Politický proces s Miladou Horákovou a spol.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soudní proces s Miladou Horákovou a spol. patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince nejhoršího zrna. Příčiny, okolnosti a průběh vykonstruovaného procesu jsou představeny na základě archivních materiálů, přičemž některé z nich dosud nebyly publikovány. Pozornost je věnována především na dokumenty ilustrující mechanismus „výroby“ procesu v justici a na to, jak mimořádný význam a péči mu přisuzovalo komunistické vedení a klíčové složky bezpečnostního aparátu. Cenným materiálem jsou též výpovědi spoluvězeňkyně Dr. Horákové, Věry Hložkové, kterou k ní do cely nasadila Státní bezpečnost. Zmíněné dokumenty umožňují alespoň částečně nahlédnout do myšlenkového světa Milady Horákové a vykreslují snahu nového režimu zbavit se oponentů nikoliv jen jako justiční a politický zločin, nýbrž také jako osobní tragédii těch, kteří uvízli v soukolí vykonstruovaného procesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407186/big_politicky-proces-s-miladou-horakou--yn9-407186.jpg 4.113
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Politický proces s Miladou Horákovou a spol.

Yorika
30. května

Z tohoto monstrprocesu běhá mráz po zádech. Třináct lidí, které semlelo kolo nemilosrdného fanatismu, hlouposti, nadřazenosti a tyranie. Toto je černá skvrna v naší historii. Při čtení knihy, jsem zažívala vztek, bezmoc i nepochopení absurdity celého procesu. Klobouk dolů před autorem. Sběrem informací k napsání knihy, musel strávit moře času. Smutná četba.

evilunicorn
03.03.2020

Nejdřív bych chtěl říct,že komunistická ideologie je pro mě stejně zvrácená a odporná jako nacismus.Ke knize.. Chvílemi jsem vzteky zatínal pěsti,chvílemi mi do očí vstupovaly slzy..To co se dělo..něco tak nelidského nikdy nepochopím.Kniha se zaobírá pozadím procesu,poukazuje i na manipulaci s populací.Spousta fakt, které dohromady odhalují jak pracoval celý ten kolos v těchto případech.Je zde i obrazová příloha, jenž zajímavě doplňuje celý obsah.Nezbývá než vzdát čest všem odsouzeným.A klobouk dolů před prací autora, tohle musela být doslova mravenčí práce.


konicekbily
08.12.2019

Moje první kniha od tohoto autora. Obsahuje všechna podstatná fakta o třinácti lidech stíhaných a odsouzených v roce 1950 - a to od zatčení až po jejich rehabilitaci v roce 1990. Nabývám dojmu, že dotyční vůbec netušili, co se na ně chystá. Nedokázali si představit, že proces bude podle předem připraveného stalinistického scénáře a se známým koncem. Věřili, že by mohli za pomoci Západu zvrátit únor 1948. Neznali závěry z jednání "Velké trojky" z Jalty a Teheránu o rozdělení světa po druhé světové válce.