Pohodové rodičovství

Pohodové rodičovství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470872/bmid_pohodove-rodicovstvi-sHB-470872.jpg 4 70 24

Od miminka ke spokojenému puberťákovi. Vychovávat děti tak, aby z toho všichni členové rodiny vyšli beze šrámů na duši, je hotové umění. Milan Studnička, psycholog a spoluzakladatel úspěšného vzdělávacího portálu, se proto zaměřil na nejpalčivější otázky z praxe. Je rozdíl mezi výchovou kluků a holek? Jak porozumět sám sobě, a tím pádem i dětem? A jak vycházet s prarodiči? Ať už máte doma miminko, batole, školáka či puberťáka – vždy můžete pracovat na tom, aby se celá rodina cítila lépe.... celý text

Pivísek
22.08.2021 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá a přínosná, našla jsem tam několik AHA momentů, kdy jsem si řekla, že se na to musím při výchově více zaměřit. Sice se tam dost věcí opakovalo a kniha by šla snad napsat v polovičním měřítku, na druhou stranu je tam dost příkladů toho, jak se mají rodiče chovat k dětem a jak s nimi komunikovat. Za mě určitě doporučená četba všem rodičům větších i menších dětí, kteří ve výchově trošku tápou a chtějí mít sebevědomé dítě, které svým rodičům důvěřuje.

Varjohukka
28.07.2021 5 z 5

Opět jedna z knih, které by měly být povinné pro všechny rodiče.

mone
03.07.2021 5 z 5

Na knihách, jako je tato, je zajímavá jedna věc. Nemáte totiž představu, co všechno byste mohli jejich přečtením získat. Řada dospělých je přesvědčená, že nic takového číst nepotřebuje. Když ji pak přečtete, dostaví se pocit jako: "Ty jo, tahle knížka mi možná v budoucnu zachrání rodinu, vztah s dětmi..." Název ani obálka by mě nenalákaly, to upřímně přiznávám, největším lákadlem byly střípky výchovných přístupů a postupů ve facebookové skupince Milana Studničky a touha vědět o všem víc. A pak vlastní pocit, že jako máma musím okamžitě začít makat na tom, abych byla trpělivější a laskavější. Jako vedlejší produkt čtení, něco navíc, jsem začala víc přemýšlet, co říkám, a jak to říkám a navíc jsem absolutně přehodnotila svůj pohled na školku, dárky, Ježíška... Některé pasáže jsem u skleničky vína předčítala i manželovi, na návštěvě pak tlumočila babičkám. Tuhle knížku by si měli přečíst všichni rodiče. Milane, díky, že jste ji pro nás napsal.

Bellino
20.05.2021

Velmi dobrá kniha, napsaná normálním jazykem pro všechny typy rodičů, dokonce už jsem našla i pár AHA momentu. Ne vše se dá ovšem praktikovat, někdy je tam něco až moc zlehčeno na můj vkus, ale i tak mi tahle kniha hodně dala a jsem za ni vděčná.

pedagogika rodičovství

Milan Studnička