Pomóóóc! Doktor se topí...

Pomóóóc! Doktor se topí... https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38668/pomoooc-doktor-se-topi-38668.jpg 4 18 4

Úsměvný román, ve kterém holandský autor bezprostředně a s chutí vylíčil rázovité postavy venkovanů ze zapomenutého koutu jižního Fríska. Řadu humorných epizod spojuje postava svérázného venkovského lékaře, proslaveného po celém kraji nejen svým drsným a srdečným humorem, ale i originálním způsobem léčby, láskou k dětem a dobročinností. Lékařova sympatie k nejchudším obyvatelům vyvrcholí v rozsáhlé akci, která má těmto lidem zajistit lepší a důstojné žití a která je také nakonec korunována úspěchem. ... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Help! De dokter verzuipt... , 1974

Vidlička
02.07.2020 3 z 5

Jako milý, vtipný, humor mi připomínal můj oblíbenej anglickej, takže až potud dobrý. Ale měla jsem pocit úporný snahy vylíčit doktora jako skutečně strašně moc lidskýho, hodnýho, vtipnýho, svéráznýho, lidumilnýho..., no prostě čeho je moc, toho je příliš. A navíc já sulc miluju!

sadlo
06.08.2016 5 z 5

Všechny čtyři knihy mám doma a několikrát je mám přečtené. Skvělý milý humor, lidskost, pokora.

karel0684
20.01.2016 4 z 5

Velmi krásná a lidská kniha. Postavičky jsou velmi živě vykreslené. U knihy jsem měl chvílemi slzy v očích - smíchy i dojetím

woodward
19.08.2015 5 z 5

Přívětivé vyprávění o pohodovém soužití neznaboha dr. Angelina a jeho "domácího", venkovského faráře, je milé a lidské, a není to kýč.

Holandsko humor lékaři

Toon Kortooms
nizozemská, 1916 - 1999
1985  82%Ať už doktor kouká mazat...
1994  85%Farnost na blatech
1992  87%Pomóóóc! Doktor se topí...
1981  80%Doktor to zařídí

Kniha Pomóóóc! Doktor se topí... je v