Poprvé a pak pořád znovu

Poprvé a pak pořád znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11035/bmid_poprve-a-pak-porad-znovu-YQp-11035.png 4 305 75

Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou. Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Erotika
Vydáno: , Rybka Publishers

Das erste Mal und immer wieder , 2005

asam
24.11.2014 2 z 5

Knížku jsem nedočetla. Souhlasím s tím, že je to opravdu upřímně a otevřeně popsaná prostituce, ale nesouhlasím s tím, že těžké osudové chvíle v životě žen se dají řešit pouze tímto způsobem. Navíc je to kruté vůči dětem, které jsou v tom nevinně. A autorka si tento způsob života vybrala dobrovolně. Z knihy mám i pocit, že náhodné vztahy s muži sama vyhledávala. Určitě se jim nebránila,
Dávám dva bodíky, snad za odvahu jít s tím na veřejnost.

MarieŽ
11.10.2014

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem - síla - ale úžasně neuvěřitelné.

Amiran
11.10.2014

Tuhle knihu jsem přečetla ani ne do půlky, protože už jsem neměla sílu dál číst. Nebojím se pravdy a se zájmem zjišťuju, jaký osud potkal jiné lidi, ale tohle bylo něco, co jsem nemohla číst... Cítila jsem velkou až bezohlednost Lisy ke svým dětem, kdy dělala rozhodnutí, která ničila život nejen ji, ale i jejím synům. Bolelo mě až srdce, když jsem četla... nepopsatelné.

hany77
07.08.2014 5 z 5

Je to síla tahle kniha....nemohla jsem přestat číst ten silný příběh o tom, jak se třináctileté dívce díky znásilnění blízkým člověkem změnil život v peklo. Myslím, že toto stigma si nese celý život a podle toho ten život taky vypadá...nezodpovědnost, nevázanost, život jako na houpačce...miluje své děti, ale sobecky, není ochotná kvůli nim změnit směr svého života. Věřím, že pokud je nestabilní rodina a nedostatek citu v ní, vznikají i tyhle různé úchylky, chtíče všeho druhu a násilí. Možná se mýlím, ale tenhle pocit jsem měla v průběhu čtení této knížky. Vřele doporučuji k přečtení.

Vendidi
31.07.2014 4 z 5

Docela mazec. Byla jsem opravdu překvapená, co vše se může někomu v životě udát. Nad některými věcmi mi zůstával rozum stát.... A nad různými úchylkami jsem teda kroutila nevěřícně hlavou. Celou dobu jsem si říkala, že to snad nemůže být ani pravda. Každopádně Lisa byla odvážná, kniha se velice dobře četla a doporučuji :-)

Michaela91
30.07.2014 4 z 5

Kniha byla velice otevřená a skvěle napsaná. Občas jsem měla husí kůži z toho co vše Lisa prožila. Ale určitě doporučuji.

jeduna
29.07.2014 1 z 5

opravdu dojemnej příběh. a ona se ještě se diví, že bejt štětka neni zrovna procházka růžovou zahradou, kdežto ordinací občas jo. jestli teda tohle mělo bejt její poselství, tak dobrý, ale jinak nasrat.

Melaanie
16.07.2014 5 z 5

Hodně zajímavá knížka, vždy jsem se těšila na volné chvíle, až si jí budu moct zase číst.

Blanka78
03.06.2014

Luxusní čtení moje nejoblíbenější kniha :-)))

barbuskaa
27.04.2014 5 z 5

Naprosto neuvěřitelné čtení.. Překvapilo mě, jaké mají někteří muži úchylky.. Doporučuji :)

Prateri
16.03.2014 4 z 5

To teda je něco. K dalšímu komentáři se mi nedostává slov.

Nikusscha
13.03.2014 5 z 5

Naprosto nepopsatelné. Je hrozné, co si autorka musela prožít a v žádném případě jí to nezávidím, ale i tak klobouk dolů, že o té hrůze co prožila dokázala napsat tak poutavou knihu. Některé scény až nemyslitelné. Naprosto dokonale a mě se to četlo jedním dechem. Doporučuji!! :-)

ideaface
05.02.2014 4 z 5

Je strašné, jaký postoj chovají muži k ženám, a vyjímek je jen velmi málo, každá taková kniha donutí čtenáře přemýšlet a každého může donutí se zamyslet zda se vždy k ženám choval férově a zda je někdy nebral jen jako sexuální objekt a nic víc. Ženství je křehké a stačí jen jedna opravdu špatná zkušenost aby se pak celý život stal jedním velkým bojem. Autorka měla opravdu smůlu na chlapi. Ale všímám si že to má snad každá žena která jednou zažije nějaký sexuální útok. Pak jakoby tou zkušeností v chlapech probouzela už jen sexuální touhu a nic víc. Je jako zkažené zboží které patří do smetí a soucit si nezaslouží.

Michnicka
01.01.2014 4 z 5

Od knihy se nedá odtrhnout, ale pani, která jí napsala mi teda vůbec sympatická nebyla. Vůbec jsem s ní nesdílela názory, hlavně ohledně dětí. Steffena nejdříve moc chtěla a pak se ho opět vzdala. Jinak je to zase něco jiného si o tomto počíst, ale kam se teda ve vulgarismu a prostituci hrabe kniha ,,Hanebná kráska" od Martiny Colle a to byl smyšlený příběh.

mynaska
30.12.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu líbila.

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Šokující, čtivé, pravdivé. Mohu jen doporučit.

1alena1
12.09.2013 4 z 5

Knížka je dobře čtivá, nejsem žádná puritánka, ale nechápu, jak někdo může žít tímto způsobem. Věřím, že se člověk dostane do situace, ze které se jen těžko vybředá, ale hlavní hrdinka byla často v situacích, že se mohla dát na jinou a lepší cestu, už kvůli dítěti. Nechápu ji a proto ani nelituji, protože život je o kompromisu a toleranci a když někdo nerespektuje druhé (ani vlastní dítě) a jde si jen za svým, tak je to sobecký člověk, který si politování nezaslouží. Prostě si to takto vybrala, protože se nechtěla nikdy a ničemu podřídit. Myslím, že ani neumí být šťastná.

Marcelka1991
10.09.2013 5 z 5

Skvělá knížka..začala jsem v 8 ráno a skončila v 9 večer s přestávkami..nemohla jsem se odtrhnout...paráda..ze začátku mi dělalo problem si zvyknout na vulgárnější výrazy, které jsou zde použity, ale rychle jsem si zvykla...

Janie1989
29.08.2013 5 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem za dva dny. velmi poutavé čtení a člověk by nevěřil, co všechno se může stát, jakou může mít člověk v životě smůlu...doporučuji všem, co mají rádi skutečné příběhy :)

petruska85
20.08.2013

Naprosto úžasná kniha, četla se skoro sama. Je až neuvěřitelné čím vším si autorka musela projít. U těchto knih si pak člověk začne vážit toho co má.

sex sexuální úchylky prostituce sexualita autobiografické prvky BDSM

Autorovy knížky

Lisa Moos
německá, 1968
2005  78%Poprvé a pak pořád znovu

Kniha Poprvé a pak pořád znovu je v