Pohádky o domovních znameních

Pohádky o domovních znameních https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495884/bmid_pohadky-o-domovnich-znamenich-L6I-495884.jpg 3 7 4

Víte, co jsou domovní znamení? Správně, ty hezké obrázky nebo sošky nad vchody domů. Ale jak se tam ocitly? Proč je někde postava, zvíře, nebo rostlina, jinde věc, a tamhle třeba planeta?

Edeltruda
10.07.2023 1 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři. Dlouhé příběhy, bez gradace, rozbíhaly se často do dalších linek, ve kterých se syn ztrácel. Přišlo mi to spíš jako rodičovské improvizované vyprávění na téma jednotlivých domovních znamení.

Jani.ki
11.06.2023 2 z 5

2 * za hezké ilustrace a nápad, ale i u nás zklamání, ani jsme s dětmi nedočetli, nebavilo. Čekali jsme příběhy vyprávějící o skutečných domech, trochu tajemna, trošku historických údajů, zasazení třeba do míst, kde by se skutečné domy nacházely. Škoda neproměněné šance.

Jančislava
05.07.2022 3 z 5

Tahle kniha u nás moc úspěch neměla. Syn pět let si ji nechal přečíst, ale znovu už nechtěl. Musím říci, že mě také moc neoslovila. Nápad to byl pěkný, těšila jsem se, ale zpracování nic moc, spousta řeči kolem a o hlavním tématu pár řádek.

muchomurka
04.06.2022 1 z 5

Tato knížka se mi líbila nápadem, ale zpracování příšerné. Nelíbily se mi ilustrace ani text, který měl být asi rádoby vtipný. Působila na mě až depresivně. Bambulce se také nelíbila, vydržela tak třetinu prvního příběhu a pak ztratila zájem a už ho nenašla.

Jiří Teper
česká, 1954
2016  100%Staré říkanky české
2018  70%Co mně napsal hadilov písař
2021  51%Pohádky o domovních znameních
2005  0%Žabky na Labi / Pštrosí blues
2003  40%Říkanky z peří

Kniha Pohádky o domovních znameních je v