Poslední Lucemburk na českém trůně

Králem uprostřed revoluce. První objektivní portrét Zikmunda Lucemburského jako českého krále v české literatuře vychází z autorova dlouhodobého vědeckého výzkumu, jehož výsledky doposud nebyly zveřejněny. Zatímco ostatní práce věnované Zikmundovi se zabývají panovníkovou osobností v rozsahu jeho celoevropské činnosti či se jeho působení dotýkají jen v rámci dějin husitské revoluce, poprvé se zde Zikmund a jeho politika představují v celé své složitosti a komplexnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39142/big_posledni-lucemburk-na-ceskem-trune-8sq-39142.jpg 3.717

Kniha Poslední Lucemburk na českém trůně

verka5083
22.04.2021

Knihu jsem musela přečíst do školy. Na začátku jsem se knihy trochu lekla. Přišlo mi, že se skáče z jedné události do druhé, což se mi potvrdilo i později. Ale na druhou stranu musím říct, že jsem do knihy zacetla a hodně se mi líbilo, jak byl Zikmund Lucembursky vylíčen.

kajanovakova
16.02.2013

Pokud jde o informace, které se díky této knize o Zikmundovi dozvídáme, je jich plno. Lze říci, že mu v našich poměrech vidíme až do chřtánu.
Nicméně - dalo mi opravdu hodně zabrat, než jsem se zorientovala. Některé věci jsou podány zbytečně složitě, autor skáče z jedné do další události nepřehledně. Knihu jsem přelouskala, ale opravdu ztěží, proto hodnotím 2*.