Pohlednice z Paříže

Pohlednice z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492042/bmid_pohlednice-z-parize-z46-492042.jpg 4 61 21

Pohlednice (Alex Brown) série

< 2. díl

Píše se rok 1940, Evropou zmítá druhá světová válka a mladá zdravotní sestra Beatrice Crawfordová opouští bezpečí svého domova ve Velké Británii, aby se mohla na francouzských bojištích starat o zraněné vojáky. Ani když Francie podlehne nacistické okupaci a Paříž přikryje temný stín, Beatrice nedokáže jen nečinně čekat na záchranu. Komu však v tomhle novém, nebezpečném světě může věřit? O více než 80 let později do Paříže přijíždí Annie Lovellová, jež bez rozmýšlení skočila po možnosti navštívit byt, který ve městě zdědila její sousedka. Vedle příjemného vytržení z každodenního života tam na ni čeká i překvapení, které možná změní celý její život – podaří se jí totiž objevit Beatriciny skryté deníky. Uchvácena strhujícím vyprávěním i nádherou Města světel se pouští po jejích stopách a skládá dohromady mozaiku dávných událostí, jež Beatrice uvedla do chodu… a které ještě stále čekají na své završení.... celý text

Romány Pro ženy Válečné
Vydáno: , Metafora

A Postcard from Paris , 2021

zuzana2599
25.05.2022 5 z 5

Po Pohlednici z Itálie napsala Alex Brownová další román s názvem Pohlednice z Paříže.
Nejdříve musím pochválit tu překrásnou obálku, která tak těší moje oči. Je nádherná !
Ano, i obsah románu potěší čtenářovu duši i mysl. Zejména ženy - čtenářky si přijdou na své. Okouzlí je Paříž a tři kamarádky, které se tam potkají. Do Paříže přijíždí Annie, která má navštívit byt, který zdědila její sousedka v Londýně. Maggie provozuje penzion, kde se Annie ubytuje a potkávají zde veselou Kristen z New Yorku. Druhá linka příběhu patří obyvatelce pařížského bytu Beatrice, píše se rok 1917, kdy se sem nastěhovala... Pro mne bylo překvapivé, že linka z minulosti je spíše jen v dopisech Beatrice, téměř celý příběh se odehrává v současné Paříži. Ale určitě to není na škodu, knížka se četla lehce, příjemně a jsem s ní moc, moc spokojená !!! Ráda doporučím !!!

první světová válka (1914–1918) druhá světová válka (1939–1945) láska Francie Paříž

Alex Brown
britská, 1977