Ponorka

Oliver je zvídavý a jeho záliba ve slovnících a encyklopediích nezůstane bez následků. Jenže život je jinde. Přes nespornou inteligenci zůstává v mnoha ohledech překvapivě natvrdlý, dětsky naivní, ale mnohdy i bezcitný a sebestředný. Ačkoli se mu domýšlivě zdá, že má vše pod kontrolou a všemu rozumí, skutečnost jej stejně zaskočí... Jeho komentáře o rodičích i vrstevnících jsou ve své přemoudřelé přímočarosti neodolatelně vtipné. V tom připomínají slavný Tajný deník Adriana Molea, ovšem přesazený do britského Walesu konce 20. století. (zdroj: albatrosmedia.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154413/ponorka-ddh-154413.jpg 479

Submarine (2008)

Vydáno:, Plus

Kniha Ponorka

Vlahacova_jaja
28.12.2018

Kniha mě natolik oslovila, že jsem jí četla 3x a stále mě baví. Hlavní postava Oliver je odlišný od dnešní mládeže a proto jsem si ho oblíbila. Líbí se mi, že autor volí cizí slova na začátku kapitoly. Největší plus má autor ohledně charakteristiky postav, zvolil nedokonalý lidi, a tím se odlišuje od většiny autorů. Doporučila bych knihu těm, kteří si rádi oddychnout od středoškolské klasiky (krásná dívka, která je ovšem zastíněna bandou namyšlených dívek a krásný sportovec, který si je všimne). Určitě tahle kniha má i negativní stránku, ale já jí nevidím. Pro mě takhle knížka je srdcovka

sára.čte
30.03.2018

Oliverův svět mě dokázal uchvátit tak silně, jak to umí malokterá kniha. je to docela podivnost, tahle knížka. skvěle se četla, o vtipné momenty a neskutečně bizarní postavy tu není nouze. není to kniha pro každého, má svůj styl pro (černý) humor a ne všem se nejspíš zavděčí. já jsem ale byla spokojená!

KaNee
10.02.2017

Úžasná, originální a zábavná kniha. Film byl také velmi zajímavý. Velmi doporučuji.

romana4049
22.09.2016

Cesta do hlubin puberťákovy duše.

LenysekC
09.09.2016

Jsem na začátku, a jestli má být prostředek ještě hůře přežvýkatelný... Odkládám. Oliver mi nepřijde ani milý, ani ujetý, jen snažící se být za každou cenu zajímavý. Ano, puberťáci takoví asi jsou. Ale u knihy čekám i nějaké dění, zauzlení, pointu - a nevěřím, že tady se toho dočkám (protože ač to nikdy nedělám, nalistovala jsem si konec, abych knížce mohla ještě dát šanci. A nedám.).

Aneliss
26.12.2015

Trochu devadesátkovější, inktelektuálnější a odvážnější Adrian Mole, jehož hlavními tématy jsou deprese, dospívání, sex a slova. Začátek a konec jsou parádní a stránky jen lítají, ale prostředek je místy velmi těžce přežvýkatelný a nudný. Na druhou stranu, dlouho jsem nečetla knihu s tak sympatickým a příjemně ujetým hrdinou.

Peršanka
24.09.2014

Nevím sice, zda je tohle dílo určené spíš starší mládeži nebo dospělým, ale myslím, že se pobaví obě skupiny. Našla jsem mnoho neotřelých příměrů, bláznivých nápadů, taky nějaké vzpomínky na svou pubertu a mnoho situací, které zažívají rodiče zmíněné nastupující generace. Jděte do toho, nebudete zklamáni :-)

Sorry - Lazy
02.05.2013

Výborné, vtipné a jiné než film, takže jediný problém mám s obálkou knihy...

anglická literatura

Autor knihy