Pokojská

Pokojská https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508855/bmid_pokojska-NCc-508855.jpeg 4 312 90

Chyžná série

Molly je na světě úplně sama. Je zvyklá být při své práci v hotelu Regency Grand neviditelná. Načechrává polštáře, utírá prach a střeží tajemství procházejících hostů. Je jen pokojská – proč by si jí měl někdo všímat? Molly se však ocitne ve středu pozornosti, když objeví nechvalně proslulého hosta, pana Blacka, mrtvého v jeho posteli. Tohle není nepořádek, který by se dal snadno uklidit. A jak se Molly zaplétá do pátrání po pravdě a poslouchá, co jí našeptávají stěny hotelu Regency Grand, objevuje v sobě sílu, o které neměla tušení. Je jen pokojská – možná má ale schopnost vnímat to, co ostatní ne. Čtivý a okouzlující příběh o tom, že každý si zaslouží být viděn a že pravda není vždy černobílá – můžete ji najít ve špinavých, tmavých koutech...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Maid , 2022

viweb
29.04.2024 2 z 5

Za mě ne! Roztahané, divné a na konci happy end uplně ve všech situacích! Sladké, sladší a přeslazené. Pro mě zklamání. Škoda

kackahracka
19.04.2024 4 z 5

Nebýt té argentinsko-mexické telenovely v závěru, zasloužila by si knížka poctivých pět hvězd. Kéž by autorka přestala psát zhruba 30 stran před koncem. Opravdu nepotřebuju dvojitou porci omáčky a vysvětlivku ke každé kudrlince. Úplně to zabilo celkový dojem-ale ten byl tak dobrý, že pod čtyři hvězdy by mé hodnocení nebylo fér. Už dlouho se mi nestalo, aby mi hlavní hrdinka tak učarovala. Nedokázala jsem se odtrhnout a strašně se těšila na čtení. Určitě doporučuju!

majanka
17.03.2024 3 z 5

Príbeh celkom zaujímavý. Molly mi pripadala ako chyžná z minulého storočia alebo človek s nejakou diagnózou, pre kolegov čudáčka. Na konci príbehu je úplne inou osobou.

Barbara182
09.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Pokojská Molly mi dost připomínala Eleanor z knihy Eleanor se má vážně skvěle, protože očividně taky trpí jakousi formou Aspergera a dělá jí problémy běžný mezilidský kontakt a projevování emocí. Knížku jsem přečetla jedním dechem, zvlášť ke konci to bylo čím dál napínavější a musím přiznat, že jsem měla o Molly dost obavy. Líbilo se mi, jak si autorka se čtenáři pohrávala (v jednu chvíli jsem totiž dokonce Molly podezřívala, že pana Blacka skutečně zadusila polštářem ona). Moc milé a přitom napínavé počtení, jsem spokojená :-)

slyvuska
26.02.2024 3 z 5

Pribeh jednoduchy, cekala jsem vic. Na zacatku se mi libila postava Molly, vykreslena jako "v beznem zivote nepouzitelna" osoba posedla uklidem, proto me trochu zklamal jeji necekany prerod v osobu, ktera moc dobre vi, co dela... to mi moc nesedi

MiskaMa
19.02.2024 4 z 5

Příběh se mi líbil. Po všech těch thrillerech, které jsem v poslední době četla, byla tahle nenáročná detektivka příjemná změna. Pokojskou Molly jsem si hned oblíbila, měla svůj svět a přišla mi milá. Ze začátku jsem si akorát musela zvyknout na způsob Mollyina vyjadřování. Konec možná připomínal červenou knihovnu, ale Molly si to vlastně zasloužila. Vraha jsem si správně netipla. 4*

january
13.02.2024 3 z 5

Slabší tři. Nápad dobrý, zpracování velmi slabé. Podle popisku jsem čekala něco jiného a mnohem sofistikovanějšího.

MiňonkaNonka
15.01.2024 4 z 5

Zajímavé, zábavné i napínavé, jen ten konec trochu moc červená knihovna.

alzbeta4340
10.01.2024 4 z 5

Příběh je napsaný z pohledu hlavní hrdinky, pokojské Molly, podivínské mladé a osamělé ženy. Při úklidu apartmánu najde mrtvého hosta hotelu a stává se důležitou svědkyní a posléze i podezřelou. Žádné velké vyšetřování nebo napětí se ale nekoná. Jedná se spíše o společenský román s detektivní zápletkou, který se soustřeďuje na rozdílné vnímání lidí s autistickými rysy.
Autorka trochu zkouší trpělivost čtenářů pomalým začátkem, který ale umocní docela zajímavý konec. Kniha se mi líbila, stojí za přečtení.

Tirisa
20.11.2023 3 z 5

Neurazí ani vyloženě nenadchne...Ale přečetla jsem ji vcelku rychle, takže za ztracený čas knížku určitě nepovažuji :-)

LenkaKa
02.11.2023 2 z 5

No nakonec jsem to dočetla, na dlouho podzimní večery celkem dobré čtení.

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Detektivka, která je tak jednoduchá, že je úžasná. Protože knížka byla tak jiná od těch, které jsem četla ve stejném období, bavila mě moc i s tou touhou po čistotě a pořádku ze strany hlavní hrdinky.

Maky78
13.10.2023 3 z 5

Pokojská je nenáročná knížka. Skvělý námět, zpracování trochu pokulhává.
Zaujala mě netradiční mluva hrdinky a její životní přístup k problémům. Na můj vkus tam bylo babičky až moc. A trochu to připomínalo mexickou telenovelu tím koncem.

Dada077
01.10.2023 5 z 5

(audio, 11:55 hod, interpret - Marie Štípková - obdivuhodne)
Neuveriteľné odkrývanie charakteru, povahy, sonda do myslenia mladej ženy, ktorá vníma život cez prizmu obsedantno kompulzívnej poruchy kríženej s nejakou sférou autizmu. Svoje správanie a vnímanie života podmieňuje krédami svojej babičky. Drvivá väčšina zamestnancov hotela, kde pracuje ako chyžná, ju pokladá na nenormálnu. Kvôli Jej väčšej naivite, túžbe po poriadku, čistote a všeobecnom "řáde". A aj konečné rozuzlenie krimi prípadu na konci mi tam pasovalo.

vekkr
07.09.2023 3 z 5

Mohlo ba se to jmenovat -Bandité a dobrodinci.Žádný zvrat ani překvapení.

Petrasuvicka
01.09.2023 3 z 5

Na můj vkus příliš naivní, čitelné. Zápletka vytvořena a vyřešena de facto mávnutím kouzelného proutku. A co mě vysloveně vytacelo, tak "napaditost" v příjmeních. Samé barvičky. Gray, Green, Black, Rosso. Detektivka sice barvu ve jméně neměla, nicméně Starkova taky nebyl hit kreativity.

pip11
28.08.2023 4 z 5

Příběh o životě Molly a do toho zahrnutá lehká detektivní zápletka. Jsou zde popisovány její pocity, myšlenky a podivínské vystupování... Je to zvláštní a pomalý příběh, který nemusí každému sednout. Od poloviny jsem měla problém knihu odložit.

Martina166
13.08.2023 4 z 5

Hned od začátku mě příběh bavil. Zase něco jiného.

Vlak7
12.08.2023 4 z 5

Moc pěkně se to četlo, překvapivý závěr. Krátké kapitoly.

Emma27
06.08.2023 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila , ale od první stránky zklamaní ,děj vleklý,nezáživný. O thriller vubec nešlo.