Poirot a já

Poirot a já https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262595/bmid_poirot-a-ja-ewe-262595.jpeg 4 188 72

Hercule Poirot, puntičkář s typickým knírkem, je jednou z nejlepších postav Agathy Christie a ve světě patří mezi nejoblíbenější detektivy. Více než dvacet let je s tímto „malým Belgičanem“ neodmyslitelně spjat i David Suchet, jeho představitel v seriálu britské společnosti ITV. Když mu v roce 1988 roli nabídli, nikdo nebyl pravděpodobně překvapen více než Suchet sám. Nakonec ji však přijal, přečetl všechny Poirotovy příběhy a vymyslel řadu rysů chování, jimiž svoji postavu charakterizoval. Postupně si k Poirotovi vytvořil velmi úzký vztah a zamiloval si jej. Výsledkem je sedmdesát televizních adaptací všech příběhů, které Christie o Poirotovi napsala, včetně posledního dílu Opona, kde se Suchet s velkou lítostí musel s Poirotem rozloučit. V knize Poirot a já vzpomíná, jak kultovní seriál vznikal, a přemýšlí, co pro něj detektiv po všechny ty roky znamenal.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Knižní klub

Poirot and Me , 2013

Dae
23.06.2016 5 z 5

Měl jsem rád Sucheta v roli Poirota ještě před přečtením této knihy. Po něm ho mám ještě radši.

janinka1438
02.06.2016 5 z 5

Byť mě pan Suchet v epilogu zradil a musím konstatovat určitou lehkou "namyšlenost", která je protkaná celou knihou (Což je snadno omluvitelné, jelikož má pan Suchet nač být hrdý) je to poučná, osvětlující a místy až zábavná kniha. Vím, že se teď budu na jednotlivé díly dívat jinak. Kniha je čtivá a to i přes opakující se pasáže.

Ranuncul
30.04.2016 4 z 5

Velice pěkná knížka,velice dobře napsaná.Jen mi vadilo,jak se v každé kapitole opakovaly některé věty a za to hvězdička dolů.
Např.jak se vždycky po natočení série bál,jestli se mu z produkce ozvou pro natáčení dalšího dílu.
Ale jinak velké překvapení,nečekala jsem,že bude tak poutavě napsaná a rozhodně se to často nevidí u životopisných knížek

jasmína
24.04.2016 5 z 5

Skvělá dojemná kniha, která mi dala to, co už mi dlouho žádná kniha nedala.

Děkuju Davidu Sachetovi za perfektní práci na Poirotovi a také za to, že do něj dal srdce a dokázal si prosadit skoro vždy roli Poirota tak, jak to vnímal.

Nemám slov, dokonalá kniha, sympatický herec, neumím si představit lepšího herce k této roli.

Osobně mám D. Sucheta ráda i v jeho jiných rolích, pro mě je to Pan herec !!

Dani3
30.03.2016 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Zvlášť se mi líbilo, jak David Suchet popisuje začátky a „hledání“ nejlepší interpretace Poirota. Z knihy je cítit, že si Poirota i jeho autorky, Agaty Christie, velmi váží. Malého Belgičana v jeho pojetí jsem si moc oblíbila, vystihl ho dokonale.

hledaseniki
10.03.2016 5 z 5

Poirot a já je kniha, která je milá, upřímná a především velmi čtivá, Suchetův styl psaní mi opravdu sedl, mnohokrát mi cukaly koutky a já se v MHD musela hodně přemáhat abych se nezačala smát nahlas. Příběh mě dokázal zrovna tak rozesmát jako dojmout a to už se žádné knížce nepovedlo hodně dlouho. V knize se navíc objevuje i několik fotek, které vyfotil sám David Suchet, protože je vášnivým fotografem a jeho kniha je jakousi zpovědí o tom, jak se cítil on sám v této roli a co pro něj vlastně znamenala. David Suchet má v mém srdci místo a teď je o něco větší, protože on je jednak velmi skromný člověk, ale i po těch letech nad Poirotem neohrnuje nos spíše naopak.

V mé knihovně má Poirot a já čestné místo hned vedle detektivek Agathy Christie a já s určitostí mohu říct, že stejně jako se ráda vracím k jejím detektivkám, ráda se vrátím i k téhle kouzelné knize, která má pro milovníky Poirota velkou hodnotu.

Griselda
02.03.2016 5 z 5

Na této dokumentární knize se mi líbilo především to, jakým způsobem David Suchet popisuje 25 let života s Herculem Poirotem. Skoro mne až dojímá hercova láska a vztah ke své roli a to jak se cítí být s Herculem propojen. Teď ještě více, než kdy dříve předtím rozumím tomu, v čem je ono kouzlo dokonalého hercova výkonu. Ačkoliv autor své soukromí zde odhaluje spíše okrajově, tak dopřává čtenáři poznat značnou hloubkou svých emocí a myšlenek.

Jonna
13.02.2016 4 z 5

Rukověť milovníků Hercula Poirota. Konečně jsem se někde dozvěděla, jak jdou díly seriálu za sebou, kdy byly napsány a kdy zfilmovány. Moc zajímavé je i Suchetovo "stotero", neboli výpisky o Poirotově osobnosti.
Co mě, ale celou dobu rozčilovalo, byl tvrdošíjný překlad titulu Lady Agathy - dámy Agathy! Přičemž u jiné Lady tenhle titul ponechala překladatelka v "původním znění" a jiné tituly taky nepřekládala, takže se ptám, proč?! Proč si překladatelky zasedla zrovna na Lady Agathu? "Lady" je oficiální titul, který se běžně nepřekládá, to je asi jako bychom se mermomocí snažili překládat Mudr.
Sousloví - "knihy, detektivky,etc. dámy Agathy" mne tak "proiritovalo" celou knihou.

Marunator
10.02.2016 2 z 5

Za mne velké zklamání - po dočtení bych skoro řekla, že je to až kniha zbytečná. Ale pár zajímavostí se tam dá najít a za ty dávám 2 hvězdy.

cenichajda
06.02.2016 5 z 5

Udelejte si anglicky caj, usadte se do nejakeho pohodlneho kresilka, otevrte si k tomu tuto knihu a nechte se lehce prenest do doby jednoho z nejslavnejsich detektivu.
Tato knizka je naprosto uzasny relax, kdy v kombinaci s lehkym textem se cte snadno a rychle.

David Suchet popisuje nejen jak se k roli dostal, a jak na ni pracoval, aby vystihl pravou podstatu Poirota, ale treba i jeho setkani nejen s dcerou, ale i vnukem madam Agathy.

Zkratka kniha je prijmne cteni na dlouhe vecery nebo kdyz se potrebujete odreagovat :)

janeyzelvicka
15.01.2016 5 z 5

Pro milovníky Agathy Christie povinná četba.

anickalysano
28.12.2015 4 z 5

Jako jedinou výtku bych měla teatrální formu, jakou David Suchet celá ta léta popisuje - holt divadelní herec se nezapře. Na druhou stranu obsah je moc fajn - líbí se mi, jak popsal měnící se koncept dílů i práci na postavě a všechny body, které chtěl do "Poirota" zahrnout.