Polámal sa mravček

Polámal sa mravček https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400485/bmid_polamal-sa-mravcek-ZPm-400485.png 5 221 57

Na niektoré choroby nepomôžu nijaké lieky. Aj nášmu mravčekovi pomohol predovšetkým láskavý prístup, opatera a starostlivosť jeho kamarátov. Leporelo s príbehom chorého mravčeka svojimi ilustráciami skrášlila známa český ilustrátorka Vlasta Švejdová. Obrázky sú natoľko názorné, že si deti príbeh rýchlo zapamätajú, a tak si ho môžu veľmi skoro samy "čítať".... celý text

harena
18.01.2021 5 z 5

Knížečku milovaly moje děti a teď ji milují i moje vnučata. Leporelo už bylo láskyplně otrhané nejmenšími, tak jsem koupila nové. Kouzelná, nesmrtelná říkanka, kterou máme všichni rádi.

Alexxxka
08.01.2021 4 z 5

Čteme s dcerkou - leporelo :-)

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Starý dobrý leporelo, ještě ho máme doma schované. Krásná nezapomenutelná básnička o polámaném mravenečkovi. Taková dětská klasika, kterou jsem ráda četla svému synovi a on jí měl také moc rád. Kdeže ty časy jsou.......... Třeba až vnoučatům.

Monika1717
22.07.2020 5 z 5

Tak tuhle říkanku snad v dětství uměli všichni zpaměti.

m_martina
05.06.2020 5 z 5

Znáte snad někoho, kdo se tuto básničku jako dítě neučil? I moje děti ji odříkávaly bez chybičky. A brzy ji začnu učit i nejmladší vnučku, protože ty dvě starší ji už umí také.

Ruxandra
02.05.2020 5 z 5

Dětská klasika, kterou sice umím nazpaměť, ale dceři jsme leporelo stejně pořídili, kvůli obrázkům :)

bea.mari
14.03.2020 5 z 5

Přečetla jsem si to, protože se mi tahle knížka líbila. Líbilo se mi, že se mraveneček nakonec uzdravil.

anna.zahy
19.02.2020 5 z 5

Je to o mravenečkovi, který byl nemocný a ostatní mravenci se ho snažili vyléčit, až ho vyléčil ten poslední, který mu pofoukal ramínko a pohladil ho po čele.
Měla jsem v knihovně tuhle knížku po mámě. Četla ji, když byla malá, i moje teta a asi i můj strejda. A mně se líbila, i když už je taková otrhaná a počmáraná. :)

Jirinamac
03.01.2020 5 z 5

To je knížka, kterou znají děti všech generací nazpaměť a mravenečka milují. Takové skvosty snad už dneska nikdo nedokáže napsat.

Briv
01.01.2020 5 z 5

* Tak už mám Mravenečka pořízeného pro svého syna. I když jsem mu jej začala číst, když měl asi 7 měsíců, tak je z něho nadšený, moc se mu líbí a teď v jeho 9 měsících, se začne smát, sotva uslyší první rýmy. Opravdu je tohle leporelo věčné. Mraveneček by měl být v každé knihovničce.

EvikU.
27.11.2019 5 z 5

Tahle kniha je naprosto kouzelná. Písnička je známá a oblíbená. Ilustrace moc krásná.

Briv
25.10.2019 5 z 5

Jednoduchá, geniální nesmrtelná. Jak jsem na ni tady mohla zapomenout.
Jako malá jsem jedno vydání celé rozžvýkala (ilustrované O. Sekorou). Když jsme o něco později jeli s rodiči na výlet do Ostravy na Vyhlídkovou věž Nové radnice, tak jsem si vyprosila další (to už bylo ilustrované Z. Milerem). Měla jsem je ráda obě, ale už i to druhé je někde ztraceno. Asi si budu muset pořídit další.
To je totiž knížka, která dokáže vykouzlit úsměv na tváři napříč všemi generacemi a to i při vzpomínce na ni.

Turlogh
21.08.2019 5 z 5

Asi nejznámější špičkové leporelo pro naše nejmenší. Obzvláště pak to tradiční, s obrázky slavného O. Sekory. Četl jsem jej poprvé jako malý klučík a dodnes si tu říkanku pamatuji. Howgh

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Všechno co se o tomto leporelu dá říct, už vyjádřily Damato a tygřík2. Mám to absolutně stejně.

RyonMathrin
03.06.2019 5 z 5

Jsem to ale hlava zapomnětlivá... návod na skvělou medicínu, a když je mi ouvej, nikdy si na to nevzpomenu, a to to znám samozřejmě nazpaměť. No nic, příště 3x denně prášek cukru vyzkouším :-)
A to jste věděli, že na počet slabik říkanka přesně pasuje do sloky písně Paranoid od Black Sabbath?
Pravda, není to potom už moc pro děti. I když... možná pro ty starší :-)

DuncanIdaho
15.11.2018 5 z 5

Kdo tohle jako dítě nečetl, učil se číst zbytečně.

Medunkavera
27.10.2018 5 z 5

Tuhle krásnou knížtičku jsem nedávno koupila znovu, protože se při stěhování někam ztratila - asi ji mají děti ve své knihovně, ale vždycky se jich zapomenu zeptat, ale to je jedno. Já ji ve své knihovně prostě musím mít. Moc by mi tam chyběla.
(Stejně - i kdyby mi někdo z dětí odpověděl: "Já ji mám," tak bych ho nemohla požádat, aby mi ji dal. Vždyť to byla jejich nejoblíbenější.)

Damato
02.10.2018 5 z 5

Moje úplně první knížka, mám ji dodnes, četla a učila se první písmenka nejen já, ale i moje děti a letos , o prázdninách mi ji přečetla vnučka. Leporelo, staré 54 let... a pořád přitahuje dětská srdéčka a pořád má co nabídnout

Petja
26.08.2018 5 z 5

Klasická kniha pro nejmenší od Josefa Kožíška s půvabnými ilustracemi Zdeňka Milera, vedle Kuřátka a obilí a O veselé mašince nutná součást knihovničky pro nejmenší.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Klasika, která, zaplať bůh, zatím stále přetrvává a doufám, že ještě dlouho bude.