Pokrevní sestra

Pokrevní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383059/bmid_pokrevni-sestra-DHz-383059.jpg 4 410 134

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

monci6485
09.01.2020 3 z 5

Trochu sci-fi. První část je opravdu velká nuda, pak už spíš taková komedie..

Ondra_P
03.01.2020 3 z 5

Já jsem z téhle knihy nadšený, tak jako spousta komentářů pode mnou bohužel nebyl. První polovina knihy byla bez napětí a do čtení jsem se nutil. V druhé polovině kdy se dozvídáme více podrobností z minulosti už to bylo lepší. Závěr knihy, jak už se tu zmiňuje, byl zbytečně překombinovaný a přitažený za vlasy. Když to shrnu, je to takový lepší průměr, ale znovu bych si knihu už nepřečetl.

Pavlnka
31.12.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, která nutí k přemýšlení.

Leena
17.12.2019 4 z 5

Napínavé, musela jsem číst pořád dále. Líbilo se mi to o něco víc než Manželova žena.

beruska
24.11.2019 4 z 5

Příběh se moc hezky četl, bylo zajímavé sledovat příběh Alison a Kitty, jejich minulost a přítomnost. Co mě ale trošičku vadilo, byl velmi překombinovaný závěr příběhu. Někdy je opravdu méně více. Tady ten konec už byl tak rušivý, že to zkazilo celkový dojem z knihy.
Protože byl jinak příběh zajímavý a poutavý, přece jenom ráda dám 4* :) ...

Calibra
07.11.2019 4 z 5

Jj, dobrý to bylo. Zajimavě napsáno z pohledu postiženého, ale příběh trošku překombinovaný, motiv chabý. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale čekala jsem malinkato vic, přesto pro mě za 4 hvězdičky.

Ana72154
23.09.2019 3 z 5

Tento žánr nerada vyhledávám. Knihu jsem při čtení neustále odkládala. K přečtení mně v knihovně přilákala její obálka. Jak zde již někdo v komentářích psal, i na můj pocit tam bylo moc překvapení a zvratů.

crazyslunicko
13.09.2019 5 z 5

Wau, tak tahle knížka byla fakt síla. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a musela jsem ji prostě rychle dočíst. Začátek je takový nijaký. Alison pořádá kurzy výtvarného umění a dostane příležitost pracovat ve vězení a malovat s vězni. Potřebuje peníze a také ji tíží pocit viny za to co se stalo před lety s její sestrou Kitty, která je momentálně v ústavu, protože má poškozený mozek a nemůže chodit. V polovině knihy to začíná nabírat na rychlosti a najednou zjišťujeme, že všechno nebylo tak jak si všichni myslí. Kdo vlastně řídil auto? A co se stalo v ten den mezi holkami? V knize je spousta akce, překrývání dějových os z pohledu Alison, Kitty, současnost i minulost. Kdo byl nakonec viník? Proč k sobě sestry cítily nenávist?
U konec knihy mě velice rozplakal. To jak spolu sestry komunikují a probírají co se tenkrát událo a čí to byla vlastně vina. Proč spolu celou dobu tolik bojovaly? Kde se brala ta zášť?

Len2očka
19.07.2019 5 z 5

Kniha je velice čtivá a poutavá,za mě,maximální spokojenost.

michterhel
06.07.2019 4 z 5

Napínavá kniha. Střídání postav a kapitol nutí číst pořád dál a dál. Ale ten závěr- obvinění, odsouzení, osvobození- chaos. Za to * dolů, ale jinak opravdu dobré čtení.

PetraBery
03.07.2019 4 z 5

Druhá kniha autorky a zase spokojenost. Příběh nevlastních sester, Alison a Kitty, tragická nehoda a všechny její následky. Autorka opravdu dobře vystihla popis postižení i pobyt ve vězení. Nicméně konec mi přišel až moc překombinovaný, takže spíše 3,5 *.

PetiJelinkova
22.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Napínavá od začátku až do konce.

oolinkaa
22.06.2019 4 z 5

Čtivé, rychle ubíhající kapitoly, které nutí číst dál a dál, aby čtenář věděl, jak to vše dopadne. Bylo to zajímavě propletene, a takovýhle konec asi nikdo na začátku nečekal. Nebylo to špatné

SimonaP
02.06.2019 4 z 5

Tak knížka se mi líbila moc, napínavá, plná zvratů. Jen ten soudní proces a odsouzení se mi zdálo nějaké rychlé a bez pořádných důkazů...

HaHa11
26.05.2019 3 z 5

Když zamhouřím jedno oko a druhé hodně přivřu, je to za 4 hvězdy. Něco sice občas skřípe, ale děj má spád a čtenář se chce dozvědět. Akorát pan Ocelový byl až moc přitažený za vlasy.

lenuskav
12.05.2019 3 z 5

Noo, úplně špatný to nebylo ale něco tomu chybělo..

Spoiler:
Nikde nebylo vysvetlený co delala na ty silnici Vanessa,ze byla hned u nich?

princesse
25.04.2019 5 z 5

Tak u mě dobrý. Kniha se mi velmi dobře četla. Zvládla jsem ji téměř na jeden zátah. Perfektní popisy postav i pocitů a myšlenkových pochodů. Myslím, že se podívám i po druhé knize této autorky. Doporučuji. Velmi dobré.

Ben Nevis
24.04.2019 3 z 5

Začátek se mi hodně líbil, ale pak to začalo ztrácet logiku, která ke konci úplně umřela. Autorka se až křečovitě snaží šokovat. Připomnělo mi to sérii "Roztomilé malé lhářky", akorát že puberťácká dramata a křivdy řeší dospělá žena. Na hlavní hrdince není nic, kvůli čemu by mohla být sympatická.

JitkaHambi
18.04.2019 3 z 5

Na mně bylo v knize až moc zvratů a ke konci už pořád takové "dokola".Ale úplně špatné to nebylo, to zas ne.

Janina05
15.04.2019 5 z 5

Mi osobně se kniha moc líbila.Hlavne mě zaujalo vyprávění zdravotně postižené Kitty,její snaha dát najevo ,že komunikuje po svém...