Posedlost

Posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231384/mid_posedlost-osk-231384.jpg 4 128 41

Seznamte se s Johnem Lutherem, šéfdetektivem inspektorem, specialistou na vraždy, s mimořádnou rychlostí při řešení případů. Je obsesivní, instinktivní a náruživý. Nikdo, kdo kdy stál na jeho straně, o něm nemůže říci nic špatného. Ale nyní se proslýchá, že je Luther špatný – ne zkorumpovaný, ne podplacený, ale ztrápený. Po letech řešení těch nejzvrácenějších zločinů v drsném londýnském podsvětí vzkypěl jeho potlačovaný vztek, který někdy sotva dokáže ovládat. Občas jej to dovádí na pokraj šílenství a nutí dělat věci, které by žádný jiný detektiv neudělal a neměl dělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Luther: The Calling , 2011

happy-smile
02.05.2017 4 z 5

Jsem fanoušek seriálu, a tak jsem si tento knižní prequel nemohla nechat ujít. Musím říct, že z mojí strany naprostá spokojenost. Ráda bych si přečetla i nějaké další Lutherovy případy, snad Cross ještě něco dalšího vydá.

Jane100
16.04.2017 4 z 5

Dobrá úchylárna :-) to je asi vše, co k teto knize řeknu.

marlowe
07.04.2017 3 z 5

První polovina knihy naprosto skvělá (s výjimkou těch několika zbytečně brutálních scén), vážně jsem si to užíval a na tom začátku si mnohokrát řekl, že po dlouhé době držím v ruce typický "pětihvězdičkový" kousek, čistých 100%. Ale potom začne autor pomaloučku upřednostňovat touhu po bulvární prvoplánové akčnosti před selskou logikou – a rázem máte po radosti.
A co ten uměle natahovaný a zcela nelogický konec à la béčkový nízkorozpočtový horor ve stylu "když tě někdo honí, utíkej do kotelny nebo raději někam nahoru, odkud už fakt není úniku"? Nepožil Neil Cross před psaním závěrečných kapitol něco závadného? Škoda a stokrát škoda. Proč musí u těhle "moderních" detektivek vždycky zvítězit snaha po co nejmrazivější (rádoby)hrůzyplnosti před logikou a obyčejnou holmesovskou dedukcí? A před uvěřitelností? Je to jako mor – a dělají to mnozí: Minier, Nesbø a další a další. Být co nejvíc akční a především šokovat – ať to stojí, co to stojí!
60%

raffi
01.02.2017 1 z 5

Prvá a posledná kniha tohoto autora, ktorú som kedy čítala. Kniha bola plná zbytočnej a neopodstatnenej brutality, rozťahaná vždy na niekoľkých stranách. Aj keď mi vyšetrovací tím bol svojím spôsobom sympatický, príbeh a všetko ostatné to prebilo. Knihu hodnotím negatívne, nechápem tie nadšené recenzie a ovácie (porovnávať N.Crossa a S.Kingom snáď ani nejde).

Ennie
06.01.2017 2 z 5

Z knihy jsem byla zklamaná, čekala jsem něco jiného. Některé věci mi přišly moc přehnané - chování "přes čáru" detektiva (co ten konec? bylo to nutné?), zabití psa, … Do toho ještě nevěra manželky (bylo mi ho líto). A závěr knihy - něco tomu chybělo - očekávala bych rozuzlení manželství, celkově mi ty vztahy nepřišly úplně dotažené. To by se dalo nějak přejít, pokud na to navazuje seriál nebo to je prostě řešené v tom. Ale …

Evka27
13.10.2016 1 z 5

Když se jedná o děti a psy, tak to nemůžu. Zbytečně moc brutality a perverzností. Zjevně nás mnoho s takovým názorem nebude.

JajaCZ
07.10.2016 5 z 5

Veľmi napínavá a čtivá kniha. Tešila som sa na to, až pocestujem metrom, sadnem si, otvorím knihu a pokúsim sa spolu s detektívom Lutherom dolapiť páchateľa.

Pampalini
01.09.2016 4 z 5

Svojim spôsobom - trocha zvráteným - je to dokonalé. Pán Cross vie písať, postavy sú až príliš skutočné. Takýchto ľudí možno nájsť v našom svete. Možno sme nimi, možno o nich vieme. Možno sa snažíme žiť v izolovanom svete obrazoviek a plytkého bulváru.

zuzina88
21.08.2016 4 z 5

Příběh skvělý, Luther charizmatický, kniha se čte jedním dechem. Jsem ráda, že jsem díky této knize objevila seriál, který nyní shlížím. Nicméně za brutalitu srážím jednu hvězdu - na knize by mělo být varování - NEVHODNÉ PRO MILOVNÍKY ZVÍŘAT... :-(

rubit
21.02.2016 4 z 5

Seriál bohužel neznám, toto bylo moje první setkání s detektivem Lutherem a nelituji. Doufám, že se mě podaří shlídnout někdy v budoucnu i ten seriál. Sice to nebyla pro mě TOP kniha, ale určitě se jedná o lepší průměr. Jen nemám moc ráda vyprávění v přítomném čase, to je ale můj problém a určitě to neubírá na kvalitě knížky.

Izu
07.01.2016 5 z 5

Naprosta spicka mezi thrillery. Doporucuju.

BlackFun
01.01.2016 4 z 5

Opravdu velmi povedená kniha! Kniha je neskutečný nářez, ač jsou některé věci tak trochu přitažené za vlasy, tak celkový dojem je výborný a já se nemohla od čtení. Rozhodně doporučuji přečíst :)

sioux
08.11.2015 5 z 5

Napínavé, temné, násilné, vzrušující. Líbila se mi také otevřenost v sexu, vyloženě mi sedělo, že detektivové nemají politicky korektně vymyté mozky a jsou schopni vzít spravedlnost do vlastních rukou. John Luther mi seděl stejně jako ve výborném televizním seriálu.
Ale pozor, kdo nemá rád černochy, tak tady je hlavním hrdinou.

Oksalakka
28.10.2015 5 z 5

Přečetl jsem to jedním dechem, působilo to na mne jako mix Keplera s McBainem. Ovšem tam, kde Kepler používá surové scény samoúčelně, až nesmyslně, Crossovi zapadají do děje a podtrhují lidskost Luthera a dalších hlavních postav. Velká spokojenost!

kneslova
19.10.2015 4 z 5

Brilantně napsáno, spíš thriller než detektivka. Děj se posouvá z pohledu vyšetřovatele a zároveň pachatele. Bohužel pro mě téma a brutalita díla je už za mou hranicí snesitelnosti. Ale přesto objektivně - napětí, spád výborně zpracováno...

kam-pak
24.07.2015 5 z 5

The Guardian tituluje Neila Crosse jako britského Stephena Kinga a o jeho POSEDLOSTI mluví jako o chorobně čtivém románu. Já jsem začala číst dnes ráno ve vlaku. Musela jsem vystoupit!!! Odtrhla jsem se nerada.
Dočteno: pravda je, že thriller je opravdu drsný. Ale jakoby vylíčení brutálních scén mělo své opodstatnění. Vynikly tak křehké stránky. Takový je i John Luther. Doporučuji.

Domika
21.07.2015 5 z 5

Co více bych mohla dodat? Kniha je zkrátka skvělá. Velmi se mi líbila a příběh ve mně zanechal opravdu hluboký dojem. Dokonce ve mně vyvolal silné a skutečné emoce. Nesnášela jsem Petera, fandila jsem Johnovi a brečela jsem, když jsem četla, co udělali Paddymu. Doufám, že je autor spokojený! Knihu však hodnotím 4,5/5. I přes to všechno bylo v příběhu pár hluchých míst, která dílu lehce ubrala na kvalitě. Posedlost doporučuji všem čtenářům dokonce i těm, kteří (stejně jako já) neznají televizní seriál. Musím se přiznat, že po přečtení této knihy se na seriál určitě podívám!

evasamankova
16.07.2015 5 z 5

Seriál jsem zatím neviděla (teď se k tomu rozhodně chystám), ale kniha je výborná. Napínavý a místy hodně drsný thriller, který pachatele s jeho pohnutkami odkrývá už v průběhu děje, přesto na "posedlosti" otáček stránky to nijak neubírá. Cross píše velmi úsporným stylem, brutálnost scén míchá místy se zvláštní dojímavostí a křehkostí. Luther je bezesporu hodně zajímavá postava. Doufám, že brzy vydá autor další díl.

Lenny33
11.07.2015 5 z 5

Páni! Seriál neznám, ale tato kniha byla skvělá. Nešla odložit. Zajímavé postavy, žádná mi nebyla zrovna sympatická, ale hodně jsem jim fandila, litovala je či nenáviděla.
Na mě byla kniha v určitých situacích až moc brutálních, ale jinak skvělé čtení! Hodnotím 4,5*.

noctambule
11.07.2015 5 z 5

Hodně drsná detektivka. Luther je sympaťák, tv seriál se mi zatím bohužel vyhýbá, takže nemůžu porovnat. Ale knižní podoba je super, četla se sama.

thrillery pedofilie Velká Británie psí zápasy zmizení lidí voyerství

Neil Cross