Poslední dny Evropy...

Poslední dny Evropy... https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42826/bmid_posledni-dny-evropy-zk4-42826.jpg 4 12 2

Podtitul: Humanistická Evropa nebo islamistická Eurábie? Jak asi bude Evropa vypadat za dalších dvacet let? Stane se z ní pouhý skansen? Převezmou ji přistěhovalci, kteří na rozdíl od původních Evropanů mají hodně dětí? Převládne v Evropě islám? Přijmou přistěhovalci evropské hodnoty a způsob života, nebo setrvají při vlastních, jak to zhusta dělají dosud? To jsou otázky, které - pro někoho provokativně - si klade tato kniha. Vydání první... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

The last days of Europe. The changing face of a continent , 2006

IgorGebiza
01.03.2017 5 z 5

zaujimave postrehy na aktualnu dobu

Garik
26.06.2011 5 z 5

Autor k danej téme pristupuje, podľa môjho názoru, naozaj seriózne. Nehľadá jednoduché a radikálne riešenia, neuchyľuje sa ku kategorickým tvrdeniam ani apokalyptickým záverom. Nedočkáme sa omračujúcich odhalení.
Pritom je to dielo jasne určené širšej verejnosti – text je nenáročný, podávané informácie sú ľahko stráviteľné. To však nijako neznižuje jeho hodnotu, nerobí ho plytkým, ani mu neuberá na objektívnosti.
Čaká nás pohľad do nedávnej minulosti, oboznámenie so súčasným stavom a veľmi opatrné prognózy do budúcnosti.
Je to kniha na zamyslenie. Možno aj zamyslenie nad tým, kam nás naše politické reprezentácie vedú...

muslimové integrace křesťanství a islám střet civilizací a kultur začleňování do společnosti

Walter Laqueur
americká, 1921 - 2018
2016  75%Putin a putinismus
2006  85%Poslední dny Evropy...
2007  72%Měnící se tvář antisemitismu

Kniha Poslední dny Evropy... je v