Ponorka

Oliver je zvídavý a jeho záliba ve slovnících a encyklopediích nezůstane bez následků. Jenže život je jinde. Přes nespornou inteligenci zůstává v mnoha ohledech překvapivě natvrdlý, dětsky naivní, ale mnohdy i bezcitný a sebestředný. Ačkoli se mu domýšlivě zdá, že má vše pod kontrolou a všemu rozumí, skutečnost jej stejně zaskočí... Jeho komentáře o rodičích i vrstevnících jsou ve své přemoudřelé přímočarosti neodolatelně vtipné. V tom připomínají slavný Tajný deník Adriana Molea, ovšem přesazený do britského Walesu konce 20. století. (zdroj: albatrosmedia.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154413/big_ponorka-ddh-154413.jpg 490

Vydáno: , Plus

Submarine, 2008

Kniha Ponorka

Astonius

(+ SPOILER) První polovina byla moc dobrá - až se to jevilo i na 4 - 5 hvězd, ale ke konci si to laťku neudrželo a zejména příhoda se psem a vloupání do domu byly pro mne přes čáru,za to jsem dala hodnocení dolů. Celkové vyústění příběhu, zejména to, jak nenásilně a optimisticky všechny problémy naráz rodiče vyřešili, bylo velmi naivní, až dětinské a také celý závěr měl z mého pohledu nastat dříve, než jak bylo pak ještě natahováno. Jinak ale zdařilé a osvěžující čtení, ten kluk byl velmi chytrý a jeho myšlenky mne bavily. Chybělo mi u něj ale svědomí. Autor se nebál barvitě popsat např. i první sex, tím mě dost překvapil, čekala jsem, že se o tom bude jen mluvit a myslet na to, ale že k tomu nedojde. Příběh to takhle rozhodně obohatilo. A moc se mi líbila ta hra mezi našimi hlavními hrdiny - "mám pro tebe slovo..." Rozhodně kniha stojí za přečtení.

aralka

Pecka!! dlouho jsem nečetla, tak osvěžující knihu, vtipnou, originální a nezapomenutelnou! je to o jednom ne úplně typickém, dost inteligentním puberťákovi, který miluje slova, má velmi širokou slovní zásobu, ve svém věku zvláštní schopnost nadhledu a zároveň potřebu vše komentovat ... knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům a nikdy by mě nenapadlo, že bude tak skvělá! velká spokojenost...

Vlahacova_jaja
28.12.2018

Kniha mě natolik oslovila, že jsem jí četla 3x a stále mě baví. Hlavní postava Oliver je odlišný od dnešní mládeže a proto jsem si ho oblíbila. Líbí se mi, že autor volí cizí slova na začátku kapitoly. Největší plus má autor ohledně charakteristiky postav, zvolil nedokonalý lidi, a tím se odlišuje od většiny autorů. Doporučila bych knihu těm, kteří si rádi oddychnout od středoškolské klasiky (krásná dívka, která je ovšem zastíněna bandou namyšlených dívek a krásný sportovec, který si je všimne). Určitě tahle kniha má i negativní stránku, ale já jí nevidím. Pro mě takhle knížka je srdcovka

sára.čte
30.03.2018

Srdeční záležitost.

KaNee
10.02.2017

Úžasná, originální a zábavná kniha. Film byl také velmi zajímavý. Velmi doporučuji.

romana4049
22.09.2016

Cesta do hlubin puberťákovy duše.

LenysekC
09.09.2016

Jsem na začátku, a jestli má být prostředek ještě hůře přežvýkatelný... Odkládám. Oliver mi nepřijde ani milý, ani ujetý, jen snažící se být za každou cenu zajímavý. Ano, puberťáci takoví asi jsou. Ale u knihy čekám i nějaké dění, zauzlení, pointu - a nevěřím, že tady se toho dočkám (protože ač to nikdy nedělám, nalistovala jsem si konec, abych knížce mohla ještě dát šanci. A nedám.).

Aneliss
26.12.2015

Trochu devadesátkovější, inktelektuálnější a odvážnější Adrian Mole, jehož hlavními tématy jsou deprese, dospívání, sex a slova. Začátek a konec jsou parádní a stránky jen lítají, ale prostředek je místy velmi těžce přežvýkatelný a nudný. Na druhou stranu, dlouho jsem nečetla knihu s tak sympatickým a příjemně ujetým hrdinou.