Pohlazení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Eva Pilarová, právem vysoce oceňovaná zpěvačka, našla další zdroj své neutuchající inspirace ve fotografování a v dalším zpracovávání snímků počítačovou technikou, které tak získávají poněkud jiný tvar, prostor, barevné kompozice a uměleckou hodnotu. Eva Pilarová si velmi skromně nechávala tuto zálibu zatím jen pro sebe. Byla by velká škoda pro veřejnost, aby její dílo nespatřila. V době, kdy se kniha připravuje, dostala Eva nabídku vystavovat svá díla ve Vídni. Její tvorba je umocněna verši Josefa Fouska, který se nechal každým jejím snímkem inspirovat k jejich vytvoření. Oba autoři, každý trochu jiný, našli formu vzájemného prolínání své individuální tvorby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5812/pohlazeni-5812.jpg 3.45
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Pragoline (Jindřich Kraus)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pohlazení

Přidat komentář
ZÓNA
23.09.2020

Pročítal jsem před lety a vzpomínka byla příjemná.
Dnes mé nadšení opadlo.
Fouskova poezie spojená s fotomontážemi Evy Pilarové není až tak líbivá. Někdy zaujme obrázek, výjimečně báseň.
Pět, šest básní mi udělalo hezký den. Ale z více než padesátky ?
Pramálo radosti.
Poezie pana Fouska je jednoduchá. Možná poetická, ale málokdy si čtenáře podmaní. Verše jsem nevnímal umělecky, ale zcela prostě. Nestrhly mě. Neobohatily.
Je zvláštní jak člověk může vzpomínat a zároveň cítit tady a teď!
Hezká obrazovo-básnická publikace. Nic víc...
Ambice promarněny. Zůstane pouze další vzpomínka. Méně příjemná...

marie3541
11.06.2020

Tohle byla úplně první knížka básní, po které jsem v knihovně sáhla. Doma mám pouze takové klasiky, Kytici, něco od Hrubína, Seiferta....Spíše než básně, mne zaujaly obrázky v knize. Fotoobrázky u každé básně jsou od Evy Pilarové a musím říct, že jsou opravdu hezké....Poezii vůbec nečtu, ale některé básně v této knize byly hezké....


1amu
14.03.2020

Bohužel osud je občas krutý a stává se, že nám někdo velmi blízký odejde. Stalo se tak i v případě úžasné zpěvačky Evy Pilarové . Vybral jsem si tuto knihu kde je spoluautorkou, kupodivu ne vloženým CD-čkem, ale fotografiemi .
Paní Eva byla vždy a ve všem, čím nám působila potěšení - profesionálkou v tom pravém slova smyslu a dokazuje to krásným fotografickým doprovodem v této knize.
A víte, co v jejím životě rozhodlo, že se bude věnovat úplně jinému zpěvu, než tomu co chtěla její maminka ?
Americký film Zasněžená romance ! Sama to okomentovala : pro všechny tam byla hlavní star Sonja Henie, krasobluslařka . Já malá holka jsem s nadšením poslouchala vůbec poprvé swingovou muziku s orchestrem Glenna Millera .
Paní Evo, ať je vám tam nahoře ve vesmíru dále krásně . A když zazpíváte "Jakpak je dnes u nás doma" nebo s Valdou Lásku nebeskou, určitě vám budou (mezi jinými) tleskat i Ella Fitzgerald a Louis Armstrong....

evelýny
24.12.2015

Tato kniha mě absolutně pohltila. Verše pana Fouska jsou fakt nádherné. Báseň "Blues krátkého knotu" jsem se musela naučit nazpaměť. Stejně tak mi učarovaly fotografie paní Pilarové. Kniha oslovila i moji dceru a dokonce i manžela.
Celkový dojem: SUPER! SUPER!SUPER!

Autoři knihy

Josef Fousek
česká, 1939
Eva Pilarová
česká, 1939 - 2020

Podobné knihy

Kniha Pohlazení je v

Přečtených6x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce2x
Chystám se číst1x