Polib mi dortík

Polib mi dortík
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502050/bmid_polib-mi-dortik-nO6-502050.jpg 4 158 158

Blaire Calloway právě otvírá nový obchod, cukrárnu, kde bude prodávat dortíky a koktejly, všechno má promyšleno a připraveno do nejmenších detailů. Co neměla v plánu? Ronana Knighta a jeho sportovní bar v sousedství, který se otevírá ve stejný den a nabízí pikantní, tučná jídla a pivo. Podnikatelská bitva je na spadnutí. Ale musí být vítěz jen jeden?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Kiss My Cupcake , 2020

alnahu
15.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Vtipný název knihy sliboval,že se u knihy pobavím,ale to se nestalo.Příběh Blair,která by ráda podnikala v cukrářství.Po otevření své nové cukrárničky,hned jak otevře -šlápne do psího výkalu a doufá,že to není nějaké znamení.A znamení to možná bylo-vede konkurenční boj s podnikatelem Ronanem a ten se časem změní v zamilované přestřelky.Odpočinkový zamilovaný příběh.

Jeanine8
03.02.2023 5 z 5

Neskutečně jsem si tuhle sladkou, romantickou pohádku užila, moc doporučuji! Přečteno na jeden zátah.....

MAU256
30.01.2023 5 z 5

Krásně čtivý příběh Blaire, která se snaží samostatně bez rodiny si otevřít svojí vlastní cukrárnu. Jenže to nebude tak jednoduché, jak si představovala. Vedle v budově totiž právě provádí rekonstrukci baru Ronan. Líbila se mi chemie mezi nimi, jejich pošťuchování, bylo to super čtení.

happy19
31.12.2022 5 z 5

Poslední kniha tohoto roku dočtena,-)
A opět jsem sáhla po skvělém kousku!
Čtivé,hravé,vtipné,moc mi sedla,-)
Nenechte se odradit průměrnou obálkou!

„Sněte si svůj vlastní sen. Nebo si Vás najme někdo jiný, abyste snili ten jeho.“

moma08
29.12.2022 5 z 5

Ojojoj, tohle byl opravdu čtivý příběh a ač obálka není moc přitažlivá, tak vnitřek stojí za přečtení.
No, ale pořád uvažuji, jestli ten, kdo navrhoval obálku četl o čem to je.
Osobně se mi líbilo špičkování mezi hlavními hrdiny a jak je to k sobě táhlo.
V této knize mi ani nevadilo, že tam není nějaký velký zvrat, nepotřebovala jsem ho tam, přišlo mi to vše tak přirozené. Dokonce si myslím, že by to bylo reálné.

musivila
01.12.2022 5 z 5

Kniha překvapila, vyklubala se z ní dobrá oddechovka a já zas četla do ranních hodin, dokud jsem neotočila poslední stránku. Slovní přestřelky a chemie mezi hlavními hrdiny fungovala bezvadně. Pobavil mě příjezd Blair a Ronana k její rodině na Den díkůvzdání.
Pozn.: jen ta obálka se ke knize nehodí.

pip11
20.11.2022 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, už jen kvůli pozitivnímu ohlasu, ale čekala jsem trochu víc. Jinak je to ale zábavný, milý a sladký příběh, lehký a nenáročný. Slabé 4*.

Zomy
17.11.2022 3 z 5

Protože tu má knížka skvělé hodnocení, čekala jsem víc, než jsem dostala.
Název je boží, ten mě baví moc. Popichování mezi Blaire a Ronanem je taky super. Ale ta láska mezi nimi mi přišla taková nedotažená, málo propracovaná, zrychlená. Je to hodně ukecané, rozjíždí se to pomalu.
Super oddechovka, ale mezi oblíbené si ji nezařadím.
Pro mě 3,5 hvězdy.

Knihy_nad_zlato
15.11.2022 5 z 5

Tahle knížka mj přišla trochu ve stylu Penelope Bloom. Stejně praštěnej smysl pro humor, fajn postavy a naprosto nereálný děj. Ale mě to vlastně bavilo. Ne po každé knížce vyžaduju nepředvídatelný zamotaný děj a originální zápletku. U některých si chci prostě jen odpočinout a třeba se i zasmát, což tahle knížka splnila na výbornou.
Blaire i Ronana jsem si celkem dost a celkem rychle oblíbila. Navíc je super, že jsou kapitoly z pohledu jich obou, jen by bylo fajn, kdyby se střídaly nějak pravidelněji a ne tak čtyři kapitoly z pohledu Blaire na jednu Ronanovu kapitolu.
Jo a taky by to chtělo víc Larse. Jakože proč já si vždycky nejvíc zamiluju vedlejší postavy, který se v tý knížce vůbec neřeší?
Každopádně vtipná, čtivá oddechovka s hezkou romantickou linkou.
4,5/5⭐

LucyEcstasy
14.11.2022 5 z 5

Blaire se rozhodla splnit si svůj sen, a tak si otevírá malou cukrárnu s cupcaky a koktejly.

Naneštěstí hned vedle otevírají sportovní bar plný hluku, křidélek a piva. Blaire tedy poznává Ronana a začnou spolu soutěžit o přízeň zákazníků.

Kdo tento souboj vyhraje?

Upřímně jsem se trochu bála, co mne uvnitř čeká za příběh, když jsem viděla tu obálku. Ta se, dle mého názoru, nepovedla. Jestliže mají postavy představovat hlavní postavy, tak to vůbec nesedí. Například Ronan má v knize tetování na rukou a je ztělesněním “hipstera”.

Myslím si, že spousta lidí, díky obálce,po knize nesáhne, což je velká škoda, protože příběh je skvělý!

Sledujeme pomalu vyvíjející se vztah mezi Blaire, které Ronan nejdříve leze na nervy, ale pak ji postupem času začne přitahovat. Je to takový ten typický “hate to love” příběh.

Psán je v krátkých kapitolách, kdy autorka píše odlehčeně, bez zdlouhavých popisů a zbytečného napínání čtenáře.

Setkáváme se tu s prostředím typicky ženským a typicky mužským. Zatímco u Blaire je vše roztomilé, v dívčích barvách a jemné, u Ronana je vše “chlapácké” - dřevo, temnější barvy a prostě pravý opak cukrárny Blaire. V knize tak najdeme krásný kontrast.

Co jsem nemohla vystát, a to v dobrém slova smyslu, byla rodina Blaire. Autorka ji zasadila do příběhu jako nesnesitelnou a povrchní a přesně to ve vás při čtení vyvolají.

Raději jsem měla Ronana. Byl to symptický tvrďák na první pohled, ale uvnitř byl citlivý, vnímavý s dobrou duší.

Po knize jsem sáhla, protože jsem potřebovala nějakou vtipnou oddechovku. A to přesně od knihy dostanete.

Vřele ji doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit a “vypnout” na chvíli.

Hodnotím 4,5/5⭐️

nina3905
09.11.2022 5 z 5

Parádna kniha! Krásny romantikuš príbeh, pri ktorom sa určite nudiť nebudete. Určite odporúčam na prečítanie:-)

keiko33
08.11.2022 3 z 5

Na tak vysoké hodnotenie, som čakala oveľa viac. No kniha bola taký priemer. Bolo to vtipné, no chvíľkami až nasilu. Blaire bola šikovná, no normálny človek pri takomto tempe by skolaboval. A tie neustále akcie sa mi zdali až príliš fantazíjne. Stále mala plno a aj tak bola skoro stále v červených číslach. V knihe bolo mnoho protirečení. No a čo mi vadilo najviac, že som medzi Ronanom a Blaire necítila žiadnu chémiu. Proste bolo to také vlažné. Ešte aj ten opis sexu bol skôr trápny. Vôbec tam nemusel byť. A ten koniec bol sladší, než Blairine cupcaky. Obálka síce pekná, no vôbec nevystihuje hlavné postavy.

Vampucha
04.11.2022 3 z 5

Ze začátku jsem s příběhem dost bojovala, mohlo to být několika faktory. Ale tím hlavním asi bude, že jsem celkem nedávno četla velmi podobnou knihu. Jen ten hlavní krasavec neměl bar, ale knihkupectví. Trošku mi tedy trvalo, než jsem se začetla a tu druhou knihu pustila z hlavy.

V příběhu se setkáváme s Blaire a Ronanem. Bohužel Blair mi nijak nepřirostla k srdci, i když se v průběhu knihy začne chovat celkem normálně oproti tomu, jaká je na začátku.
Blair se chystá otevřít vlastní cukrárnu/kavárnu/cupcakekárnu. Přípravy jsou v plném proudu, když se jí začne otřásat zeď a ona zjistí, že vedle za zdí probíhá rekonstrukce, kde bude následně hlučný bar s fešným majitelem. Zápletka je tedy na světě :)
Je to klasické #hatetolove . Na začátku jsou naschvály a neshody, ale díky dalším okolnostem se Blair a Ronan chtě nechtě začnou sbližovat a jistě tušíte, jak celý příběh skončí.

Je to další z mnoha romantických odpočinkových příběhů, na jeden večer / odpoledne. Není tam žádné drama v podobě nějakých traumat z minulosti. Vlastně se to čte velmi dobře. Autorka od začátku sází na vtipné scénky a hlášky. Osobně mi to občas přišlo hodně na sílu, ale jsem si jistá, že to mohlo být tím, jak mi Blair lezla spíš na nervy a to co mělo být z jejího pohledu vtipné, mně přišlo trapné. Celkem dobře si tuto knihu umím představit jako filmovou romantickou komedii, tedy kdyby se vynechaly erotické scény.
Co bylo opravdu peklo jsou ty haldy cupcaků, kdo je na sladké, tak tady bude regulérně trpět :D

Andrejka91
02.11.2022 5 z 5

Pane Bože! To bylo tak sladké, že jsem asi přibrala 10kg už jen z toho čtení :-)

Do Ronana jsem se naprosto platonicky zamilovala a i Blaire byla úžasná. Tak krásně vykreslené postavy jsem dlouho nečetla. U popisu cupcakeů jsem málem slintala.
Bylo to vtipné, oddechové čtení, takových knih by to chtělo více.
Jediné co vytýkám je obálka knihy, ta se mi teda nelíbí, ale jinak vše na jedničku.

Kudík
25.10.2022 5 z 5

Zatím se podle mě jedná o nejpovedenější titul od autorky. Nechybí vtip, celkem originální slovní přestřelky, sympatické postavy i mimo Blaire a Ronana... Velké mínus je, že při čtení dostáváte chuť na sladké. Na konci jsem si říkala, že na tom něco bude, když šlápnete do psího lejna, což nosí samo o sobě štěstí (i když to nas...štve :) ), ale navíc ještě ozdobeného květinou. Hodně sladký a čtivý příběh s neodpovídající obálkou. 4,5*

Miška935
24.10.2022 5 z 5

Kniha se povedla. Četla se skoro sama. A ja jsem spokojena, příběh byl naprosto skvělý :)

assa
22.10.2022 3 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledu první osoby (převážně Blaire) a je tak slaďoučká jako všechny ty dortíky, které se v ní spořádají. Je to milá odpočinková četba pro všechny slečny, paní, dámy všech věkových kategorií a hmotností, bez přehnaných vulgárností. Sice s předvídatelným dějem, ale díky svému pozitivnímu náboji je to skvělý únik z dnešní zlé doby.

Ralemo
21.10.2022 5 z 5

Velice povedená kniha, líbila se mi stejně jako dvě předchozí. Od začátku vás zaujme humorný příběh se zajímavou zápletkou v podobě konkurenčního boje. Velice vtipně popsané pasáže knížky u kterých se vážně nasmějete. Od knížky se nešlo odtrhnout a přečetla jsem ji na jeden zátah. Hlavní postavy si ihned zamilujete, mají mezi sebou neskutečnou přitažlivost a jejich slovní přestřelky jsou napsané velice vtipně a hlavně přirozeně. Velké plus je pohled obou dvou hlavních hrdinů, to u knížek vážně oceňuji. Určitě doporučuji. :)

Knižní střípky
21.10.2022 4 z 5

Ta kniha mi sedla opravdu velmi. Bylo to velmi čtivé, hlavní hrdinové byli fakt sympaťáci, měli jsme tu kapitoly jak z jejího, tak i z jeho pohledu (Blaire tu hrála prim a měla více prostoru), což já mám vždycky ráda. Jiskřilo to mezi nimi fakt hodně od samého začátku, jejich slovní přestřelky byly skvělé, vtipné, neměla jsem pocit, že by něco bylo umělé a na sílu tlačené. Chcete-li tedy nějakou knižní romantickou komedii, můžu vám tuto barevnou šílenost vřele doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Hatshepsut
16.10.2022 4 z 5

Příběh "Maléru Blaire" se svojí šílenou rodinkou a sympatického konkurenta barmana Ronana je správná romantická oddechovka na jeden večer. A všechny ty cupcaky? Mňam!

"Když jsi ve stresu a není ti hej, dortík si dej!"

kanadská literatura cukrárna

2020  79%Sexy srážka