 5

Četla jsem již před mnoha lety, ale ráda jsem se ke knize vrátila - je to nenáročná dobrodružná oddechovka. Až se čtenář diví, jakým zázračným způsobem hlavnímu hrdinovi schovávaná vychází, ale přeje mu to!

Danka1975
05.06.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem četla snad před 10 lety a pořád si jí vybavuju, byla jsem šokovaná, unesená, nevyspalá díky jejímu čtení a zase o plno věcí chytřejší. Noah to zkrátka umí!!!! Téma neotřelé, reálný popis a neučesané psaní, díky tomu se mi před očima odvíjí děj jako film!

orinka3
28.04.2017 5 z 5

Úžasné čtení. Nelze vynechat jediný odstavec, kniha je poutavá, živá, dobrodružná se silným příběhem. Všechno prožíváme s ústřední postavou knihy, především útěk před inkvizicí v neustálém strachu z prozrazení. Smutná historie pronásledování Židů, nepochopitelný sadismus inkvizitorů ve jménu církve vhání slzy do očí i dnes. Krutost mocných proti trpělivosti a lidskosti. Kniha se Gordonovi nadmíru povedla, nenechte si ji ujít.

VladiKlaisner
08.04.2017 5 z 5

Četla jsem nejen knihu Poslední žid, ale i Ranhojiče, Šamana znám z filmu z Connerim. Vše úchvatné, výpravné, čtivé. Chystám se na další knihu tohoto autora.

akdar72
24.03.2017 5 z 5

Opět moc krásné čtení....

hajrys
20.02.2017 4 z 5

Oblíbený autor. Trošku pomalejší začátek. Nutí k zamyšlení nad historií židů, stejně jako Ranhojič. Ale na něj prostě nemá.

sojmen
31.12.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila podobně jako Katalánec, od autora si určitě přečtu více knih.

Evišťátko
11.05.2016 5 z 5

Nádherný román, poutavý příběh ,autor je skvělým vypravěčem.

hankapimi
19.12.2015 4 z 5

Typický Noah Gordon ! Čtivý, napínavý, poučný a obohacující.. Rozšiřuje čtenáři obzory a dotýká se temných stránek světových dějin, mistrně vykresluje tvář středověkého Španělska, nenávist mezi dvěma náboženstvími i fanatické pronásledování Židů. Ale také nese důležité poselství, že i v takových šílených dobách může člověk zůstat sám sebou !!!

TaLu
18.09.2015 4 z 5

Dle mého názoru velmi dobře vykreslený příběh ve velmi zvláštní době, kterou Španělsko za dob inkvizice určitě bylo. Jde o beletrii, o příběh a ten příběh je poutavý, plný reálného napětí. Boj o život, boj o lidství. Neubránila jsem se myšlenkám, že v začátcích dob inkvizice šlo místy o snahu proměny a očisty církve, ale jak už to mezi námi lidmi bývá, dobré myšlenky zneužité sobeckými zájmy jednotlivců, dopadají úplně jinak...

Jarda Burgan
08.09.2015 4 z 5

80%
Nenudí, netáhne se, má to spád. Ale něco tomu trochu chybí. Celkově ovšem velmi dobrá kniha

Marika Vanova
10.08.2015 5 z 5

Tak to je úžasná kniha, doporučuji k přečtení.

Leninickak
31.03.2015 5 z 5

Nádherná pro mě nezapomenutelná kniha. Už se moc těším až si jí budu moct přečíst znova :)

Židé Španělsko 15. století inkvizice historické romány

Noah Gordon