Pojízdná čajovna splněných snů

Pojízdná čajovna splněných snů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532931/bmid_pojizdna-cajovna-splnenych-snu-65dbdc449edae.png 4 74 30

Rosie má život pod kontrolou. Vypracovala se na zástupkyni šéfkuchaře v michelinské restauraci, je vdaná za skvělého muže a budoucnost vypadá růžově. Vše běží podle plánu až do okamžiku, kdy se vrátí domů a v předsíni najde manžela na odchodu se sbalenými kufry. Rosie se rozhodne zlomené srdce utopit ve sklence (nebo spíš dvou lahvích) vína a druhý den ráno zjistí, že v alkoholovém opojení koupila obytné auto! A tak se rozhodne využít příležitost ke změně a vyrazí na životní cestu se svou pojízdnou čajovnou. Ta sice nezíská žádné michelinské hvězdy, ale srdce mnoha lidí ano.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Rosie´s Travelling Tea Shop , 2019

13werka
28.02.2024 4 z 5

Jde o nenáročnou romantiku, která se stylem podobá knížkám Julie Caplin. I tady je hodně místa věnovaného popisu prostředí a také vaření a jídlu. Sice tak trochu víte jak to bude probíhat, protože to určitě není první příběh, který začíná rozchodem a pokračuje snahou zapomenout v jiném prostředí a restartovat svůj život. Ale hlavní hrdinka je sympatická, děj tak lehce plyne... Já jsem vzala navíc knihu do ruky ve chvíli, kdy mi nenáročné čtení fakt sedlo a tak jsem si knížku docela užila. Pokud máte rádi trochu romantiky a líbí se vám knížky Julie Caplin, tak se vám nejspíš bude líbit i Rossiino putování s pojízdnou čajovnou.

Ivuska.09
28.02.2024 5 z 5

Tuto knihu rozhodně mohu doporučit. Hlavní hrdinka začíná téměř od nuly a snaží se najít samu sebe. Zároveň se touží věnovat tomu, co jí celý život naplňovalo. A objevila skvělý způsob, jak to udělat! Romantické, ale zároveň poučné.

Mikky01
28.02.2024 5 z 5

Pokud máte rádi čaj a sladkosti, tak je to kniha přesně pro Vás, ale nebojte se, najdete v ní i hlubší myšlenky, které se Vám budou honit hlavou i po dočtení knihy.

Já když jsem četl knihu, tak jsem si ke čtení udělal výborný ovocný čaj a ukusoval jablečný koláč, takže mé pocity z knihy jsou umocněny škálou lahodných vůní a chutí.

Knihu je ideální číst, když máte chuť na lehčí stravu “obrazně řečeno”, protože kdybych se u knih stále takhle ládoval, tak ze mě bude Míša kulička .
Samotný příběh je pomalý a vláčný, ale v dobrém slova smyslu. Knihu jsem si užíval plnými doušky.

Hlavní hrdinka knihy je Rosie, nezávislá žena, která žije bezstarostným a volnomyšlenkářským životem. Její srdce prahne po cestování a objevování neznámého, nechce být svázaná nikým a ničím ve svém životě. Chce si užívat život a nabízet lidem své kulinářské umění.
Jednoho dne se objeví ten, kterému se odhodlá nabídnout svou “velmi vláčnou buchtičku”, (přeberte si to jak je libo, ale po přečtení knihy pochopíte ) ale je to ten pravý, po kterém její srdce prahne a se kterým by našla kousek toho štěstí na světě? No…to se dozvíte v knize, kterou Vám doporučuji všemi deseti. Já jsem si v knize užil kočovný způsob života, přípravu čajů a lahůdek a velmi “lahodný” styl humoru. ♥️

Co bych ještě dodal na závěr? Asi jen to, že svůj život máme žít tak, jak sami chceme, aniž bychom se museli na někoho ohlížet. V životě máme mít pouze lidi, kteří jsou opravdovými přáteli, kteří Vás berou, takový jací opravdu jste, se všemi chybami a nedostatky. Plus samozřejmě je potřeba najít si tu pravou lásku, která našemu životu dodá potřebné koření.

Hodnocení 9/10

Martina023
28.02.2024 3 z 5

Na knihu jsem se těšila,ale bohužel mi přišla taková jednoduchá. Ale věřím, že si najde čtenáře, kterým se bude kniha líbit více než mě.

nada3314
28.02.2024 4 z 5

OOO to bylo taky krásné. Minulý měsíc jsem od autorky četla OBCHŮDEK S KNIHAMI, takže jsem věděla, že její styl psaní mi sedí. Neváhala jsem ani minutu a pustila se do této krásky. Obálka je nádherná. Je to sice trochu podraz! Marketingový tah :-) ale DOKONALÝ! Tak se vůbec nezlobím  My, co čteme Julii Caplin, tak víme, co na nás platí.

Odpočinkové četba, která nikdy neomrzí. Hlavní hrdinka udělala velký krok do neznáma, totálně vystoupila z rozjetého vlaku a potřebovala změnu. Osud tomu chtěl a ona i její růžová Růžena můžou vyrazit vstříc novým zítřkům. A to doslova! 

Plný počet tentokrát nedávám a to z důvodu toho, že anotace i obálka slibují trochu něco jiného. Čaje ani cestování jsme si moc neužili, ale jinak se mi příběh Rosie moc líbil a fandila jsem ji od začátku do konce. Takové rozhodnutí není jen tak, a chce to velkou kuráž, která mnoha lidem chybí a pak se trápí na jednom místě. Určitě doporučuji a od Rebecci si určitě ještě někdy něco přečtu.

veronika4937
28.02.2024 3 z 5

Anotace a překrásná obálka mě zlákaly a já se těšila na knížku ve stylu Julie Caplin. Bohužel, jsem z ní zklamaná. Samotnému čaji se děj věnoval opravdu jen minimálně, ve skutečnosti měla Rosie prostě dodávku s rychlým občerstvením, se kterým objížděla festivaly. Přitom to vypadalo nadějně, byly tam krásné nápady, ale přišlo mi, že je autorka vždycky jen naťukla a pak skončily v zapomnění. Celý děj byl primárně o vztazích a o Rosiině rozhodování, který je pro ni ten pravý.

Pojízdná čajovna splněných snů je nenáročný předvídatelný romantický příběh, který autorka zasadila do skvělých kulis, ale za mě vůbec nevyužila potenciál, který knížka měla. Škoda.

knihomolkaJani
27.02.2024 4 z 5

"Náhle nás přepadne touha odjet, změnit se, růst."
Tento příběh je provoněný čajem a koláči. Je pohodový, romantický, ale když knihu dočtete, zjistíte, že vám předává i hlubší myšlenky.
Celý příběh je velmi pomalý, ale moc se mi líbil. Je o volnomyšlenkářském životním stylu, o přátelství, ale i uvědomění si své hodnoty. A nesmím zapomenout ani na hledání životního štěstí.
Najdete zde trochu té veganské kuchyně, ale na své si přijdou i ostatní.
"Nevzal byste si jako výraz díků mou vláčnou buchtičku?"
I mé romantické srdíčko lehce zaplesalo.. když na scénu vstoupil on.. Ale je to ten pravý?
"Z tohohle chlápka, skutečného divocha, přímo vyzařuje, že vám zlomí srdce, a mně je líto děvčat, která ztratí hlavu kvůli něčemu, o se jim nikdy nemůže splnit."
Konec knihy je utnut hezky, ale náhle. Už už přichází zasloužená sladká tečka a konec..
Pochválit musím i celý koncept knihy, opravdu hezky vymyšleno. Výroba vlastních čajů, kočovný život, nečekané a velmi silné přátelství. Je za tím opravdu kus práce.
Tuto knihu vám doporučuji, pokud hledáte odpočinkové čtení se špetkou humoru, provoněné čajem, knihami a pomalou romantikou.
Za knihu k recenzi moc děkuji.
"To záleží na tom, co hledáš. Lidi se ti v životě objeví, když je potřebuješ nebo když oni potřebují tebe, a pak zase zmizí. Na vztahu přece nemusí být uvedená trvanlivost

Knihomolka97
22.02.2024 4 z 5

Od autorky u nás loni vyšla Kouzelná Paříž, která byla parádní. Pojízdná čajovna splněných snů tedy nesmí chybět v mé v knihovně, nejen kvůli překrásné obálce, která zaujme na první pohled.

Začátek se rozjíždí poměrně pozvolna a postupně nabírá spád. Rosie mi bylo líto, manžel se k ní zachoval opravdu ohavně. Odcizení partnerů není nic neobvyklého, ale řešení jaké předvedl ten bídák ( :-D ) je na ránu. Rosie ale do cesty vstoupí (doslova) sympatická Aria, se kterou si padnou do noty a najednou je svět tak nějak lehčí.

Celý příběh je odpočinkový, pohodový s fajn postavami a mírným romantickým nádechem. Moc se mi líbilo prostředí a přísahám, že na některé čaje či jídla se mi sbíhaly sliny. Nejsem vegan, ale i některá veganská jídla zněla zajímavě a lákavě.

Je to typ příběhu alá Julie Caplin, takže fanynky/fanoušci této autorky si přijdou na své. :-)

Jane2016
20.02.2024 3 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů, kniha, na kterou jsem se těšila jako malá holka! Poslední dobou jsem totiž četla samé detektivky a true crime, takže nějaký poklidný román pro ženy už bylo opravdu zapotřebí!

Po dočtení Vás ale musím upozornit, že v knize rozhodně nenajdete originální příběh. Kniha o holce, co si jede s batohem na zádech vyléčit zlomené srdce už tu byla mockrát. Ale na co se naopak těšit můžete? Na spoustu dobrého humoru, lásku a taky dobrodružství. Autorka píše čtivě, takže se nemusíte obávat toho, že byste se během čtení nudili. Já knihu přečetla na dva zátahy a čtení jsem si užila, a hlavně jsem si u něj odpočinula, což jsem přesně chtěla.

Pokud se tedy neřadíte mezi náročnější čtenáře a hledáte knihu, která je příjemně odpočinková, tak Vám Pojízdnou čajovnu mohu doporučit všema deseti.

luculi
13.02.2024 3 z 5

Další z mnoha příběhů o zlomeném srdci a hledání nových začátků. Od těchto knih se ani nedá očekávat něco nového, co tu ještě nebylo. Ale když po nich čtenář sahá, je to obvykle pro bezstarostnost a jednoduchost při čtení, takže komu by to vadilo...

Rosie se rozvádí s manželem a jelikož se jí dotkly jeho slova, rozhodne se pro velké změny v životě. Vůbec si na to nevezme čas a v podstatě během jediného dne obrátí všechno na opačnou stranu. Což si na jednu stranu nedovedu představit, až takové impulzivní jednání, ale na stranu druhou, to je někdy asi nutné. Takže jsem se hodně těšila na vývoj toho, jak jí to půjde.

Sice naprosto změní svůj život, ale autorka v tomhle ohledu pluje spíše po povrchu. Žádné velké zabývání se těžkými začátky, co to všechno obnáší, problémy a podobně. Sice hlavní hrdinka neustále přemýšlí nad tím, jestli udělala dobře, bojí se neznámého, ale v podstatě jí jde všechno hladce a od ruky. Hned si najde přátele, užívá si nového života, peče a vaří... Asi jsem očekávala alespoň z počátku větší důraz na to, co obnáší opustit domov a žít na cestách, živit se prodejem na stánku, všechny ty nákupy, povolení, řešení financí, kolik si vydělat atd...

V knize jsou však tyto záležitosti jen tak zlehka probírány a poslány do ztracena. Což je škoda, docela mě zajímal ten přerod dvou jiných světů. Nicméně po čase se všechno začne točit okolo toho, že Rosie se snaží znovu důvěřovat lidem a hlavně mužům. Pozná Maxe, který cestuje stejně jako ona a její kamarádka Aria, a taky cestovatele Ollivera, se kterým si píše přes internet. I spoustu dalších milých tváří z komunity. A tak se všechno začne točit jen okolo těchto lidí a vztahů.

Kniha byla jednoduchá, předvídatelná, trochu až moc vztahová na můj vkus, raději bych tam měla ještě více stránek o kočovném životě. Ale zároveň to bylo opravdu čtivé a pohodové. Takže sice dám tři hvězdičky, ale jsem vážně spokojená. Až tak, že si určitě přečtu připravované pokračování z pohledu Arii...