Popelčiny střevíčky

Popelčiny střevíčky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381073/bmid_popelciny-strevicky-QpF-381073.jpg 3 124 39

Život může být pohádkový, pokud máte ty správné boty! Tansy zdědí tetiččin obchod s botami v anglickém městečku Sticklepondu a dostane báječný nápad – co kdyby se zaměřila jen na svatební obuv? A tak se zrodí Popelčiny střevíčky, obchůdek nejen se svatebními botami, ale také s rozmanitými doplňky, dárečky pro družičky a úžasnými čokoládovými střevíčky. Kéž by bylo všechno tak dokonalé i v Tansyině osobním životě. Její snoubenec totiž asi nebude ten pravý a rodinné vztahy jsou napjatější než kdy dřív. Tansy momentálně nachází jedinou radost v obchodu, který zažívá skvělý úspěch. Je tu ovšem jeden člověk, který není zrovna nadšený z Popelčiných střevíčků a proudu zákazníků mířících za vysněnými botami. Herec Ivo Hawksley, obyvatel domku vedle obchodu, přišel do Sticklepondu, aby vyléčil své zlomené srdce, jenže ruch v obchůdku mu mnoho klidu nedopřává. Brzy ale zjistí, že toho mají s Tansy společného víc, než si oba mysleli, a odhalení tajemství z minulosti prolomí ledy…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Motto

Chocolate Shoes And Wedding Blues , 2012

suzanne1997
24.06.2019 1 z 5

Popravdě, teď se trošku zmítám ve vzduchoprázdnu. Jednoduše nevím, čím ve svém komentáři začít. Kniha sama o sobě je poutavá, proplétající se vyprávění minulostí a současností k sobě dokonale ladí. Avšak postrádá sebemenší jiskru.
Hrdinové kolem sebe často krouží a sami nevědí, co si s nastalou situací počít. Příběh se místy až neskutečně vleče nebo se stále opakuje a zdali je přimíchání dalších vedlejších postav jako dobrá volba nechám na čtenáři.
Sama si přitom říkám, že méně je někdy více a když o tom tak přemýšlím, tak kniha a její hrdinové byli vlastně, pro mě, o ničem a příliš rychlý konec, po všech těch stranách, které jsem musela přetrpět, se pro mne stal vysvobozením ze spárů něčeho, co si říká kniha.
Příliš těžká souvětí, příliš mnoho postav, o kterých se čtenář příliš informací nedozví, autorka často nakousne nějaké téma, avšak příliš rychle se od něj odvrátí a začne se zabývat něčím jiným, jednoduše vměstnala příliš informací na jedno místo. Je to jako když pejsek a kočička vařili dort, dali do něj všechno, nač měli chuť, a výsledek? No, posuďte sami.

Rudolf14
06.06.2019 2 z 5

Místy jsem se nudila :(

Bearl
19.04.2019 3 z 5

Mne na knize naopak zaujaly místní zvyky a recepty a právě to vyprávění tety Nan. A vůbec mi nevadilo, že je hrdinka při těle, protože takových je nás hodně, proč by se nemohlo psát i o takových!

Ester59
02.03.2019 1 z 5

Naivni příběh s predvidatelnym koncem, směšné zápletky nevlastnich sester a k tomu zdlouhave popisy peceni a nakupu bot. Jsem zvykla knihy dočíst ale hodně jsem preskakovala. Jeji pribeh stejne nudny jako povidani o nicem jeji pratety.

rosita
22.02.2019 4 z 5

Odpočinková kniha, ideální na dovolenou, k relaxaci.
Četla se velmi dobře. Se špetkou humoru.

Gizelaa
24.01.2019 4 z 5

Nenáročná oddychovka, dobře se četla.

surikata246
25.10.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila,byl to relax po obtížné noční službě.

Fantasmagorka
15.10.2018 2 z 5

Prvních 100 stran pro mě bylo těžké přelouskat. Velmi nezáživný začátek a dlouho se tam nic nedělo. Skoro se mi líbil víc příběh tety Nan, který zabíral stránku každé kapitoly. Kniha mě začala bavit až po příchodu hlavního hrdiny a představovala bych si, že tam autorka s ním dá více interakcí. Bohužel. Zkrátit o 200 stran a bylo by to fajn čtení, takhle je to nuda.

alnahu
10.10.2018 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila,ale jsem zklamaná Příběh Tansy, která velmi miluje jídlo a stále zkouší nové recepty po tetičce Nancy i přesto ,že by chtěla zhubnout. Otevře si obchod se svatebními botičkami -další průšvih, který se nedaří. Kniha byla pro mne příliš zdlouhavá a docela jsem se musela prokousat ke konci. Musím zmínit velice pěknou obálku ,která mě zlákala si knihu přečíst.

LilianaFalcon
08.10.2018 1 z 5

Další kniha, u které vážně nechápu, proč se to překládalo.
Strašně dlouhé nudné pasáže. Zakomplexovaná naivní hlavní hrdinka, což dobře může někomu imponovat ve stylu "ta je ještě horší než já a stejně si nakonec chlapa najde", ale je to vážně hrůza a číst se to nedá. Ještě mě děsí představa, že si z hlavní hrdinky někdo vezme příklad a začne podnikat podobným stylem.

alzbeta4340
06.10.2018 4 z 5

Romantická linka běží v této knížce spíš na vedlejší koleji. Děj se točí hlavně kolem seberealizace hlavní hrdinky Tansy. Dozvíme se spoustu podrobností o otevírání obchůdku se svatebními botkami. Podruhé se ke knížce vracet nebudu, ale na jedno čtení byla dobrá. Dávám 3,5 hvězdičky a kvůli pěkné obálce zaokrouhluji nahoru.

Hasmi
04.09.2018 odpad!

Občas si ráda přečtu nějakou tu červenou knihovnu, ale tohle bylo utrpení číst. Hloupé dialogy, neustále se opakující informace, které jste četli pět stran zpět a frustrovaná hlavní hrdinka, která od začátku knihy mele o tom, jak chce mít dítě a jak ho asi už nikdy mít nebude. Velmi nedoporučuji.

knihomolka_elka
03.09.2018 3 z 5

Knihu bohužel nemohu vychválit do nebes, díky úvodním sto padesáti stránkám, které mě doslova mučily. Naštěstí se pak příběh aspoň trošku spravil, ale na pět hvězdiček už bohužel nedosáhnul. Pokud hledáte něco na zaplnění času, co bude velice jednoduché a děj se nebude moc měnit pak ano. Za mě je tohle ovšem nejslabší ze Srdcovek - bohužel, a to jsem do knihy vkládala tolik nadějí. No a možná proto jsem byla i tolik zklamaná. Knihu četla i mamka (čtyřicátnice) a byla moc spokojená. Opravdu je to jenom o tom co od knihy očekáváte, takže nemohu ani doporučovat ani nedoporučovat. Prostě posuďte sami na co máte chuť. - a ano ta chuť je více než na místě, protože téměř na každé straně je zmínka o jídle. Tak dobrou chuť a dobré čtení :)

Zuzka222
26.08.2018 1 z 5

Zvládla jsem to asi do str. 174 a pak jsem to vzdala. Na téhle knížce je špatně asi úplně všechno. Obtloustlá ženská se stylem kolotočáře je velice překvapená, že jí to neklape s upjatým doktorem. A vlastně z toho není ve finále ani moc nešťastná, protože doktor ji vlastně stejně nikdy nemiloval a neocenil, jak neustále zdůrazňuje. Nicméně s jeho odchodem odchází i nástroj k početí, o což jde hrdince především, a tak se ve svých třiceti a něco propadá do depky, že už zůstane sama a nikdo ji už nikdy nebude chtít (nedivim se s takovým přístupem). Svoje soustředění vloží do podnikání = další průser. Otevře si naprosto kýčovitou prodejnu se svatební obuví, kde i lustr je zřejmě ve tvaru boty a čeká, že i přes její neprostou absenci znalostí o podnikání bude obchod vzkvétat. Pak se tam objeví její bývalej - jaká to náhodička - který se chová jako blázen. Nicméně hrdinka je taky blázen, tak jí to asi imponuje. Nesmím zapomenout na otřesné dialogy -pochybuju, že je to výsledkem špatného překladu. Dál jsem nedočetla, ale tuším jak to asi skončí.... 1* dávám za hezkou obálku, ale jinak je knížka totální brak

Mark.
23.08.2018 4 z 5

Romanťárna od začátku, až do konce? Tak to tedy vůbec. Oddechovka to nebyla špatná, ale představovala jsem si něco víc. Mírně mne zklamala. Obálka je moc pěkná, jako celá edice srdcovek. Líbilo se mi prolínání děje s nahrávkami Nancy Brightové, bylo to značné oživení a dozvěděli jsme se více o rodinných záležitostech. Ne že by pro děj byly důležité.

farfalla13
14.08.2018

Neuvěřitelná nuda celých 440 stran. Paní autorka asi dobře peče, ale psaní jí moc nejde. Čekala jsem oddychovku na dovolenou, neustále se však omílá stále dokola to samé, žádný zvrat, o absenci napětí nemluvě, k tomu se dokola neustále řeší, co oplácaná přihlouplá hrdinka zrovna upekla. Na konci knihy recepty, kdybyste se potřebovali dostat na vyšší váhu jako má hrdinka. Tohle se moc nepovedlo.

ivousekk
12.08.2018 1 z 5

Uff, tohle precist teda fakt byla drina. 440 stran o tom stale stejnem, chci dite a urcite uz ho mit nebudu, protoze princove dosli. Boze, to bylo fakt desny. Napad na dej fajn, ale bohate stacilo 200 stran. Tak roztahanou knizku jsem opravdu dlouho necetla.

A ten styl, jak vypraveni hloupe a naivni 18lete nanynky. A to mělo být hrdince 36! I ten pristup k podnikani byl neuveritelne naivni, takhle to v realu vubec nefunguje. Ale chapu, to nebylo pro dej dulezite.

A to se mi vsechny predchozi Srdcovky tak libily! Ale tenhle pribeh je o nekolik urovni nize, bohuzel.

jalejale
11.08.2018 5 z 5

Čítanie som si užívala. Vôbec som sa nenudila ani na jednej stránke, stále som mala chuť na niečo sladké a dokonca aj niečo upiecť. Chválim nádhernú obálku knihy.

JanaDor
03.08.2018 5 z 5

Kniha je skvělá. Opět jsem šla velmi pozdě spát, protože jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Je to taková ta klasická romance, kdy se hlavní dvojce pozná ve třetině knihy, nejdříve jsou na sebe naštvaní, pak se jemně sbližují, jsou tam náznaky zalíbení, pak si myslí, že u toho druhého nemají šanci a až v závěru to vše končí šťastně. Ach!
Musím uznat, že jsem se při čtení ani trochu nenudila. Je to dějově pestré, milé, správně romantické a velmi čtivé. Tansy mi byla od začátku sympatická. Miluje barevné oblečení a výborně peče. V závěru je zmíněno pár jejich receptů.

láska humor manželství Velká Británie svatba obuv, boty

Autorovy knížky