Poklad

Poklad https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15745/bmid_poklad-7CW-15745.jpg 4 249 39

Rozluštění největší záhady, která na Zemi zůstala, se neobejde bez špičkové technologie, a je za ně třeba zaplatit vysokou cenu, i tu nejvyšší… Hledači pokladů se po staletí pokoušeli rozluštit záhadu, zvanou "Vodní štola" labyrint šachet a kanálů, ležící jako medová plástev v hloubi malého ostrova na pobřeží Maine. Vodní štola, která má pověst místa, kde je ukryt obrovský poklad.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

Riptide , 1998

parxel
24.10.2023 3 z 5

Poklad je dobrodružný příběh o hledání ztraceného pokladu. Nikdo přesně neví, co tím pokladem má být, ale jakékoliv pokusy o jeho nalezení za podivných okolností ztroskotávají.

Osobně jsem se do čtení pustil poté, co jsem přečetl druhý příběh ze série o agentu Pendergastovi. Bohužel tato kniha žádnou takovou výraznou postavu nemá a to je jejím zásadním nedostatkem. Bez ní totiž Poklad zůstává pouhým dějovým pozlátkem, které se rozplyne poté, jak jednou odhalíte pointu příběhu.

Mě se to podařilo náhodou asi v první třetině knihy. Dění na ostrově mi totiž připomělo jednu epizodu ze seriálu Dr. House a to se nakonec ukázalo jako správný odhad. Zbytek mi přišel jako jedno velké dějové klišé.

Podle mého názoru je Poklad průměrná kniha, která klade zbytečně velký důraz na akci a na děj. Bohužel postavy, které v knize vystupují nejsou moc zajímavé. Případným čtenářům bych tuto knihu nedoporučoval a spíše bych se ohlédl po některé z knih ze série o agentu Pendegastovi, které jsou podle mého názoru zajímavější a hlavní postava je prostě "cool".

Luigi1
05.09.2023 5 z 5

Velmi čtivé které mělo od začátku říz

kalache
24.04.2023 4 z 5

...ten poklad se nemohl propadnout až tak hluboko!Seženeme sponzora a jedem.Na ten meč se samozřejmě vyprdnem ...

Moudd
14.04.2023 5 z 5

Velmi čtivé, tajemné, záhadné, napínavé.
Má to i reálný podklad. Existuje tajemná šachta na místě Ostrov dubů, v zátoce Mahone Bay u pobřeží kanadské provincie Nové Skotsko. Kdysi jsem o tom četla obsáhlý článek.

kusma
09.03.2023 4 z 5

Příjemná změna čteného žánru. Žádné řešení vztahů, rodinných křivd, lásek. Prostě báječné dobrodružství o hledání prokletého pokladu. Já si čtení užila a už koukám po další knize od těchto autorů.

Arev122
15.11.2022 5 z 5

Pěkné, dobrodružné a napínavé čtení se zajímavým námětem. Hned pro prologu mě to vtáhlo do děje.

veronika4001
09.11.2022 5 z 5

Po přečtení Prologu jsem byla natěšená. Tento styl psaní miluju. Během četby první kapitoly jsem postřehla, jak zhluboka dýchám. Tak propracované vyprávění! Jeskyně, za ní protáhlá zužující se chodba, těžký vzduch připomínající jako když někdo něco nebo někoho vleče, pak dveře s pečetí, ozývající se syčení. Příběh je prokreslený, autoři ho prokládají oporami pro děj, které jej činí lákavějším s lehce stupňujícím napětím. Přípravy na ono napětí se prodlužují, vše plyne ustáleně a za polovinou knihy zjišťuji, že se nebojím. Nicméně jsem prosycena z vyprávění. To tajemné je jen příkrasem onoho vyprávění, ne naopak. Namísto hororových scén jsem se měla těšit na ustálený, téměř ničím nevybočující děj. Samé přípravy, zkoušení, rozehřívání před akcí, čehož je plná kniha. Ten široký rozsah vytěžených vědomostí je zpracován dobře, ale směr a hloubka tohoto rozsahu měly být využity a rozprostřeny do temné atmosféry příběhu, tam, kam je zapotřebí nalákat čtenáře. Autorům možná nešlo o to zaujmout čtenáře po hororové stránce - ochomýtání kolem tajemna jsou jen malé záchvěvy. To, co by mě táhlo, tady chybí. Přesto dávám plný počet, protože kniha je skvěle napsaná, autoři umí vyprávět, i když sílu vyprávění měli vložit jinam.

Pavlína2019
11.02.2022 5 z 5

No prostě pecka!! Nedalo se přestat číst. Prostě nechápu, jak mohou mít páni autoři takové nápady, fantazii,znalosti... Obdivuji je. Takže za mě - úžasné. Skvěle napínavě napsáno, perfektní děj - zbytečné dále popisovat, jsem nadšená a doporučuji!

(Dovedu pochopit, že každý má jiný vkus - ale když zde někdo hodnotí jako "nic moc nebo brak", beru to jako drzost a osobní urážku od těch, kteří neumí napsat ani pár slov za sebou a kritizují tímto způsobem. Hodnoťte objektivně a slušně.)

Medvědářka
28.01.2021 5 z 5

Kdyby takhle kniha byla napsaná v dnešních dnech, byla by prošpikovaná super technickými termíny a asi by to nebylo ono. Díky tomu, že se děj odehrává dříve, tak je to vše tak akorát.
Napětí je a vy čekáte, co se s Vodní štolou bude dít a jestli vydá opravdu všechna svá tajemství.

Pavlnka
27.12.2020 5 z 5

Autoři opět nezklamali. Napínavé, dobrodružné, prostě super.

Jerry H
13.05.2020 5 z 5

Kniha je napínavá, čtivá, prostě žůžo dobrodrůžo. Nečekal jsem žádnou detektivku, spíše pohodové čtení s troškou toho "bojení se" a čekání jak to vlastně celé dopadne. Mám rád autory a knihy od nich se superagentem Pendergastem, ale tato kniha mě také bavila.

mi-380
02.03.2019 4 z 5

Občas se ve mně probudí touha po dobrodružství. Nevrhám se do adrenalinových sportů, takže v běžném životě si něco podobného užívám jen při cestách do cizích krajů. Ale ponořit se do četby pořádné dobrodružné knihy, to je něco jiného, něco, co spojuje příjemně mrazivý pocit nebezpečí s efektem poznávání neznámého a hlavně s pocitem omládnutí. Jako bych znovu četl verneovky, dumasovky, foglarovky a jiné -ovky. Tahle kniha mi ten pocit poskytla jen částečně. Tajemství a záhada, to je v prvních kapitolách navozeno poutavě. Pak ale nastává rozvláčné hledání, které zpomalují hlavně nějak se sem nehodící verneovské popisy, neustálé pátrání ve starých spisech a vysvětlování a vysvětlování. A vysvětlování. V poslední stovce stran se ale vše dává do pohybu, naplno se rozjíždí zlatá horečka, nastupují překvapivá odhalení a přehnaně velkolepý apokalyptický závěr.
75 % (171 hodnotících s průměrem 86 %).

DzordanoChruno
24.11.2018 1 z 5

Kniha začala dobre, pútavo, námet sľuboval vydarený dobrodružný príbeh. Žiaľ, nestalo sa. Dej je prvoplánový a ľahká predvídateľnosť každého ďalšieho vývoja uráža čitateľovu inteligenciu. Kniha je vhodná maximálne na skrátenie času v čakárni u zubára či na WC, a tam aj zjavne bola narýchlo písaná. Piroteskné opisy prezrádzajú ambíciu autorov na sfilmovanie, a aj ja si viem predstaviť, že film by bol lepší ako predloha. Ale inak je to plytčina.
1 hviezdička za sympatického hlavného hrdinu.

Šnek86
02.10.2018 3 z 5

Zjevně se dle mého autoři inspirovali záhadou Money pitu na Oak Islandu, tudíž jsem se do příběhu s chutí začetl a čekal, jak příběh skončí.V některých případech autoři příběh gradují na můj vkus až zbytečně.Nicméně se jedná o pohodovou a oddechovou knihu.

kyssling
09.08.2018 3 z 5

Bohužel mě celý román připomínal brak (na rozdíl od Pendergasta), ale možná jsem jen příliš přísný...

Mirka2778
11.07.2018 odpad!

Typický případ, kdy po týdnu už netuším, že jsem tuto knihu snad měla někdy v ruce. Zapomenutelné.

bekule
04.06.2018 2 z 5

Moje třetí kniha od autorů a zatím nejslabší. Na rozdíl od předešlých komentářů mně kromě posledních asi 70 stránek přišla spíš převážně nudná. Navíc u autorů postrádám hlubší charakteristiku postav.

MisaK81
11.10.2017 5 z 5

Rozhodně doporučuji. Kniha je napínavá od začatku do konce. Čte se jedním dechem.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Kniha je napínavá, velmi čtivá. Prostě Skvělá.

nycol
06.07.2017 5 z 5

Naprostá luxuska, jako vše od těhle autorů.