Pořád jsem tady

Pořád jsem tady https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470230/bmid_porad-jsem-tady-Fqw-470230.jpg 4 80 35

Teprve ve chvíli, kdy jste mrtví, zjistíte, kdo jsou vaši skuteční přátelé. Jmenuji se Quinn Delaneyová Robertsová a byla jsem zavražděna. Přátelé mi říkali Quinnie. Docela mě vzalo, jak se všichni den potom, co mě pohřbili, rychle oklepali a žili dál. Bylo to skoro větší překvapení než samotné umírání. Skoro. Jít na svůj vlastní pohřeb bylo zvláštní. Vím úplně všechno, až na to, proč jsem mrtvá a jak se mi to stalo. Že bych uklouzla při sprchování ve vaně a rozbila si lebku o porcelánovou misku na mýdlo? Zadusila jsem se kuřecí kostí, protože jsem byla sama a nikdo mě nemohl zachránit? Všechny ostatní dny mého života jsou křišťálově jasné, až na ten poslední. Nedává to smysl a je to postavené na hlavu. Erin, moje sestra, se ale nevzdává. Vím, že pokud někdo přijde mé vraždě na kloub, bude to ona společně s detektivem Johnem McQuillanem. Na to, aby mě někdo zavřel do krabice a zanesl na oddělení odložených případů, jsme s Erin až moc houževnaté. Jsem ale opravdu připravená na to, co přijde? Psychologický román vyprávěný z pohledu zavražděné Quinn Robertsové je temným příběhem o lidském osudu a životních rozhodnutích, které mohou vést až k samotné vraždě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Katto

I Never Left , 2019

veruptackova
19.09.2021 4 z 5

V kattovkách vždy najdu jistou originalitu a Pořád jsem tady není výjimkou. Tohle není klasické krimi nebo psychothriler, ale opravdu psychologický román. Jedna linie příběhu sice sleduje vyšetřování vraždy Quinn, ale není tím hlavním. Autorka vykresluje postavy z několika úhlů pohledu. Když už jsi na nějakou utvoříte názor, ukáže vám, že vše může být jinak anebo že důvody jejich jednání nejsou jednoduché. Líbily se mi kapitoly samotné Quinn,ale i ty retrospektivní, které ukazují její vztah s manželem a rodinou.
Kniha si mě získala originalitou, protože opravdu podobný typ příběhu jsem ještě nečetla a také svou čtivostí.

sabi.tanzer
15.09.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla a děj měl napínavý spád, přesto jsem již pár knih s hodně podobným tématem i zápletkou přečetla. Doporučuji těm, kteří mají rádi žánr na pomezí společenského románu a detektivky. Bohužel mě konec nepřekvapil, proto hodnotím takto.

alexis818
13.09.2021 5 z 5

Moc hezky propracovaný příběh. Od počátku bylo vše jasné, ale přesto napínavé a čtivé. S klidem doporučuji.

Jenny46
10.09.2021 4 z 5

Zvláštní způsob vyprávění z pohledu zavražděné postavy. Povedený psychologický román, který stojí za přečtení.

Duchoslp
09.09.2021 3 z 5

Motiv byl docela zajímavý, ale pro mě byla knížka trošku zklamáním. Čekala jsem větší zapojení Quinn do děje, ne pouze jako pasivního přihlížejícího.

LukBook
05.09.2021 5 z 5

Velice zajímavý psychologický román. z části je vyprávěn zavražděnou ženou, přesto to není žádná duchařina. Daleko blíže má k detektivce, ale nabízí i reálná vážná témata jako jsou zneužívání a manipulace žen od jejich mužských protějšků. Více se dočtete v mém článku v záložce Recenze.

bacouch
01.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Na doporučení jedné booktuberky jsem si okamžitě v knihovně vyzvedla tuhle knížku a možná jsem byla moc natěšená. Nevím. Čte se to opravdu svižně, za 2 dny bylo hotovo. Ale děj mě docela dost zklamal. Bylo to předvídatelné, bez překvapivých zvratů, vyšetřování vedl senzibil a rodina. Policajti vždycky byli o koňskou délku za nimi. Příbuzní: "proč jste nevyslechli toho a toho?" policajt: "My jsme je nevyslechli? Aha, tak to pardón..." A takhle to bylo až do konce. Takže bohužel. Na víc jak 3* to nevidím.

Andrea7272
29.08.2021 5 z 5

Pěkná kniha, konec super a pevně jsem věřila, aby to přesně takhle dopadlo :-)
Konec mě chytil i za srdíčko - zkrátka doporučuji !!!!!

Knižní střípky
28.08.2021 3 z 5

Za mě osobně tato kniha byla velice milou, byť zároveň i velice smutnou, vztahovou záležitostí ozvláštněnou pohledem již mrtvé Quinn. Samozřejmě zde byly i kapitoly, kde jsme sledovali vyšetřování vraždy a to, jak situaci vnímala sestra a rodiče zemřelé, její děti, přátelé a v neposlední řadě rovněž její manžel Alec.
No a pomalu pomaloučku se nám skládal obrázek jedné úplně zbytečné tragédie. Zde u této knihy nečekejte nějaké šílené zvraty, svižné tempo, je to pomalejší příběh, který zpracovává jedno vážné téma, ze kterého Vám nebude lehko na duši.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

lena.o.knihach
23.08.2021 4 z 5

Quinn Delaneyová Robertsová má před sebou ještě poslední úkol. Musí najít svého vraha.

Ze začátku mi přišly kapitoly z pohledu zavražděné Quinn zbytečné, ale Pořád jsem tady je psychologický román, takže nějaké psycho tam muselo být. Pak se ale začaly vybarvovat další postavy a to teprve bylo něco.

Závěrečné překvapení bylo hodně malé, ale jak byl celý příběh napínavý! Otáčela jsem jednu stránku za druhou a byla jsem na konci. Tak už to ale u knih z nakladatelství Katto bývá. Jsou velice čtivé a rychle přečtené.

Pípasek
15.08.2021 5 z 5

Obával jsem se, zda se nejedná o nějakou duchařinu, ale v žádném případě. Super čtení .

Danago
13.08.2021 5 z 5

Toto byla knížka přesně pro mě. Společenský román pro ženy s detektivní zápletkou vůbec se nebojte označení psychologický román.
Příběh obsahuje tu správnou míru napětí, postupného odkrývání minulosti a překvapení. Nejsou zde žádné nekonečné popisy, žádná hluchá místa, příběh rychle odsýpá a ani nenadáte a je konec.
Autorka velice čtivě dokázala vykreslit hlavní postavy , jejich uvažování a jednání. Velice věrohodně popsala myšlení a chování narcistického psychopata a manipulátora a především život s ním. Opravdu jsem lapala po dechu a velice ráda bych mu jeho činy zatrhla. Autorka poodkrývá i myšlení ženy, která je pod vlivem takového muže a jak těžké je se z podobné životní situace vymanit.
Některé kapitoly vypráví sama zavražděná Quinn, což přidává knize na dramatičnosti, tento způsob vyprávění není zas tak častý, trochu jsem se toho obávala, ale autorka to opět pojala velice citlivě a věrohodně. I když jako čtenář vše postupně rozkrýváte , tak se na konci přece jen nějakého překvapení dočkáte.
Knížka se povedla já jsem si ji opravdu moc užila a velice ráda doporučuji hlavně ženám.

Nikola_
07.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která Vás chytí a nepustí

Léňa2510
01.08.2021 5 z 5

Miluju knihy od vydavatelství Katto. Pravidelně kontroluju jejich stranky a když nejaka kniha pribudne, nevaham!
Moc hezka a hodne napínavá, doporučuji

PetraN17
23.07.2021 5 z 5

Bavil mě styl psaní i samotný příběh. Krátké kapitoly a střídání postav, děj rychle ubíhal - zajímavá knížka :)

pohřební zvyky a rituály

Autorovy knížky