Pohádky o hvězdách

Pohádky o hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355990/bmid_pohadky-o-hvezdach-vOl-355990.jpg 5 5 2

Je pravda, že vám padající hvězda splní přání? Slyšeli jste někdy o hvězdných bratrech, kteří rádi vymýšlejí různé lumpárny? Co se podle vás stane, když Velký vůz ztratí kolečko? Víte, jak hvězdy zahánějí smutek? Malá Anička zná odpovědi. Měla štěstí a potkala hvězdičku Lucii, která jí prozradila některá tajemství noční oblohy. Pojďte si je vyslechnout také vy. Zavítejte s Aničkou a Lucií do světa laskavých hvězd, jejichž největším přáním je pomáhat ostatním. Seznámíte se s odvážným hvězdářem, který vylezl na nebe, aby se setkal s Večernicí. Zjistíte, kdy padají hvězdy, jak se Měsíc ušpinil a proč se Polárce říká Severka. Dozvíte se, díky čemu statečný Orion porazil zlou ropuchu, jak hvězdář vyzrál nad čertem a proč byla potrestána pyšná kometa. Hvězdy na nočním nebi už na vás pomrkávají a netrpělivě čekají, až si o nich přečtete. Vítejte v jejich světě!... celý text

Luciluc
23.03.2024 5 z 5

Knížka čtená dceři. Objevila ji sama v knihovně. Malí čtenáři se díky pohádkovým příběhům, které vypráví hvězdička Lucie holčičce Aničce, dozví zajímavosti o hvězdách (např. Večernice = Jitřenka = Venuše, Severka = Polárka = nejjasnější hvězda v souhvězdí Malého vozu, nejjasnější hvězda na nebi = Sirius z Velkého psa, o hvězdách Kastor a Pollux v souhvězdí Blíženci, o hvězdách Merak a Dubhe v souhvězdí Velkého vozu, o Orionovi a Kasiopeje,...). Škoda jen, že nebyla samostatná kapitola věnovaná jednotlivým fázím Měsíce, bylo to zmíněno jen hodně okrajově. V pohádkách najdete i ponaučení, např. o tom, že každý někdy chybuje, že nemáme mít rádi pouze kvůli tomu jak někdo vypadá, ale kvůli tomu jaký je, že není nutné chtít být ve všem nejlepší, ale být užitečný a pomáhat, atd. Chválím ilustrace Zdeňky Študlarové, díky kterým si děti snadněji zapamatují tvary souhvězdí. Hodně povedená knížka, doporučuji, moc nás bavila.

Iwíček
16.11.2017 5 z 5

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.