Polámal sa mravček

Polámal sa mravček https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400485/bmid_polamal-sa-mravcek-ZPm-400485.png 5 221 57

Na niektoré choroby nepomôžu nijaké lieky. Aj nášmu mravčekovi pomohol predovšetkým láskavý prístup, opatera a starostlivosť jeho kamarátov. Leporelo s príbehom chorého mravčeka svojimi ilustráciami skrášlila známa český ilustrátorka Vlasta Švejdová. Obrázky sú natoľko názorné, že si deti príbeh rýchlo zapamätajú, a tak si ho môžu veľmi skoro samy "čítať".... celý text

zaz
01.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Leporelo o hodnotách, který jsou srozumitelní i dvouletému . Ilustrace Ondřeje Sekory upoutají každého, na prvý pohled a jsou nezapomenutelné.

hankapimi
02.03.2024 5 z 5

Máme doma Polámal se mraveneček, všichni vnoučci od malička vyžadovali před spaním, znali celého mravenečka nazpaměť, teď aktuálně nejmladší vnučka. Z ostatních jsou už puberťáci... A mám i po mamince prastaré a vetché krátké pohádky pro děti, které byly tenkrát přibalené k mýdlu nebo k mouce.

Sitting-Bull
02.03.2024 5 z 5

Kurník, to je nostalgie! Vyskočila na mě fotka tohoto leporela kdesi na síti a okamžitě jsem si vzpomněla, jak ohmatanou a očtenou jsme ji doma měli a jak mě bavilo z této knížky i číst a recitovat i bráchovi, kterého jsem se jinak snažila odbýt, abych si mohla já sama číst v klidu dále to svoje. Stejnou nostalgií je pak Cvrček a mravenci, které, narozdíl od Polámaného mravenečka máme doma a milovali (milují?) jej i moji synové.

LunaL.
27.10.2023 5 z 5

Tahle basnicka dcerku zaujala az s knizkou od Zdenka Millera :) uz jsem se bala, ze ji tahle klasika mine!

evelýny
30.09.2023 5 z 5

Padesát osm let tomu nazad, první dějství:
Prstíček čtyřleté dívenky sleduje text, který je dennodenním používáním již vybledlý, tvrdé desky leporela roztřepené. Dětský hlásek sebevědomě odříkává jednoduchou básničku o mravenečkovi v tísni. Holčička je hrdá, protože ona přece již umí číst!

Současnost, dějství druhé:
Starší žena (60+) s tlukoucím srdcem pospíchá do knihkupectví, aby tam, v oddělení pro nejmenší čtenáře, koupila tak známou knížečku o polámaném mravenečkovi. Čtyřletá holčička z prvního dějství si totiž právě zvyká na novou životní roli - roli babičky.

Budoucnost, dějství třetí:
Knihkupectví.
Našla, nebo nenašla, milí rádcové...?

P.S.: „Jednoduchost je nekonečná dokonalost. Dokonalost je nekonečná jednoduchost.“ Leonardo Da Vinci

heavy66
09.09.2023 5 z 5

"Polámal se mraveneček,
ví to lánská obora,
padl k zemi jako šraňky,
viróza - ta potvora! "

Zdravotnická příručka o úraze a první pomoci pro nejmenší čtenáře nás provází od dětství. Jen ty verše se mi po letech pletou, to je holt věkem!

Hoblinka
08.09.2023 5 z 5

Všechno podstatné už bylo řečeno...

Zemlja
03.09.2023 5 z 5

Tohle snad dodnes umějí zpaměti všichni z mojí generace. Pasáže často matky recitovaly dětem při nějakém zranění. To bych jako autor považovala za úspěch.

Robodlak
11.08.2023 5 z 5

Geniální leporelo pro nejmenší. První básnička, kterou jsem se naučil. Nádherně zpracované...

MaxíkD.
25.06.2023 5 z 5

Ti, kteří nečetli tuto knížku, mají možnost si ji přečíst v tuto chvíli. Zpaměti ji napíšu do tohoto komentáře a nemusíte ji ani někde shánět:
Polámal se mraveneček,
Třikrát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.
Dali prášky podle rady,
mraveneček stůně dál,
celý den byl jako v ohni,
celou noc jim proplakal.
Hop! A zdravý mraveneček
ráno skáče z postele.

Vendula897
24.06.2023 5 z 5

Pro mě celoživotní leporelo, které drželo v naší rodině každé dítko od batolícího věku a a předává se po generace dál a dál...až vnukovi jsem musela koupit nové. Leporelo totiž bylo již tak ohmatané, že nebylo lze rozpoznat obrázky, natož písmenka...staré jsem pečlivě uložila do krabice a čteme s vnukem nové a zase se po ránu ozývá u nás z postýlky...Hop a malý mraveneček ráno skáče z postele...

jan.para
04.06.2023 5 z 5

Počátky mé čtenářské kariéry.

Semtamťuk
24.04.2023 5 z 5

Srdcová záležitost, nedílná součást dětství.

Renncha
30.04.2022 5 z 5

Skvělé leporelo

Len2očka
26.03.2022 5 z 5

Další skvělé leporelo,které jsme pořídili naší vnučce do její první knihovničky,a to je jedno,z těch ,které si to zaslouží,aby na nich naší malí čtenáři vyrostli.

pip11
26.01.2022 5 z 5

Jedna z mých prvních knih, krásný příběh o mravenečkovi, který se líbí asi každému.

Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Krásné, nostalgické, nesmrtelné a milované. Snad jedno z prvních říkadel, které mi jako malé hodně přirostlo k srdci a navždy se zabydlelo. Laskavé verše, pro mrně smutné, jak mraveneček je polámaný a chudák leží, ale nakonec vyskočí z postýlky. Po takovém krásném zakončení pohádky se spalo jedna báseň.

jarkaska
19.01.2022 5 z 5

Kdo by neznal říkanku o mravenečkovi, ta se dědí z generace na generaci. Leporelo je již opotřebované, ale vnoučatům to nevadí.

MaxíkD.
04.01.2022 5 z 5

Moje první přečtená kniha. :-)

petraj30
30.05.2021 5 z 5

Tohle leporelo jsem kupovala už třikrát během 6 let. Ano, ano moji malí ničitelé toto leporelo tak moc milují a tak se o ně přetahují, že to odskáče nejen malý mraveneček, ale i knížečka. Pak jsou slzičky a slibování, že už to neudělají... bla, bla, bla:-):-).
Ale, i když to známe všichni nazpaměť, je to přece jen taková klasika, která by neměla chybět v žádné domácnosti.
Tak jsem zvědavá, kdy vyrazím pro mravenečka po čtvrté:-) Slepované to není ono. Je to naprostá dokonalost, jednoduchá zato věčná:-).