Poslední Lucemburk na českém trůně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Králem uprostřed revoluce. První objektivní portrét Zikmunda Lucemburského jako českého krále v české literatuře vychází z autorova dlouhodobého vědeckého výzkumu, jehož výsledky doposud nebyly zveřejněny. Zatímco ostatní práce věnované Zikmundovi se zabývají panovníkovou osobností v rozsahu jeho celoevropské činnosti či se jeho působení dotýkají jen v rámci dějin husitské revoluce, poprvé se zde Zikmund a jeho politika představují v celé své složitosti a komplexnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39142/big_posledni-lucemburk-na-ceskem-trune-8sq-39142.jpg 3.717
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Poslední Lucemburk na českém trůně

verka5083
22.04.2021

Knihu jsem musela přečíst do školy. Na začátku jsem se knihy trochu lekla. Přišlo mi, že se skáče z jedné události do druhé, což se mi potvrdilo i později. Ale na druhou stranu musím říct, že jsem do knihy zacetla a hodně se mi líbilo, jak byl Zikmund Lucembursky vylíčen.

kajanovakova
16.02.2013

Pokud jde o informace, které se díky této knize o Zikmundovi dozvídáme, je jich plno. Lze říci, že mu v našich poměrech vidíme až do chřtánu.
Nicméně - dalo mi opravdu hodně zabrat, než jsem se zorientovala. Některé věci jsou podány zbytečně složitě, autor skáče z jedné do další události nepřehledně. Knihu jsem přelouskala, ale opravdu ztěží, proto hodnotím 2*.