Poker o Prahu - Posledních sto dní protektorátu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V posledních dnech druhé světové války už nešlo Spojencům pouze o společnou porážku Německa, ale rovněž mezi nimi začal zápas o poválečné sféry vlivu. Stalin si byl dobře vědom, jaký význam má v tomto směru osvobození Prahy, a dělal vše pro to, aby bylo plně v režii Rudé armády. S jedním však nepočítal - s vypuknutím Pražského povstání .......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117623/big_poker-o-prahu-poslednich-sto-dni-pr-H53-117623.png 3.511
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Poker o Prahu - Posledních sto dní protektorátu

milamarus
28.02.2017

Čtivá a zdroje-neopomíjející publikace, která spoléhá jak na čtenářovu předchozí znalost, tak neznalost. To se mi moc líbilo! Nemůžu jí vytknout ani poměrně krátký rozsah a z něj vyplývající zkratkovitost, protože právě ta mě nakopla. Je to kniha zasazená do konkrétních míst a času; kniha plná zajímavých událostí a jmen, z nichž mnohá skončila mnou poznamenaná na kusu papíru s poznámkou: zjistit víc. (Dvakrát podtrženou a s vykřičníkem na konci, abych byla přesná.) Za to děkuji! A jdu neprodleně pátrat….

pavel80
15.02.2017

Docela zajímavé vylíčení posledních pražských dnů druhé světové války. Pro mě byly nejzajímavější popisy cesty vyjednávací skupiny českých průmyslníků, vyslané státním ministrem Čech a Moravy hroutícího se režimu K.H. Frankem, která měla pro Prahu uzavřít selektivní příměří s americkou armádou, či zákulisních politickovojenských intrik Rudé armády při její "pomoci" Pražskému povstání.