Poslední rudého plémě

Poslední rudého plémě https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96565/posledni-rudeho-pleme-650de2fee015e.jpg 3 9 9

Jako dítě byl indián Nophaie (Bojovník) při pasení stáda ovcí unesen bandou bělochů, nakonec propuštěn než se stačil vrátit ke svému kmeni byl zajat společností bělochů, turistů a jedna z žen si ho vzala na vychování a studia.Nophaie studoval v bělošských školách 18 let než se vrátil na Západ. Na koleji se zamiloval do bílé divky Mariany, kterou pozval na Západ do indiánské rezervace kde žil. Je to jedna z vážnějších knih Z. G., méně dobrodružná, ale zajímavá.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Gabi

The Vanishing American Indien

maryzka
02.01.2017 2 z 5

Autor knih Zane Grey asi pro mě nebude i když byl oblíbeným autorem ,, první republiky. Mě ta kniha připadala jak se indiáni a běloši snaží žít vedle sebe, jak se běloch snaží vnutit svoji kulturu i když ji chtějí /nechtějí indiáni přijmout i když mezi bělochy se najdou podvodníci a manipulátoři, ale mezi indiány se najdou také ,, černé ovce", asi tento autor nebude moc u mě oblíbený.

Francoa
30.11.-0001 3 z 5

Orig. název je pouze The Vanishing American,vyšlo poprvé v roce 1925.Zfilmováno v tom samém roce ve studiu Paramount v hlavní r. Richard Dix a Lois Wilson.Byl to první film,
kdy indiáni byli líčeni kladně.Druhá verze vznikla ve studiu Republic hl. r. Scott Brady a
Audrey Totter roku 1955.Samozřejmě, že mám vydání z roku 1928.