Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 543 543

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

0175
01.05.2018 2 z 5

Od knihy jsem čekala něco víc. Začátek a konec mě sice bavily, ale to všechno mezi tím bylo pro mě strašně nelogické, nudné a přetažené... Mrzí mi to, moc jsem se na tuto knihu těšila. Alespoň to překvapení na závěr bylo dost šokující, abych nebyla naštvaná, že jsem nad knihou ztrácela čas zbytečně.

themarksokol
29.04.2018 5 z 5

Napínavá, naprosto skvělá, s překvapivým závěrem, doporučuji! :)

Moudd
28.04.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo,dobře čtivé a napínavé.Zvraty,falešné stopy,ani chvíli jsem se nenudila.Byla jsem opravdu zvědavá,jak to dopadne.

Princezna_V
25.04.2018 3 z 5

Kdyby měla kniha o 100 stránek (na kterých se rozebírá, jak dvě knedle spolu pečou v kuchyni) míň, bylo by to mnohem lepší.

em75
24.04.2018 5 z 5

Do knihy jsem se začetla už od začátku,pořád jsem si říkala,že ještě jednu kapitolu a po ní ještě jednu.. Hodně napínavé,i když mě tam jedna postava neskutečně štvala,ale nakonec to dávalo smysl. Největší překvapení bylo ke konci. Za mě super.

Knižní střípky
10.04.2018 3 z 5

Kladně hodnotím na této knize hlavně to, že jsem se sekla v pachateli. Je to dobře a čtivě napsané, děj běží bez hluchých míst, postavy nic moc sympatické, ale na to si v poslední době již začínám zvykat:-)
Nemohu ovšem bohužel říci, že bych se při čtení bála a to já od thrilleru prostě očekávám.

Pett
03.04.2018 4 z 5

Takový to, když je třeba se na pár tak trochu vyzmizíkovat a mozek nechat pod polštářem... černá kronika je jasnou volbou... bohužel, néé úplně každý "ententýky" dopadne na výbornou a občas mám spíš chuť zabít sebe sama než dál s kýmkoli ožralým pátrat po čemkoli... ALE!!!
Masakr na lesní chatě?! Pardon, málem jsem si cvrnkla do gatěk... fakt jako nářez... právě to budování děsuplné atmosféry vyhnané až ke stísněné úzkosti, kdy se přistihnete při myšlence, jestli z vás náhodou ten vedle taky nechce udělat jednu z posledních, dává příběhu říz ;) takže... mise splněna!

medialstar
01.04.2018 4 z 5

Až do konce nebudete vědět odkud vítr vane, což je plus. Jinak je to taková thrillerová jednohubka, na kterou asi brzo zapomenete, což ale nevylučuje fakt, že se to prostě četlo dobře. Občas se Quincy chová nemožně, ale když ono se to tak nějak hodí autorovi do krámu. Jinak doufám, že to už bude jedna z posledních dívek v názvu knihy, protože mám dojem, že kdo dnes nemá dívku v titulce, není in.

sulcova91
30.03.2018 odpad!

Přečteno - ztráta času.

Martia
26.03.2018 5 z 5

Tohle není thriller, u kterýho v polovině uhádnete kdo je vrah. Autor vám neustále předhazuje podezření na určité osoby, střídavě si myslíte, že to právě on - ona udělal(a) a pak zjistíte, že to byl někdo, kdo vás ani jednou nenapadl a přitom tam celou dobu byl.

Ceeca
19.03.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, byla čtivá, napínavá, ke konci sice už bylo pár kapitol zbytečných, ale do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.

Matita310
18.03.2018 5 z 5

První kniha tohoto spisovatele a hned taková bomba... Konec mě opravdu velice překvapil, do poslední chvíle sem netušila, kdo za tím vším je... Skvělá kniha, doporučuji.

zazvorka
13.03.2018 3 z 5

Asi jsem měla příliš velká očekávání... Nebylo to špatné, hlavní myšlenka zajímavá, ale celkově mne knížka nepřesvědčila. Přečetla jsem si ji ráda, nicméně nedostala se mi pod kůži- je to prostě jedna z dalších, co upadnou v zapomnění.

biairicia
05.03.2018 4 z 5

Začátek je trochu pomalejší, ale tak od 2/3 má kniha slušný spád a odsýpá to. Kniha se mi líbila a konec je celkem překvapivý :)

nicole1990
03.03.2018 5 z 5

kniha se mi líbila myslela jsem si že vím kdo za tím stojím, ale ve finále to bylo uplně jinak.

lenuskav
02.03.2018 5 z 5

výborná kniha, kde až do konce nepoznáte, kdo za vším stojí..Super

Nixa
20.02.2018 5 z 5

Naprosto nepředvídatelný thriller s hororovými prvky. Jsem za tuto knihu ráda, protože takových opravdu moc není. Podezření jsem měla hned na několik osob, ale kdo je pravý vrah jsem netušila a bylo to pro mě velké překvapení. Doporučuji!

silhavaemilka
11.02.2018 4 z 5

Docela nudné čtení, ale překvapivé.

MonikaHos
09.02.2018 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně strhla a když už jsem si říkala, že mě nemůže ničím překvapit, autorka to zase dokázala! Čte se sama a vyvola ve vás hned několik emocí najednou: strach, nenávist, empatii... Doporučuji!

kneslova
09.02.2018 5 z 5

Za mne - skvělý thriller, je to napínavé, je to dobře napsáno, ani jsem nečekala, že mne tak chytne. Příběhem se line i dějová linie toho dne, kdy se masakr odehrál a obě se spojují na závěr.