Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530358/bmid_pokrevni-pouta-65a7984157306.jpg 4 1046 1046

Ponořte se do dalších dechberoucích příběhů ze světa Vampýrské akademie! Sydney je alchymistka, a patří k tajemné skupině smrtelníků, kteří koketují s magií a slouží jako most, jenž přemosťuje světy lidí a upírů. Poslední kontakt s upíry jí však zkomplikoval život. Její oddanost alchymistickému poslání je zpochybněna a její budoucnost nejistá. Když Sydney uprostřed noci vytáhnou z postele, je přesvědčena, že ji chtějí potrestat za její problematické spojenectví s dhampýrkou Rose. Skutečnost je však mnohem složitější. Jill Dragomirová - sestra morojské královny Lissy - je ve smrtelném nebezpečí a Morojové ji musí ukrýt. Sydney se má stát její strážkyní a vydávat se za spolubydlící v internátní škole pro lidi v Kalifornii. Velmi brzy se ukáže, že ani tam nejsou dívky v bezpečí...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Bloodlines , 2011

orangerose
05.03.2013 5 z 5

krásný příběh, skvělé pokračování , změna byla že příběh vypráví Sydney , ale pak jsem zvykla , Sydney a Adrian který dobré vtipné hlášky -tyhle postavy jsou nejjjjj :D

petiska
06.01.2013 5 z 5

Jak už tu bylo nespočetně krát napsáno, je to opravdu ze začátku těžké zvyknout si na to, že příběh vypráví Sydney a ne Rose. Ale byla to milá změna. Zjistila jsem, že jsi jsou docela v něčem podobné a musím na svoji obranu říct, že už od začátku, kdy potkala Adriana, jsem tušila, že se do sebe snad zamilují, i když si ještě musím přečíst další díl, abych se to dozvěděla. Přečetla jsem to teď za víkend. Krásný příběh - promyšlený a pořád plný napětí jak ten s příhodami Rose a Dimitrije. Samozřejmě, že tato kniha musí končit něčím, aby to čtenáře donutilo přečíst i další díl. Samozřejmě, že se tam Dimitrij objevil. Nečekaně už. Po zkušenostech s první sérií mě už nic nepřekvapí. Doporučuju, byla to zábava ji číst.

kleria
05.01.2013 4 z 5

Moc pěkný příběh, těším se na další díl této série.

danca044
11.12.2012 4 z 5

Jsem tak ráda, že spisovatelka pokračuje v příběhu, ale tentokrát z pohledu jiné postavy. I když jsem Sydney dřívě nesnášela, teď mi docela přilnula k srdci a v průběhu knihy jsem si ji oblíbila. Mám ráda Adrianovi vtípky a trefné poznámky. Tak trochu ve skrytu duše doufám, že on a Sydney budou v budoucnu spolu. Že by se nám tu tvořil další nerozlučný pár? :-)

zuzolo
07.12.2012 5 z 5

Teda pro mě na začátku docela šok když jsem zjistila že to vlastně nevypráví Rose, ale potom mi to přestalo vadit.... aaa strašně se těsím na další díl a hlavně na DIMITRIJE ♥ ♥ ♥

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

Dandulka
12.10.2012 5 z 5

Tak jsem zvědavá, o čem bude příští díl. Dimitrij je opět na scéně!!!!! Už se nemůžu dočkat.

xxiixxi
10.10.2012 5 z 5

Psané čtivě, ale po předchozí sérii mi přijde, že se tam toho moc nedělo, i když vlastně ano, jen hlavní hrdinka není takový bojovník, jako byla Rose. Některé věci mě překvapily a série má hezky našlápnuto.

ValKing
22.07.2012 5 z 5

No, docela jsem se bála toho, co vznikne z nových hlavních postav, přišlo mi, že mě děj nemůže už tolik zaujmout. A přece se rak stalo. :) Sydney jako nová hlavní hrdinka je úplně jiná, než Rose, zjistila jsem ale, že ji mám dokonce radši. No a Adrian je zkrátka dokonalý, to jeho výstřelky a vtípky jsou prostě k sežrání.

Rose18
27.05.2012 5 z 5

Úžasně promyšlený děj! Knížka se mi moc líbila, ale na VA to rozhodně nemá. ;) Sydney se mi ze začátku zdála taková divná, ale nakonec se z ní vyklubala holka, kterou jsem si oblíbila. :)

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Po zhltnutí Vampýrské akademie mě Pokrevní pouta trochu zklamala,ale opravdu jen trochu.Určitě bych neřekla,že jí šlapou na paty.Těším se na další díl,bude to ještě zajímavé.Adriana a Edieho mám moc ráda,Sydney...je prostě Sydney.Mohu doporučit!!!Určitě se ale nejdřív přečtěte celou akademii.

Katie*
02.05.2012 5 z 5

Pokrevní pouta byla jedna z těch výborných voleb ohledně výběru knížek :) Pokrevní pouta na mě udělaly úžasný dojem - zamilovala jsem si Sydney, nad Keithem jsem protáčela oči, líbil se mi příběh Jill a jejich lásek a samozřejmě moje srdce vždy radostí povyskočilo nad pasážemi s Adrianem ♥ Nevím, nevím, ale myslím, že Pokrevní pouta šlapou Vampýrské akademii na paty :D

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Myslím, že tato druhá řada VA je stejně dobrá jako ta první:)

Isadora
10.03.2012 5 z 5

Pěkná knížka, dobře se četla i když už v půlce sem odhadla , jaky asi bude konec a skoro se i trefila(spoiler-nevedela jsem, že do toho budou zapletene dve hlavní postavy a k tomu jedna z nich bude byvalý strigoj-konec spoileru), ale presto super oddechovka, mela jsem ji prečtenou za dva dny. Určitě doporučuji, i když je to nepřímé pokračování, neztratilo to kouzlo.

fionKa
29.02.2012 5 z 5

(str.108) ,,Tohle může vyznít trochu divně, ale... mně by nevadilo pozvat Jill na rande," - Adrian: ,,Co myslíš tím rande? Ty hajzle! Vždyť je jí teprve patnáct." (str.138) Keith zrovna zvedal sklenku ke rtům, když Adrian zamručel: ,,Mmm. Nula pozitivní, moje oblíbená."
A takhle bych mohla pokračovat... Kniha super, jsem ráda že vím jak si vede Adrian (zajímalo by mě jestli bude se Sydney a Eddie s Jill-uvidíme:o) konec mě uvázal k přečtená dalšího dílu... moc se těšim :o)

ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Taky jsem byla s nepřímým pokračováním VA celkem dost spokojená. Sydney je zajímavý typ postavy - vždy příliš disciplinovaná, příliš odtažitá... Jsem ráda, že mám možnost chvíli koukat na svět jejíma očima. Navíc mě potěšilo, že vím, jak pokračují dál postavy, které jsem ve VA zanechala. U mě dobrý:-)

trynitrix
15.02.2012 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala fakt skvělí a Adrian sem se asi zamilovala :-D a co se tyče posledních kapitol normálně sem je četla se zatajeným dechem :-) taky už se těším na další :-)

lakme
29.01.2012 5 z 5

Sydney jako hlavní hrdinka se mi moc líbila. Knižku jsem přečetla jedním dechem a už se moc těším na pokračování. Doufám, že Sydney ztratí ty svoje předsudky vůči magii kvůli víře, kterou ji od mala vštěpovali.. :)

KateCullen
24.01.2012 5 z 5

Říkala jsem si, druhá série, bude stejně dobrá jako ta první? Ale očekávala jsem od ní hodně. A světe div se, moje očekávání překonala! Sydney jako hlavní hrdinka byla úžasná, trochu mi chováním připomínala Rose. A hned další Adrian! Doufala jsem, že o něm ještě něco bude a když mu to nevyšlo s Rose, říkala jsem si, že se to ještě bude řešit - a jak to vypadá, má dobře našlápnuto k Sydney. Horečnatě jsem si přála, aby se stalo už v první díle, ale tak mám aspoň víc důvodů nedočkavě vyčkávat na další díl.

Vendulik
21.12.2011 5 z 5

Skvěla kniha. Už se těším na další díl. Moc mě překvapila. Čekala jsem, že to nebude ono jak hlavním postavou nebude Rose, ale je to stějně dobré jako první serie.