Posledná láska baby Dune

Baba Duňa sa môže vykašľať na vládne varovania o úrovni radiácie vo svojom rodnom meste kúsok od Černobyľu. Ide domov! A so sebou berie aj pár svojich starých susedov. S lesmi plnými ovocia a mestom, ktoré je viac-menej iba pre nich, majú vlastne všetko, čo potrebujú, a rozhodnú sa začať odznova. Smrteľne chorý Petrov si v hojdacej sieti číta ľúbostné básne; Mária si začne s takmer storočným Sidorovom; baba Duňa trávi dni písaním listov dcére. Život je nádherný. Teda až do dňa, keď sa v mestečku objaví cudzinec. A táto idyla je znova v ohrození. Alina Bronsky opisuje staršiu ženu so železnou vôľou, nezabudnuteľnú Rusku, a prostredníctvom nej rozpráva príbeh o jednej katastrofe a nezvyčajnej žene, ktorá na sklonku života nachádza svoj raj na zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375375/posledna-laska-baby-dune-8ox-375375.jpg 55

Baba Dunjas Letzte Liebe (2015)

Vydáno:, Inaque.sk

Kniha Posledná láska baby Dune

čika
19.11.2018

Kusturicovska country jazda, nostalgicko-ironicke hladanie strateneho casu ci nemilosrdne nastavenie zrkadla dnesnemu Rusku. Vyberte si. Zhltnute za 1 vecer.

Radka_p
19.09.2018

Očakávala som, že prostredie Černobyľa bude hlavnou témou tejto knihy. V skutočnosti ňou bola baba Duňa. Tiež som čakala, že kniha s názvom “Posledná láska baby Dune”, bude o láske. Ani to sa tak úplne nenaplnilo aj keď lásky v rôznych podobách bolo v knihe dosť.
V skutočnosti prostredie presiaknuté rádioaktivitou príbeh len dotváralo a vybudovalo len akési pozadie na ktorom sa odohrávali posledné roky života baby Duňe, postavy jednoduchej, presiaknutej človečenstvom, láskou, starostlivosťou u druhých. Od knihy som nedostala to čo som čakala ale vôbec mi to nevadí, odporúčam!

Alina Bronsky

Alina Bronsky